Pegula schakelt verrassend favoriete Svitolina uit
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Jessica Pegula is de grote verrassing in het vrouwentoernooi van de Australian Open. De ongeplaatste Amerikaanse bereikte de kwartfinales in Melbourne door in de vierde ronde de als vijfde geplaatste Elina Svitolina uit te schakelen. De Oekraïense, die al eens in de halve finales stond van Wimbledon en de US Open, boog in drie sets voor de nummer 61 van de wereld: 4-6 6-3 3-6.
Pegula deed niet onder voor Svitolina in krachtige slagen vanaf de baseline en maakte het verschil aan het net. Ze bracht de Oekraïense uit haar evenwicht door haar afwisselende spel. Alleen in de tweede set had ze het moeilijk, die moest ze gunnen aan Svitolina. Pegula herstelde zich knap in de derde en beslissende set.
De 26-jarige dochter van de Amerikaanse miljardair Terry Pegula, eigenaar van americanfootballclub Buffalo Bills, treft in de kwartfinales een landgenote. Jennifer Brady, als 22e geplaatst in Melbourne, was in haar partij in de vierde ronde veel sterker dan de Kroatische Donna Vekic: 6-1 7-5. Vekic werd wel gehinderd door een blessure aan haar rechterbeen.
Meer uit Sport
SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
5 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
9 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
11 uur geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
15 uur geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
16 uur geleden