Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pegida-voorman opgepakt bij demonstratie in Rotterdam

Pegida-voorman opgepakt bij demonstratie in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Voorman Edwin Wagensveld van anti-islamgroepering Pegida is aangehouden bij een demonstratie in Rotterdam. Op een Twitter-filmpje dat door een omstander is gemaakt is te zien hoe Wagensveld voor het Centraal Station in de stad wordt meegenomen door de politie. De politie heeft de arrestatie bevestigd. De man is aangehouden "wegens het roepen van een beledigende leus".

Er was maar een handvol Pegida-aanhangers op de demonstratie afgekomen. Op een tegenprotest kwamen zo'n 150 mensen af. De tegendemonstranten gooiden met vuurwerk en eieren. Voor zover bekend zijn onder deze groep geen arrestaties verricht. Zo'n honderd politiemensen waren op de been vanwege de demonstraties, onder wie ook ME-agenten. De politie heeft een koran afgenomen van de Pegida-demonstranten.

Pegida had op sociale media aangekondigd korans in brand te steken. De beweging had van de gemeente Rotterdam toestemming om te demonstreren, maar was gewaarschuwd dat wanneer zaken in brand zouden worden gestoken, de bijeenkomst zou worden gestopt.

Verbod

Enkele partijen in de Rotterdamse gemeenteraad, waaronder coalitiepartij DENK, pleitten afgelopen donderdag in een emotioneel debat voor een verbod op deze demonstratie. Ze noemden de voorgenomen actie kwetsend en vreesden dat het in de brand steken van het voor moslims heilige boek bij hen een boze tegenreactie zou oproepen. Een ruime meerderheid wilde niet bij voorbaat deze bijeenkomst verbieden omdat in hun ogen het recht op demonstratie heilig is.

Pegida heeft voor zondag een soortgelijke demonstratie bij het gebouw van de Tweede Kamer in Den Haag aangekondigd. Deze mag van de gemeente Den Haag doorgaan zolang niks in brand wordt gestoken.

Meer uit Binnenland

IOC roept bierbrouwer tot de orde om carnavalscampagne

LIESHOUT (ANP) - Bavaria heeft een carnavalscampagne tijdelijk offline gehaald na een sommatie van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Dat bevestigt een woordvoerder van Royal Swinkels, het familiebedrijf waar Bavaria deel van uitmaakt, na berichtgeving van Omroep Brabant. "Volgens het IOC vertoonde onder andere een beeld met vijf biertjes op een bar te veel gelijkenis met de Olympische ringen", aldus de woordvoerder.

4 uur geleden
Ziekenhuis Curaçao meldt noodsituatie zorg om diabetespatiënten

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao bevindt zich in een 'diabetesnoodsituatie', meldt het nationale ziekenhuis CMC woensdag. Volgens het instituut heeft dit steeds grotere gevolgen voor de volksgezondheid en de overheidsfinanciën. Eén op de vijf volwassenen op Curaçao leeft met diabetes.

6 uur geleden
Kamer wil dat kabinet overname bedrijf achter DigiD tegenhoudt

DEN HAAG (ANP) - Een ruime Kamermeerderheid wil dat het kabinet de overname van het bedrijf achter DigiD tegenhoudt. Het Amerikaanse Kyndryl wil Solvinity kopen. Demissionair staatssecretaris Eddie van Marum (digitalisering, BBB) zei in reactie hierop dat hij eerst onderzoeken naar de overname wil afwachten.

6 uur geleden
Koningspaar herdenkt Cees Nooteboom 'met groot respect'

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima herdenken de woensdag overleden schrijver Cees Nooteboom "met groot respect". Dat is te lezen in een statement dat ook namens prinses Beatrix is gepubliceerd. Het koningspaar noemt Nooteboom "een van onze meest prominente auteurs".

7 uur geleden
Drentse BBB gaat weer op zoek naar een nieuwe gedeputeerde

ASSEN (ANP) - De BBB in Drenthe gaat op zoek naar een vervanger voor de woensdag opgestapte gedeputeerde Gert-Jan Schuinder. "Drenthe moet bestuurd worden en we moeten het vertrouwen terugwinnen", zei BBB-fractievoorzitter Willem Vossebeld. CDA, VVD en PvdA willen in de coalitie verder met BBB om goede dingen voor Drenthe te doen.

8 uur geleden
Schrijver Cees Nooteboom overleden op 92-jarige leeftijd

AMSTERDAM (ANP) - Schrijver Cees Nooteboom, winnaar van talloze prijzen, is overleden op 92-jarige leeftijd. Zijn uitgever De Bezige Bij heeft dat woensdag bevestigd.

8 uur geleden
Ex-Kamerlid Gündoğan verliest rechtszaak om schadevergoeding Volt

AMSTERDAM (ANP) - Ex-Volt-Kamerlid Nilüfer Gündoğan krijgt geen schadevergoeding van haar voormalige politieke partij Volt. Dat heeft de rechtbank Amsterdam besloten. Ze wilde onder meer ruim 1 miljoen euro hebben als compensatie voor gemist inkomen. De rechter stelt dat Volt Nederland niet aansprakelijk is voor de beslissingen die de Tweede Kamerfractie heeft genomen.

9 uur geleden