Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pegida-voorman Wagensveld stuurt aan op arrestatie in Arnhem

Pegida-voorman Wagensveld stuurt aan op arrestatie in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Pegida-voorman Edwin Wagensveld stuurt aan op een arrestatie in Arnhem door het gebiedsverbod te negeren dat burgemeester Ahmed Marcouch hem heeft opgelegd. Hij wil "ergens in de komende dagen" toch in Arnhem opduiken, ondanks dat hij zich zes maanden niet in die stad mag vertonen. Wagensveld wil dat er een rechtszaak komt waarin alle zaken die tot het gebiedsverbod hebben geleid op tafel komen, zei hij vrijdag.

Marcouch legde hem donderdag met onmiddellijke ingang een gebiedsverbod op uit vrees voor zeer ernstige wanordelijkheden rondom een koranverbranding, die zaterdag in de Gelderse hoofdstad zou moeten plaatsvinden. Die verbranding was eerder in de week al verboden, maar Wagensveld wilde het toch gaan doen. Volgens Marcouch is er onder andere sprake van terroristische bedreigingen gericht op Wagensveld zelf. De politie liet weten dat zelfs met de inzet van een zeer grote politiemacht de veiligheid in de stad niet gegarandeerd kon worden.

Wagensveld kon vrijdag nog een kort geding aanspannen tegen het gebiedsverbod, maar kiest voor het forceren van een rechtszaak. Op sociale media zijn aanhangers van Pegida woedend op Marcouch. De Arnhemse burgemeester doet zoals altijd aangifte van tegen hem gerichte beledigingen en bedreigingen, aldus zijn woordvoerster. Of de burgemeester ook extra beveiligd wordt, willen gemeente en politie niet zeggen.

Marcouch vindt het "zeer egoïstisch en onverantwoord" van Wagensveld als hij toch naar Arnhem komt, zei hij vrijdag in een reactie. "Hij brengt daarmee niet alleen zichzelf maar ook omstanders in gevaar." Gemeente en politie hebben voorbereidingen getroffen zodat er direct tegen de Pegida-voorman opgetreden kan worden als hij komt. Alle aangekondigde tegendemonstraties tegen Wagensveld zijn vrijdag ingetrokken, zegt Marcouch.

Meer uit Binnenland

Familie: Lenferink zal vast gniffelen om verkeerd geboortejaar

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.

1 uur geleden
Ook repatriëringsvlucht uit Oman op Schiphol aangekomen

SCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

1 uur geleden
56 Nederlanders aan boord van repatriëringsvlucht uit Egypte

SCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

3 uur geleden
Ruim 1 op de 6 mensen overweegt niet te stemmen door wantrouwen

DEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.

3 uur geleden
Code geel voor het westen van het land wegens dichte mist

DE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.

3 uur geleden
Oud-tv-presentator Jan Lenferink (80) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.

10 uur geleden
Turkije dreigde met tegenaanval tegen Iran, zegt Berendsen

DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.

12 uur geleden