Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pegida-voorman opgepakt bij demonstratie in Rotterdam

Pegida-voorman opgepakt bij demonstratie in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Voorman Edwin Wagensveld van anti-islamgroepering Pegida is aangehouden bij een demonstratie in Rotterdam. Op een Twitter-filmpje dat door een omstander is gemaakt is te zien hoe Wagensveld voor het Centraal Station in de stad wordt meegenomen door de politie. De politie heeft de arrestatie bevestigd. De man is aangehouden "wegens het roepen van een beledigende leus".

Er was maar een handvol Pegida-aanhangers op de demonstratie afgekomen. Op een tegenprotest kwamen zo'n 150 mensen af. De tegendemonstranten gooiden met vuurwerk en eieren. Voor zover bekend zijn onder deze groep geen arrestaties verricht. Zo'n honderd politiemensen waren op de been vanwege de demonstraties, onder wie ook ME-agenten. De politie heeft een koran afgenomen van de Pegida-demonstranten.

Pegida had op sociale media aangekondigd korans in brand te steken. De beweging had van de gemeente Rotterdam toestemming om te demonstreren, maar was gewaarschuwd dat wanneer zaken in brand zouden worden gestoken, de bijeenkomst zou worden gestopt.

Verbod

Enkele partijen in de Rotterdamse gemeenteraad, waaronder coalitiepartij DENK, pleitten afgelopen donderdag in een emotioneel debat voor een verbod op deze demonstratie. Ze noemden de voorgenomen actie kwetsend en vreesden dat het in de brand steken van het voor moslims heilige boek bij hen een boze tegenreactie zou oproepen. Een ruime meerderheid wilde niet bij voorbaat deze bijeenkomst verbieden omdat in hun ogen het recht op demonstratie heilig is.

Pegida heeft voor zondag een soortgelijke demonstratie bij het gebouw van de Tweede Kamer in Den Haag aangekondigd. Deze mag van de gemeente Den Haag doorgaan zolang niks in brand wordt gestoken.

Meer uit Binnenland

Hondius komt zondagochtend bij Tenerife, daarna naar Rotterdam

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife. Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.

22 minuten geleden
Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

3 uur geleden
Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

4 uur geleden
Circa 29 opvarenden Hondius vliegen zondag naar Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.

4 uur geleden
Festival Amsterdam definitief afgelast, eis organisator afgewezen

AMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.

6 uur geleden
Drie arrestaties bij demonstraties rond azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.

6 uur geleden
WHO-baas stelt bevolking Tenerife gerust over hantavirus

GENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.

8 uur geleden