Pegida-voorman is in Arnhem weggevoerd door politie
ARNHEM (ANP) - Pegida-voorman Edwin Wagensveld is zaterdag weggevoerd door de politie om zijn veiligheid te waarborgen, meldt een woordvoerster van de politie zaterdag. Hij wilde een koran verbranden op het Jansplein in Arnhem. Op sociale media was te zien hoe hij werd meegenomen door de politie. Tegendemonstranten sloegen daarbij woedend op de politieauto.
Door de aankondiging van Wagensveld dat hij een koran wilde verbranden, waren ook tegendemonstranten op de been. Een journalist van de Gelderlander zegt op X dat zo'n vijftig mensen meedoen aan die demonstratie. Iemand heeft bijvoorbeeld een bordje bij zich met daarop de tekst 'Burn hatred, not books' (verbrand haat, niet boeken).
Ook de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch was er kort bij. Hij vroeg de tegendemonstranten om naar het Willemsplein te gaan, aldus de journalist. Daar werd niet naar geluisterd. Inmiddels roept de politie op om naar het andere plein te gaan. Daar zal de demonstratie gefaciliteerd worden, aldus de politie. Doen ze dat niet, zullen ze van het plein gehaald worden.
Wagensveld is meermaals opgepakt bij demonstraties van de anti-islamgroepering. Hij is ook eerder veroordeeld voor het beledigen van moslims.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Ondanks het vuurwerkverbod dat gold rond de huldiging van PSV in Eindhoven hebben dinsdag 93 mensen brandwonden opgelopen door fakkels die werden afgestoken. Dit meldt de gemeente woensdag. Volgens de gemeente gaat het om (lichte) eerstegraads brandwonden. Niemand hoefde naar het ziekenhuis.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye krijgt vooralsnog geen inreisverbod opgelegd, meldt minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA). Organisaties als het Centraal Joods Overleg hadden hiertoe opgeroepen, nadat het Verenigd Koninkrijk de artiest de toegang had ontzegd voor zijn komst naar een festival in Londen. Door antisemitische uitingen staat de rapper ter discussie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 40-jarige bankmedewerkster die op 26 maart dood werd gevonden in een woning aan de Koninginneweg in Amsterdam-Zuid, is waarschijnlijk slachtoffer van een misdrijf.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Europese Unie heeft sinds 2021 831 miljoen euro subsidie toegekend aan projecten in de provincie Utrecht. De provincie meldt dat niet eerder in een zesjarig Europees programma zo'n groot bedrag is toegewezen. Ook gaat het om bijna een verdubbeling in vergelijking met de vorige periode (2014-2020).
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens heeft 'een aantal' datalekmeldingen ontvangen van klanten van softwareleverancier Chipsoft. Dat meldt een woordvoerder, die geen specifiek aantal noemt. "We verwachten dat het er meer zullen worden. De meldingen moeten officieel binnen 72 uur worden gedaan."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven grote bondgenoten zullen nu er een staakt-het-vuren is, helpen bij het beschermen van de Straat van Hormuz. Dat zeggen ze in een verklaring, die ook is ondertekend door Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Italië, Canada, Denemarken, Spanje en de voorzitters van de Europese Commissie en de raad van EU-regeringsleiders.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rafik A. (57) vindt de strafzaak tegen hem een "samenzwering". Dat bleek woensdag bij de start van zijn proces in de rechtbank in Den Haag. De Syriër zou zich in 2013 en 2014 in zijn vaderland schuldig hebben gemaakt aan verschillende gevallen van foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting. Hij wordt vervolgd voor 25 feiten, zei de officier van justitie.
6 uur geleden