Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pegida-voorman Wagensveld stuurt aan op arrestatie in Arnhem

Pegida-voorman Wagensveld stuurt aan op arrestatie in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Pegida-voorman Edwin Wagensveld stuurt aan op een arrestatie in Arnhem door het gebiedsverbod te negeren dat burgemeester Ahmed Marcouch hem heeft opgelegd. Hij wil "ergens in de komende dagen" toch in Arnhem opduiken, ondanks dat hij zich zes maanden niet in die stad mag vertonen. Wagensveld wil dat er een rechtszaak komt waarin alle zaken die tot het gebiedsverbod hebben geleid op tafel komen, zei hij vrijdag.

Marcouch legde hem donderdag met onmiddellijke ingang een gebiedsverbod op uit vrees voor zeer ernstige wanordelijkheden rondom een koranverbranding, die zaterdag in de Gelderse hoofdstad zou moeten plaatsvinden. Die verbranding was eerder in de week al verboden, maar Wagensveld wilde het toch gaan doen. Volgens Marcouch is er onder andere sprake van terroristische bedreigingen gericht op Wagensveld zelf. De politie liet weten dat zelfs met de inzet van een zeer grote politiemacht de veiligheid in de stad niet gegarandeerd kon worden.

Wagensveld kon vrijdag nog een kort geding aanspannen tegen het gebiedsverbod, maar kiest voor het forceren van een rechtszaak. Op sociale media zijn aanhangers van Pegida woedend op Marcouch. De Arnhemse burgemeester doet zoals altijd aangifte van tegen hem gerichte beledigingen en bedreigingen, aldus zijn woordvoerster. Of de burgemeester ook extra beveiligd wordt, willen gemeente en politie niet zeggen.

Marcouch vindt het "zeer egoïstisch en onverantwoord" van Wagensveld als hij toch naar Arnhem komt, zei hij vrijdag in een reactie. "Hij brengt daarmee niet alleen zichzelf maar ook omstanders in gevaar." Gemeente en politie hebben voorbereidingen getroffen zodat er direct tegen de Pegida-voorman opgetreden kan worden als hij komt. Alle aangekondigde tegendemonstraties tegen Wagensveld zijn vrijdag ingetrokken, zegt Marcouch.

Meer uit Binnenland

Experts: overheid, pak regie bij overname bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - Meerdere experts hebben het kabinet en de Tweede Kamer opgeroepen de regie te pakken om DigiD uit Amerikaanse handen te houden. Bij een gesprek in de Tweede Kamer zeiden alle aanwezige experts dat er grote risico's kleven aan de overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan werken.

2 uur geleden
Stichting Anne Frank niet eens met Holocaust-vergelijking in VS

AMSTERDAM (ANP) - Het vergelijken van de omstreden Amerikaanse immigratieacties met gebeurtenissen tijdens de Holocaust doet geen recht aan het verleden, en ook niet aan het heden. Dat zegt directeur Ronald Leopold van de Anne Frank Stichting in reactie op opmerkingen van de Amerikaanse gouverneur Tim Walz van Minnesota.

5 uur geleden
Meeste ouders eens met helmplicht e-bike, jongeren veel minder

DEN HAAG (ANP) - Zes op de tien jongeren tussen de 12 en 18 jaar zijn van plan een helm te gaan dragen op de elektrische fiets of fatbike, als dit volgend jaar voor minderjarigen verplicht wordt. Zin hebben zij er niet in, slechts ongeveer de helft is het eens met de maatregel. Bij ouders is het draagvlak groter: acht op de tien vinden de helmplicht een goed idee.

6 uur geleden
Kwart miljoen euro in Groningse subsidiepot wolfwerende rasters

GRONINGEN (ANP) - De provincie Groningen heeft voor het eerst geld vrijgemaakt voor schapen- en geitenhouders die wolfwerende rasters willen plaatsen. In totaal is voor dit jaar 250.000 euro beschikbaar. Voor elke aanvrager geldt een minimumbedrag van 570 euro en een maximumbedrag van 30.000 euro.

6 uur geleden
Natuur & Milieu blij met 'wijs besluit' Kamer over A27

DEN HAAG (ANP) - Natuur & Milieu is "ongelofelijk blij" dat de meerderheid van de Tweede Kamer zich schaart achter het alternatieve plan voor de A27 bij Amelisweerd, waardoor geen bos hoeft te worden gekapt. De milieuorganisatie noemt het een "wijs besluit" en ziet daarin ook een mooi voorbeeld voor andere grote infrastructurele projecten.

6 uur geleden
NS past dienstregeling in noorden aan om verwachte sneeuw en ijs

UTRECHT (ANP) - De NS neemt voorzorgsmaatregelen in het noorden van het land omdat daar sneeuw en ijzel worden verwacht. Mensen die van en naar Groningen, Friesland en Drenthe reizen, moeten woensdagochtend daarom een keer extra overstappen in Zwolle.

6 uur geleden
F-35's oefenen 'voor oorlog' tussen de toeristen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - F-35-gevechtsvliegtuigen hebben dinsdag voor het eerst vanaf Schiphol gevlogen. De F-35's oefenden voor oorlogstijd vanaf Nederlands belangrijkste burgerluchthaven, terwijl de normale passagiers- en vrachtvluchten gewoon doorgingen. Zonder enige overlast, zegt Schiphol, op het "ongelooflijke lawaai" van de straaljagers na.

6 uur geleden