Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pegida-voorman Wagensveld voor rechter wegens groepsbelediging

Pegida-voorman Wagensveld voor rechter wegens groepsbelediging

DEN HAAG (ANP) - Pegida-voorman Edwin Wagensveld moet op 9 november voor de rechter verschijnen. Het Openbaar Ministerie vervolgt hem wegens groepsbelediging, omdat hij op 22 januari van dit jaar "aanhangers van de Koran" heeft beledigd terwijl hij in Den Haag een koran verscheurde. Wagensveld wordt niet vervolgd voor het verscheuren van het boek, aangezien dat volgens het OM geloofskritiek is en dat is niet strafbaar.

De voorman van de antimoslimbeweging Pegida voerde zijn actie uit in de buurt van de tijdelijke Tweede Kamer. Bij het verscheuren van de koran zei hij volgens het OM: "Wanneer ik de koran aan flarden wil scheuren moet dat gewoon kunnen. Fascistisch boek. Het is net zo erg als de Mein Kampf. Aanhangers volgen dezelfde ideologie als Hitler." Diverse mensen deden aangifte bij het OM, dat een strafrechtelijk onderzoek startte.

De actie leidde tot demonstraties en afkeuringen uit moslimlanden. Wagensveld heeft in augustus van dit jaar nog eens een koran verscheurd voor de deur van de Turkse ambassade in Den Haag.

Volgens het OM is het opzettelijk beledigen van een groep mensen wegens hun godsdienst of levensovertuiging strafbaar. Daar heeft de 54-jarige man zich schuldig aan gemaakt, aldus het OM. Het OM realiseert zich dat het verscheuren van de koran onrust heeft veroorzaakt binnen verschillende moslimgemeenschappen, maar dat is geen maatstaf voor strafbaarheid en daar vervolgt het OM Wagensveld dan ook niet voor.

Meer uit Binnenland

Gewonde door steekincident in woning Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een man is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan de Botersloot in Rotterdam. Dat meldt de Politie Eenheid Rotterdam op X. Het incident vond rond 00.55 uur plaats.

36 minuten geleden
Stiefdochter Otto Frank, Eva Schloss-Geiringer (96), overleden

AMSTERDAM (ANP) - Eva Schloss-Geiringer is zaterdag op 96-jarige leeftijd overleden in Londen, meldt de Anne Frank Stichting zondag. Ze was de stiefdochter van Otto Frank, de vader van Anne Frank en Holocaustoverlevende.

5 uur geleden
Praktijkexamens brommer en motor maandag uitgesteld om winterweer

RIJSWIJK (ANP) - Alle geplande praktijkexamens voor de motor en bromfiets gaan maandag niet door vanwege sneeuw en gladheid. Het gaat in totaal om 616 examens die uit voorzorg worden uitgesteld, volgens het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR).

6 uur geleden
Geen bussen meer in Utrecht om gladheid

UTRECHT (ANP) - Zowel in de stad als de provincie Utrecht blijven alle bussen de rest van de zondagavond stilstaan. "Door gladheid rijden er geen bussen meer. Trams blijven rijden", meldt U-OV, dat het bus-en tramvervoer in de provincie verzorgt. De vervoersbedrijven Transdev en Keolis zijn daar de uitvoerders van.

7 uur geleden
Rijkswaterstaat waarschuwt: maandagochtend druk en glad op wegen

DEN HAAG (ANP) - Door het aanhoudende winterweer en het einde van de kerstvakantie voorziet Rijkswaterstaat voor maandagochtend een drukke ochtendspits. "Daarnaast moeten weggebruikers rekening houden met gevaarlijke rijomstandigheden vanwege sneeuwval en gladheid door bevriezing van natte weggedeelten", waarschuwt de wegbeheerder.

11 uur geleden
NS: hou ook maandag rekening met hinder door de sneeuw

UTRECHT (ANP) - De NS en ProRail waarschuwen reizigers ook maandag rekening te houden met vertragingen. Het winterweer zal dan ook nog zorgen voor hinder in de treindiensten, verwachten ze. "Al valt nu niet te voorspellen waar precies", zegt een NS-woordvoerder.

12 uur geleden
Protest tegen aanval VS op Venezuela in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een paar honderd mensen zijn zondagmiddag bijeengekomen op het Museumplein in Amsterdam om te protesteren tegen de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela. Dit deden zij bij het Amerikaanse consulaat.

12 uur geleden