Pegida-voorman Wagensveld voor rechter wegens groepsbelediging
DEN HAAG (ANP) - Pegida-voorman Edwin Wagensveld moet op 9 november voor de rechter verschijnen. Het Openbaar Ministerie vervolgt hem wegens groepsbelediging, omdat hij op 22 januari van dit jaar "aanhangers van de Koran" heeft beledigd terwijl hij in Den Haag een koran verscheurde. Wagensveld wordt niet vervolgd voor het verscheuren van het boek, aangezien dat volgens het OM geloofskritiek is en dat is niet strafbaar.
De voorman van de antimoslimbeweging Pegida voerde zijn actie uit in de buurt van de tijdelijke Tweede Kamer. Bij het verscheuren van de koran zei hij volgens het OM: "Wanneer ik de koran aan flarden wil scheuren moet dat gewoon kunnen. Fascistisch boek. Het is net zo erg als de Mein Kampf. Aanhangers volgen dezelfde ideologie als Hitler." Diverse mensen deden aangifte bij het OM, dat een strafrechtelijk onderzoek startte.
De actie leidde tot demonstraties en afkeuringen uit moslimlanden. Wagensveld heeft in augustus van dit jaar nog eens een koran verscheurd voor de deur van de Turkse ambassade in Den Haag.
Volgens het OM is het opzettelijk beledigen van een groep mensen wegens hun godsdienst of levensovertuiging strafbaar. Daar heeft de 54-jarige man zich schuldig aan gemaakt, aldus het OM. Het OM realiseert zich dat het verscheuren van de koran onrust heeft veroorzaakt binnen verschillende moslimgemeenschappen, maar dat is geen maatstaf voor strafbaarheid en daar vervolgt het OM Wagensveld dan ook niet voor.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
10 uur geledenTIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen zijn nodig om het miljardentekort van woningcorporaties op te lossen, meldt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van Volkshuisvesting. Ze heeft enkele coalitieplannen doorgerekend om de bijna 20 miljard euro op te brengen die corporaties nog nodig hebben voor woningbouw en verduurzaming. Daaruit blijkt dat de maatregelen het tekort alleen "in theorie" oplossen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland was niet voorbereid op een "brede crisis" zoals de coronacrisis, zegt toenmalig Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid Pieter-Jaap Aalbersberg. Volgens hem lagen er allerlei handboeken voor kleinere crises in afgebakende sectoren, maar was de voorbereiding op een crisis die het hele land raakt niet op orde.
12 uur geledenASSEN (ANP) - De rechtbank in Assen heeft vrijdag celstraffen van 47 maanden opgelegd aan de drie mannen uit Heerhugowaard die in januari vorig jaar de gouden helm van Coțofenești en drie gouden armbanden roofden uit het Drents Museum in Assen.
13 uur geleden