Pegida-voorman opgepakt bij demonstratie in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Voorman Edwin Wagensveld van anti-islamgroepering Pegida is aangehouden bij een demonstratie in Rotterdam. Op een Twitter-filmpje dat door een omstander is gemaakt is te zien hoe Wagensveld voor het Centraal Station in de stad wordt meegenomen door de politie. De politie heeft de arrestatie bevestigd. De man is aangehouden "wegens het roepen van een beledigende leus".
Er was maar een handvol Pegida-aanhangers op de demonstratie afgekomen. Op een tegenprotest kwamen zo'n 150 mensen af. De tegendemonstranten gooiden met vuurwerk en eieren. Voor zover bekend zijn onder deze groep geen arrestaties verricht. Zo'n honderd politiemensen waren op de been vanwege de demonstraties, onder wie ook ME-agenten. De politie heeft een koran afgenomen van de Pegida-demonstranten.
Pegida had op sociale media aangekondigd korans in brand te steken. De beweging had van de gemeente Rotterdam toestemming om te demonstreren, maar was gewaarschuwd dat wanneer zaken in brand zouden worden gestoken, de bijeenkomst zou worden gestopt.
Verbod
Enkele partijen in de Rotterdamse gemeenteraad, waaronder coalitiepartij DENK, pleitten afgelopen donderdag in een emotioneel debat voor een verbod op deze demonstratie. Ze noemden de voorgenomen actie kwetsend en vreesden dat het in de brand steken van het voor moslims heilige boek bij hen een boze tegenreactie zou oproepen. Een ruime meerderheid wilde niet bij voorbaat deze bijeenkomst verbieden omdat in hun ogen het recht op demonstratie heilig is.
Pegida heeft voor zondag een soortgelijke demonstratie bij het gebouw van de Tweede Kamer in Den Haag aangekondigd. Deze mag van de gemeente Den Haag doorgaan zolang niks in brand wordt gestoken.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Wegens mogelijke gladheid door sneeuwval is ook voor de provincies Flevoland en Noord-Holland code geel afgegeven door het KNMI. De sneeuwbuien trekken van het zuiden van het land richting het noorden. Code geel was al gegeven voor Utrecht, Gelderland, Limburg, Noord-Brabant en Zuid-Holland en geldt vanaf de nacht tot het begin van de donderdagmiddag.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) wil weten waarom de Technische Universiteit Delft de namen van klimaatactivisten heeft doorgegeven aan de politie. De privacytoezichthouder heeft de universiteit en de politie om uitleg gevraagd. Dat bevestigt de waakhond na een bericht van het Hoger Onderwijs Persbureau.
12 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De Provinciale Staten van Friesland steunen het plan om het schaatstoernooi bij de Olympische Spelen in 2030 naar schaatsstadion Thialf te halen. De Friese politiek nam een voorstel aan dat het provinciebestuur oproept de lobby voor Thialf breed te ondersteunen. Ook staan de Staten open voor een financiële bijdrage vanuit de provincie.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft woensdag een 26-jarige man, verdacht van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten, op vrije voeten gesteld. Dinsdag eiste het Openbaar Ministerie nog tien jaar gevangenisstraf tegen de man. De advocaat van de verdachte, Willem van Vliet, bevestigt een bericht van Crimesite over de vrijlating.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft het afgelopen weekend ongeveer 200.000 mensen van en naar carnavalssteden vervoerd, volgens de vervoerder ongeveer evenveel als vorig jaar. Zij veroorzaakten wel meer viezigheid dan vorig jaar.
12 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Meer mensen gaan met griepachtige klachten naar de huisarts, en daardoor houdt de epidemie aan. Die begon vorige week.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Een 31-jarige man uit Arnhem is woensdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar voor de moord op zijn ex-vrouw in april vorig jaar. Het Openbaar Ministerie had twintig jaar geëist.
15 uur geleden