Pegida-voorman verscheurt koran voorafgaand aan strafzaak
DEN HAAG (ANP) - Pegida-voorman Edwin Wagensveld heeft donderdagmiddag voor de ingang van de rechtbank in Den Haag een koran verscheurd. Dat deed hij voorafgaande aan zijn strafzaak. Hij staat terecht voor groepsbelediging voor een actie op 22 januari van dit jaar toen hij in de buurt van de Tweede Kamer een koran verscheurde en daarbij zei dat de Koran een fascistisch boek is.
Het verscheuren van een koran is in Nederland niet strafbaar. Dat wordt gezien als geloofskritiek. Wel strafbaar is het opzettelijk beledigen van een groep mensen om hun godsdienst of levensovertuiging.
De actie op 22 januari leidde tot demonstraties in en kritiek uit moslimlanden en veroorzaakte ook in Nederland onrust binnen de verschillende moslimgemeenschappen. Wagensveld heeft in augustus van dit jaar nog eens een koran verscheurd voor de deur van de Turkse ambassade in Den Haag.
Maling
Wagensveld hield voor de ingang van de rechtbank een toespraak van vijf minuten met een megafoon, waarbij de politie toekeek hoe hij een koran aan een hondenriem rondslingerde. Hij kondigde aan dat een strafzaak hem niet zal weerhouden korans te blijven verscheuren. "Dat gaat de rechter straks ook merken. Ik heb er eigenlijk maling aan, want we hebben in Nederland geen rechtsstaat meer. Het OM is zo gekleurd als het maar kan. De rechtsstaat is een lachertje."
"Ik ben al tientallen keren opgepakt. Al die tientallen keren bleek het onterecht te zijn en ook vandaag zal ik laten zien dat ik er maling aan heb en dat ik blijf doorgaan dit islamfascisme te stoppen."
Wagensveld verkondigde dat de Jodenhaat, vrouwenonderdrukking en de homohaat door de islam komt. "De islam is niet vreedzaam", zei hij, terwijl hij de rits van zijn jas opendeed om een tekst op zijn kleding te tonen. Op de kleding die hij draagt in de rechtbank staat de tekst: "De islam, geen haar beter dan het nazisme."
Meer uit Binnenland
ENSCHEDE (ANP) - De politie in Enschede heeft een skinnybike, een fiets met het uiterlijk van een fatbike maar met smallere banden, in beslag genomen omdat die 120 kilometer per uur kon. Dat meldt de politie op Instagram.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het gedrag van diverse vogels veranderde tijdens de zonsverduistering van afgelopen woensdag. Dat blijkt uit een onderzoek dat de Rijksuniversiteit Groningen (RUG) uitvoerde samen met tientallen vogelliefhebbers in Noord-Nederland. "Met name meesachtigen en duiven gingen zich verstoppen", zegt onderzoeksleider Theo Jurriens.
6 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - In het onderzoek naar een woningbrand die eerder deze week woedde in het Noord-Brabantse Oosterhout heeft de politie zondagochtend een 26-jarige man uit die plaats aangehouden. De politie zegt er rekening mee te houden dat de brand is aangestoken.
7 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - Nog niet alle bewoners van een appartementencomplex in Oosterhout kunnen na een brand terug naar huis. De brand in het pand aan de Koning Willem-Alexanderlaan woedde in de nacht van zaterdag op zondag.
8 uur geledenLELYSTAD (ANP) - In een woning aan de Groene Velden in Lelystad is zaterdagavond een overleden persoon aangetroffen. De politie heeft "reden om rekening te houden met een misdrijf", bevestigt een woordvoerder na berichtgeving hierover van Omroep Flevoland. Over wat die reden dan precies is, wil de woordvoerder nog niks zeggen.
9 uur geledenHOUTEN (ANP) - De laatste weken van augustus zijn naar alle waarschijnlijkheid natter dan de eerste weken. Weeronline meldt dat er af en toe buien over het land gaan trekken. Maar het droogteprobleem is niet zomaar opgelost, vreest het weerbureau.
14 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - In een appartementencomplex aan de Koning Willem-Alexanderlaan in het Noord-Brabantse Oosterhout is in de nacht van zaterdag op zondag een brand uitgebroken. Voor zover bekend zijn er geen gewonden. Het gebouw wordt op dit moment ontruimd.
19 uur geleden