Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pegida-voorman Wagensveld stuurt aan op arrestatie in Arnhem

Pegida-voorman Wagensveld stuurt aan op arrestatie in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Pegida-voorman Edwin Wagensveld stuurt aan op een arrestatie in Arnhem door het gebiedsverbod te negeren dat burgemeester Ahmed Marcouch hem heeft opgelegd. Hij wil "ergens in de komende dagen" toch in Arnhem opduiken, ondanks dat hij zich zes maanden niet in die stad mag vertonen. Wagensveld wil dat er een rechtszaak komt waarin alle zaken die tot het gebiedsverbod hebben geleid op tafel komen, zei hij vrijdag.

Marcouch legde hem donderdag met onmiddellijke ingang een gebiedsverbod op uit vrees voor zeer ernstige wanordelijkheden rondom een koranverbranding, die zaterdag in de Gelderse hoofdstad zou moeten plaatsvinden. Die verbranding was eerder in de week al verboden, maar Wagensveld wilde het toch gaan doen. Volgens Marcouch is er onder andere sprake van terroristische bedreigingen gericht op Wagensveld zelf. De politie liet weten dat zelfs met de inzet van een zeer grote politiemacht de veiligheid in de stad niet gegarandeerd kon worden.

Wagensveld kon vrijdag nog een kort geding aanspannen tegen het gebiedsverbod, maar kiest voor het forceren van een rechtszaak. Op sociale media zijn aanhangers van Pegida woedend op Marcouch. De Arnhemse burgemeester doet zoals altijd aangifte van tegen hem gerichte beledigingen en bedreigingen, aldus zijn woordvoerster. Of de burgemeester ook extra beveiligd wordt, willen gemeente en politie niet zeggen.

Marcouch vindt het "zeer egoïstisch en onverantwoord" van Wagensveld als hij toch naar Arnhem komt, zei hij vrijdag in een reactie. "Hij brengt daarmee niet alleen zichzelf maar ook omstanders in gevaar." Gemeente en politie hebben voorbereidingen getroffen zodat er direct tegen de Pegida-voorman opgetreden kan worden als hij komt. Alle aangekondigde tegendemonstraties tegen Wagensveld zijn vrijdag ingetrokken, zegt Marcouch.

Meer uit Binnenland

Plaquette eert oppositieleider Navalny bij ambassade Rusland

DEN HAAG (ANP) - Tegenover de Russische ambassade in Den Haag is een plaquette geplaatst voor de Russische oppositieleider Aleksej Navalny, die vorig jaar overleed. De Haagse wethouder Robert Barker heeft die zaterdag onthuld, samen met de weduwe van de dissident. Het plaatje is op een bank geschroefd. In het Nederlands, Engels en Russisch staat erop: "Aleksej Navalny (1976-2024), gestorven voor vrijheid".

5 uur geleden
KOZP: 'laatste demo' tegen Zwarte Piet in Yerseke en op Texel

AMSTERDAM (ANP) - Kick Out Zwarte Piet (KOZP) wil op 15 november demonstreren tegen te zwart geschminkte pieten bij de sinterklaasintochten in het Zeeuwse Yerseke en op Texel. De organisatie, die dit jaar voor het laatst actief is, zegt dat daar nog steeds zwarte pieten aanwezig zijn en pleit voor een racismevrije sinterklaasintocht.

7 uur geleden
Twintig auto's beschadigd door brand bij bedrijf in Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Door een grote brand bij een autorecyclingbedrijf in Leeuwarden zijn zaterdagochtend meerdere voertuigen beschadigd. Volgens de veiligheidsregio hebben ongeveer twintig auto's in brand gestaan. Inmiddels zijn alle auto's geblust.

7 uur geleden
Joost Prinsen herdacht in advertenties van weekendkranten

DEN HAAG (ANP) - Joost Prinsen wordt zaterdag in meerdere rouwadvertenties en in diverse kranten herdacht door bekenden en oud-collega's. De acteur en presentator overleed maandag op 83-jarige leeftijd.

9 uur geleden
Twee gewonden bij steekpartij in woning Helmond

HELMOND (ANP) - Bij een steekpartij in een woning aan de Peelhof in het Noord-Brabantse Helmond zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee personen gewond geraakt. Het gaat om een man en een vrouw, meldt de politie. Het incident vond rond 02.30 uur plaats.

14 uur geleden
In groot deel van het land code geel om dichte mist

DEN HAAG (ANP) - In een groot deel van het land, behalve in het westen, komt in de nacht van vrijdag op zaterdag en zaterdagochtend plaatselijk dichte mist voor. Het KNMI heeft daarom voor alle provincies, behalve Limburg, Zeeland en Zuid- en Noord-Holland, code geel afgekondigd. De waarschuwing geldt tot 11.00 uur.

17 uur geleden
Brand op schip in haven Terneuzen

TERNEUZEN (ANP) - In de haven van het Zeeuwse Terneuzen is vrijdagavond brand uitgebroken op een schip. De brandweer heeft opgeschaald en is met drie blusvoertuigen en een hoogwerker aanwezig. Ook zetten brandweerlieden een speciaal blussysteem in dat werkt met ultrahoge druk om het vuur onder controle te krijgen.

17 uur geleden