Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pegida-voorman verscheurt koran voorafgaand aan strafzaak

Pegida-voorman verscheurt koran voorafgaand aan strafzaak

DEN HAAG (ANP) - Pegida-voorman Edwin Wagensveld heeft donderdagmiddag voor de ingang van de rechtbank in Den Haag een koran verscheurd. Dat deed hij voorafgaande aan zijn strafzaak. Hij staat terecht voor groepsbelediging voor een actie op 22 januari van dit jaar toen hij in de buurt van de Tweede Kamer een koran verscheurde en daarbij zei dat de Koran een fascistisch boek is.

Het verscheuren van een koran is in Nederland niet strafbaar. Dat wordt gezien als geloofskritiek. Wel strafbaar is het opzettelijk beledigen van een groep mensen om hun godsdienst of levensovertuiging.

De actie op 22 januari leidde tot demonstraties in en kritiek uit moslimlanden en veroorzaakte ook in Nederland onrust binnen de verschillende moslimgemeenschappen. Wagensveld heeft in augustus van dit jaar nog eens een koran verscheurd voor de deur van de Turkse ambassade in Den Haag.

Maling

Wagensveld hield voor de ingang van de rechtbank een toespraak van vijf minuten met een megafoon, waarbij de politie toekeek hoe hij een koran aan een hondenriem rondslingerde. Hij kondigde aan dat een strafzaak hem niet zal weerhouden korans te blijven verscheuren. "Dat gaat de rechter straks ook merken. Ik heb er eigenlijk maling aan, want we hebben in Nederland geen rechtsstaat meer. Het OM is zo gekleurd als het maar kan. De rechtsstaat is een lachertje."

"Ik ben al tientallen keren opgepakt. Al die tientallen keren bleek het onterecht te zijn en ook vandaag zal ik laten zien dat ik er maling aan heb en dat ik blijf doorgaan dit islamfascisme te stoppen."

Wagensveld verkondigde dat de Jodenhaat, vrouwenonderdrukking en de homohaat door de islam komt. "De islam is niet vreedzaam", zei hij, terwijl hij de rits van zijn jas opendeed om een tekst op zijn kleding te tonen. Op de kleding die hij draagt in de rechtbank staat de tekst: "De islam, geen haar beter dan het nazisme."

Meer uit Binnenland

Epe legt Fletcher dwangsom op voor opvang, keten wil niet betalen

EPE (ANP) - De gemeente Epe heeft ook aan Fletcher Hotels een dwangsom van 17.250 euro per dag met een maximum van ruim 3,1 miljoen euro opgelegd, omdat er na de gestelde deadline van afgelopen zaterdag nog asielzoekers worden opgevangen in een vestiging van de hotelketen in Epe.

7 uur geleden
COA haalt ultimatum Hardenberg niet, betaalt na dinsdag dwangsom

HARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA is er niet in geslaagd de asielopvanglocaties in Hardenberg (Overijssel) leeg te krijgen en zal na dinsdag daarom de eerste dwangsom moeten betalen die de gemeente heeft opgelegd. Dat laat een COA-woordvoerder weten. Aan het eind van de maandag zijn er nog 427 mensen in de opvang aan de Jachthuisweg en vijf in de noodlocatie Loozen.

8 uur geleden
In Heemstede opgepakte jongens verdacht voorbereiden explosie

HAARLEM (ANP) - De jongens van 14 en 17 jaar die in de nacht van donderdag op vrijdag werden opgepakt in Heemstede worden verdacht van het voorbereiden van een explosie of brand te stichten met een terroristisch oogmerk. Dat meldt het Openbaar Ministerie Noord-Holland.

8 uur geleden
PowNed: De Wild tijdelijk afwezig op Radio 2, Eddy Keur vervangt

HILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2-dj Ruud de Wild is de komende week niet te horen op NPO Radio 2. Dat heeft omroep PowNed maandag laten weten. "Naar verwachting zal hij volgende week maandag zijn werkzaamheden weer oppakken", aldus een verklaring van de omroep. Eddy Keur vervangt hem de komende dagen.

9 uur geleden
Verdachte doodschieten Önal in Rijswijk opgepakt in Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Een 34-jarige Turkse man zonder vaste woon- of verblijfplaats die verdacht wordt van de moord op de 41-jarige Cemil Önal in Rijswijk is in Frankrijk gearresteerd. Het Openbaar Ministerie denkt dat hij de schutter is. De man werd in Frankrijk opgepakt voor verboden wapenbezit. Het OM had Frankrijk via een Europees aanhoudingsbevel verzocht de man aan te houden voor de zaak in Rijswijk.

9 uur geleden
Schiphol-uitspraak heeft nu geen gevolgen voor aantal vluchten

DEN HAAG (ANP) - Het maximumaantal vluchten van en naar Schiphol is vooralsnog niet veranderd nadat de Raad van State regels daarover schrapte. De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) valt terug op de gedoogsituatie die eerder ook gold, meldt een woordvoerder na vragen van het ANP.

9 uur geleden
Politie krijgt 150 tips over explosie bij joodse school Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft meer dan 150 tips ontvangen over de explosie bij een joodse school in Amsterdam. Vorige week toonde zij bewakingsbeelden van twee verdachten van de aanslag, die plaatsvond in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 maart.

9 uur geleden