Pegida-voorman opgepakt bij demonstratie in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Voorman Edwin Wagensveld van anti-islamgroepering Pegida is aangehouden bij een demonstratie in Rotterdam. Op een Twitter-filmpje dat door een omstander is gemaakt is te zien hoe Wagensveld voor het Centraal Station in de stad wordt meegenomen door de politie. De politie heeft de arrestatie bevestigd. De man is aangehouden "wegens het roepen van een beledigende leus".
Er was maar een handvol Pegida-aanhangers op de demonstratie afgekomen. Op een tegenprotest kwamen zo'n 150 mensen af. De tegendemonstranten gooiden met vuurwerk en eieren. Voor zover bekend zijn onder deze groep geen arrestaties verricht. Zo'n honderd politiemensen waren op de been vanwege de demonstraties, onder wie ook ME-agenten. De politie heeft een koran afgenomen van de Pegida-demonstranten.
Pegida had op sociale media aangekondigd korans in brand te steken. De beweging had van de gemeente Rotterdam toestemming om te demonstreren, maar was gewaarschuwd dat wanneer zaken in brand zouden worden gestoken, de bijeenkomst zou worden gestopt.
Verbod
Enkele partijen in de Rotterdamse gemeenteraad, waaronder coalitiepartij DENK, pleitten afgelopen donderdag in een emotioneel debat voor een verbod op deze demonstratie. Ze noemden de voorgenomen actie kwetsend en vreesden dat het in de brand steken van het voor moslims heilige boek bij hen een boze tegenreactie zou oproepen. Een ruime meerderheid wilde niet bij voorbaat deze bijeenkomst verbieden omdat in hun ogen het recht op demonstratie heilig is.
Pegida heeft voor zondag een soortgelijke demonstratie bij het gebouw van de Tweede Kamer in Den Haag aangekondigd. Deze mag van de gemeente Den Haag doorgaan zolang niks in brand wordt gestoken.
Meer uit Binnenland
ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Zwolle vier jaar geëist tegen de 35-jarige Sana C., waarvan een jaar voorwaardelijk. De uit Woerden afkomstige vrouw heeft bekend dat zij als medewerkster van de rechtbank in Amsterdam gegevens uit de systemen voor geld heeft verkocht. Daarnaast zou ze een man voor bijna een ton hebben afgeperst, over een periode van twee jaar.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie heeft woensdag vier mensen uit Den Haag aangehouden, omdat ze mogelijk hebben gesjoemeld met 8 miljoen euro aan coronasteun. Tijdens de coronacrisis konden werkgevers met wie het slecht ging geld krijgen van de overheid om salarissen door te betalen.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip waarop het hantavirus uitbrak, zullen na aankomst op het Spaanse eiland Tenerife worden overgebracht naar hun thuisland als zij geen symptomen hebben. Dat meldt de Spaanse minister van Volksgezondheid.
1 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Oceanwide, de Nederlandse rederij achter het cruiseschip waarop een uitbraak van het hantavirus plaatsvond, heeft een aanmeerverzoek gedaan bij een haven in Tenerife. Dat melden Spaanse media op gezag van de president van de Canarische Eilanden, waar Tenerife deel van uitmaakt. Hij noemt daarbij zaterdag als aankomstdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Beide vliegtuigen met drie medische evacués van het cruiseschip MV Hondius aan boord zijn volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken vertrokken vanaf Kaapverdië. Ze zijn onderweg naar Nederland.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanaf Kaapverdië is de eerste medische evacuatievlucht vertrokken, laat een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken weten. Met twee vliegtuigen worden drie opvarenden van het cruiseschip MV Hondius naar Nederland overgebracht. Het gaat om een Nederlander (41), een Brit (56) en een Duitse (65).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, zijn woensdag van het schip afgehaald, meldt Tedros Adhanom Ghebreyesus, de topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Zij zijn vermoedelijk besmet met het hantavirus en zullen in Nederland medische zorg krijgen.
4 uur geleden