Pegida-voorman verscheurt koran voorafgaand aan strafzaak
DEN HAAG (ANP) - Pegida-voorman Edwin Wagensveld heeft donderdagmiddag voor de ingang van de rechtbank in Den Haag een koran verscheurd. Dat deed hij voorafgaande aan zijn strafzaak. Hij staat terecht voor groepsbelediging voor een actie op 22 januari van dit jaar toen hij in de buurt van de Tweede Kamer een koran verscheurde en daarbij zei dat de Koran een fascistisch boek is.
Het verscheuren van een koran is in Nederland niet strafbaar. Dat wordt gezien als geloofskritiek. Wel strafbaar is het opzettelijk beledigen van een groep mensen om hun godsdienst of levensovertuiging.
De actie op 22 januari leidde tot demonstraties in en kritiek uit moslimlanden en veroorzaakte ook in Nederland onrust binnen de verschillende moslimgemeenschappen. Wagensveld heeft in augustus van dit jaar nog eens een koran verscheurd voor de deur van de Turkse ambassade in Den Haag.
Maling
Wagensveld hield voor de ingang van de rechtbank een toespraak van vijf minuten met een megafoon, waarbij de politie toekeek hoe hij een koran aan een hondenriem rondslingerde. Hij kondigde aan dat een strafzaak hem niet zal weerhouden korans te blijven verscheuren. "Dat gaat de rechter straks ook merken. Ik heb er eigenlijk maling aan, want we hebben in Nederland geen rechtsstaat meer. Het OM is zo gekleurd als het maar kan. De rechtsstaat is een lachertje."
"Ik ben al tientallen keren opgepakt. Al die tientallen keren bleek het onterecht te zijn en ook vandaag zal ik laten zien dat ik er maling aan heb en dat ik blijf doorgaan dit islamfascisme te stoppen."
Wagensveld verkondigde dat de Jodenhaat, vrouwenonderdrukking en de homohaat door de islam komt. "De islam is niet vreedzaam", zei hij, terwijl hij de rits van zijn jas opendeed om een tekst op zijn kleding te tonen. Op de kleding die hij draagt in de rechtbank staat de tekst: "De islam, geen haar beter dan het nazisme."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.
15 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee minderjarige verdachten aangehouden voor een explosie bij een portiekwoning in Rotterdam-Delfshaven begin deze maand. Het gaat om twee 15-jarige jongens uit Rozenburg en Spijkenisse. De politie heeft de aanhoudingen vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit, D66) vindt het een risico dat de overheid afhankelijk is van buitenlandse berichtenapps als WhatsApp en Signal (beiden uit de Verenigde Staten). Daarom is ze op haar ministerie een kleinschalig experiment gestart met een Europees alternatief. Dat ziet ze als een tussenstap. Uiteindelijk wil ze dat de rijksoverheid gebruikmaakt van een berichtendienst die in eigen beheer is.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland wil rond 2035 een kleine, modulaire kernreactor openen. De provincie heeft eerder al laten uitzoeken wat de meest geschikte locaties in Gelderland zijn voor een zogeheten Small Modular Reactor (SMR). Na twee aanvullende onderzoeken dit voorjaar wil Gelderland eind dit jaar twee potentiƫle locaties aanwijzen.
5 uur geleden