Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pegida-voorman Wagensveld voor rechter wegens groepsbelediging

Pegida-voorman Wagensveld voor rechter wegens groepsbelediging

DEN HAAG (ANP) - Pegida-voorman Edwin Wagensveld moet op 9 november voor de rechter verschijnen. Het Openbaar Ministerie vervolgt hem wegens groepsbelediging, omdat hij op 22 januari van dit jaar "aanhangers van de Koran" heeft beledigd terwijl hij in Den Haag een koran verscheurde. Wagensveld wordt niet vervolgd voor het verscheuren van het boek, aangezien dat volgens het OM geloofskritiek is en dat is niet strafbaar.

De voorman van de antimoslimbeweging Pegida voerde zijn actie uit in de buurt van de tijdelijke Tweede Kamer. Bij het verscheuren van de koran zei hij volgens het OM: "Wanneer ik de koran aan flarden wil scheuren moet dat gewoon kunnen. Fascistisch boek. Het is net zo erg als de Mein Kampf. Aanhangers volgen dezelfde ideologie als Hitler." Diverse mensen deden aangifte bij het OM, dat een strafrechtelijk onderzoek startte.

De actie leidde tot demonstraties en afkeuringen uit moslimlanden. Wagensveld heeft in augustus van dit jaar nog eens een koran verscheurd voor de deur van de Turkse ambassade in Den Haag.

Volgens het OM is het opzettelijk beledigen van een groep mensen wegens hun godsdienst of levensovertuiging strafbaar. Daar heeft de 54-jarige man zich schuldig aan gemaakt, aldus het OM. Het OM realiseert zich dat het verscheuren van de koran onrust heeft veroorzaakt binnen verschillende moslimgemeenschappen, maar dat is geen maatstaf voor strafbaarheid en daar vervolgt het OM Wagensveld dan ook niet voor.

Meer uit Binnenland

Alleen in Limburg zaterdagavond nog kans op stevige onweersbuien

DE BILT (ANP) - Alleen in Limburg is zaterdagavond nog kans op stevige onweersbuien. Daar geldt code geel van het KNMI. In de loop van de avond trekken de buien weg richting Duitsland.

1 uur geleden
Honderden actievoerders Extinction Rebellion aangehouden op A12

DEN HAAG (ANP) - Bij de blokkade van Extinction Rebellion op de Utrechtsebaan (A12) zijn zaterdagmiddag volgens de politie 402 actievoerders aangehouden. Zij zijn naar het ADO-stadion gebracht en daar op vrije voeten gezet. Een persoon zit nog vast omdat die niet zou hebben voldaan aan een bevel of vordering.

5 uur geleden
KNMI waarschuwt ook in oosten van het land voor onweersbuien

DE BILT (ANP) - Ook het oosten van het land moet zaterdag rekening houden met stevige onweersbuien. Het KNMI heeft ook voor de provincies Drenthe, Overijssel, Gelderland en Limburg code geel afgegeven, omdat er tot in de avond buien met hagel en windstoten tot 70 kilometer per uur mogelijk zijn.

5 uur geleden
Bevolkingsonderzoek biedt na datalek in nieuwe brief excuses aan

DEN HAAG (ANP) - Bevolkingsonderzoek Nederland heeft in een nieuwe brief aan gedupeerden of mogelijk gedupeerden van de datadiefstal excuses aangeboden. "We vinden het verschrikkelijk dat er persoonsgegevens en testuitslag(en) zijn gelekt. Wij bieden u hiervoor onze excuses aan", is in de brief te lezen.

5 uur geleden
Panden van De Pizzabakkers in Amsterdam gesloten

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn vier panden voor een halfjaar gesloten, daartoe besloot de locoburgemeester vrijdag. Het gaat om filialen van De Pizzabakkers, twee op de Plantage Kerklaan, een op de Overtoom en een op de Haarlemmerdijk. De pizzaketen is de laatste tijd meerdere keren doelwit geweest van explosies.

6 uur geleden
Man (20) opgepakt voor opruiing, rust in Beverwijk en Heemskerk

HEEMSKERK (ANP) - Een 20-jarige man uit Heemskerk is vrijdagavond aangehouden voor het verspreiden van valse informatie en opruiing via sociale media, meldt de politie zaterdag. Hij zit vast. De politie zegt niet te kunnen delen wat de verdachte precies heeft geplaatst.

8 uur geleden
Turkse gemeenschap: veel onrust door haatbrieven aan moskeeën

UTRECHT (ANP) - In de Turkse gemeenschap in Nederland is veel onrust ontstaan door haatbrieven die de afgelopen periode naar meerdere moskeeën zijn gestuurd. Dat laat het Inspraakorgaan Turken in Nederland (IOT) zaterdag weten. Voorzitter Zeki Baran spreekt van "walgelijke brieven", met daarin "dreigende en discriminerende teksten en besmeurd met zogenaamde bloedvlekken".

8 uur geleden