Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pegida-voorman houdt protestactie bij behandeling rechtszaak

Pegida-voorman houdt protestactie bij behandeling rechtszaak

ARNHEM (ANP) - Pegida-voorman Edwin Wagensveld gaat woensdagmiddag in Arnhem een protestactie houden. Dat zal zeer waarschijnlijk het verbranden van een koran zijn. Wagensveld mag woensdag in Arnhem komen, omdat de rechtbank dan zijn bezwaar behandelt tegen het gebiedsverbod dat burgemeester Ahmed Marcouch hem oplegde. Op grond van het gebiedsverbod mag de Pegida-leider zich een halfjaar lang helemaal niet in Arnhem vertonen, maar er geldt een uitzondering voor het bijwonen van een rechtszaak in het gerechtsgebouw aan de Walburgstraat.

De rechtbank hanteert woensdag de normale veiligheidsregels, aldus een woordvoerster. Die schrijven onder meer voor dat er in het Paleis van Justitie niks verbrand mag worden. Als er ongeoorloofde dingen gebeuren grijpt de beveiliging van de rechtbank in. Om in het gebouw te komen moeten bezoekers altijd al langs detectiepoortjes. Als er op de stoep van het gerechtsgebouw iets gebeurt, is dat een zaak van de politie, aldus de rechtbank.

De politie heeft net als de gemeente Arnhem de komst van Wagensveld voorbereid, zeggen woordvoerders. Zo wordt er rekening gehouden met tegendemonstranten. Als Wagensveld voor de behandeling van zijn bezwaar demonstreert, kan hij worden opgepakt op grond van het gebiedsverbod. Als hij dat na de zitting doet hangt het er vanaf of het verbod dan nog geldt, zegt een woordvoerster van de gemeente. De rechtbank zou het verbod ook direct kunnen verwerpen.

Wagensveld kreeg het gebiedsverbod omdat hij afgelopen zaterdag een koran wilde verbranden in Arnhem. Dat werd verboden, maar hij wilde toch komen. Volgens Marcouch zou dat tot zeer ernstige wanordelijkheden en zelfs terroristisch gevaar kunnen leiden. Enkele raadsfracties willen woensdag aan het begin van de raadsvergadering van Marcouch horen hoe groot de terreurdreiging in Arnhem precies was.

Meer uit Binnenland

Balende Van Bronckhorst: Dat zal wel weer een boete worden

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst baalde dat de thuiswedstrijd tussen Feyenoord en Internazionale (0-3) ruim een minuut werd onderbroken omdat er vuurwerk op het veld was beland. "Dat hoort natuurlijk niet en zal wel weer een boete worden", zei hij in de perskamer van De Kuip.

4 uur geleden
Twee aanhoudingen voor vuurwerk op veld Kuip, buiten aangestoken

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdagavond twee aanhoudingen verricht voor het afsteken van vuurwerk dat op het veld van de Kuip belandde. Feyenoord speelde tegen Internazionale in de Champions League. Tijdens de wedstrijd werd er vuurwerk van buiten het stadion afgeschoten. Dat kwam voor het doel terecht en veroorzaakte veel rook.

4 uur geleden
Ombudsman: overheid was afgelopen jaren onbetrouwbaar voor boeren

DEN HAAG (ANP) - De overheid is de afgelopen jaren onbetrouwbaar geweest voor boeren, concludeert de Nationale ombudsman na een onderzoek onder de beroepsgroep. Plannen werden steeds aangepast, ingetrokken of uitgesteld, en belangrijke besluiten bleven lang onzeker. "Deze onbetrouwbaarheid heeft de afgelopen jaren geleid tot stilstand en gebrek aan toekomstperspectief voor boeren."

4 uur geleden
Verdachte dodelijke schietpartij Rotterdam buiten levensgevaar

ROTTERDAM (ANP) - De 35-jarige man die maandagavond zwaargewond raakte bij een schietpartij in Rotterdam is buiten levensgevaar, meldt de politie. De man heeft geen vaste woon- of verblijfplaats en is zelf verdachte in het onderzoek naar de dodelijke schietpartij. Die vond plaats in een auto in de Rotterdamse woonwijk Oosterflank. Een 36-jarige man uit Dordrecht kwam om het leven.

8 uur geleden
LTO: nieuw stikstofpakket is minder slecht, nog niet goed genoeg

DEN HAAG (ANP) - Het herziene stikstofpakket is op belangrijke onderdelen "minder slecht, maar nog lang niet goed genoeg". Dat zegt Ger Koopmans, voorzitter van land- en tuinbouworganisatie LTO in reactie op de stikstofbrieven die de landbouwminister naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Volgens LTO is de onzekerheid waar boeren de voorbije maanden in leefden met deze brieven niet weggenomen.

9 uur geleden
Gemengde reacties op bijgewerkt stikstofplan, zorgen over tempo

DEN HAAG (ANP) - Het bijgewerkte kabinetsplan voor stikstofreductie en natuurherstel roept wisselende reacties op bij natuur- en milieuorganisaties. Milieudefensie is ronduit negatief over de aanpassingen, die volgens de organisatie leiden tot de "valse hoop" onder boeren dat "echte verandering niet nodig is". Natuurmonumenten ziet juist "een belangrijke volgende stap in het oplossen van het stikstofprobleem".

10 uur geleden
Kindermisbruik in hele EU strenger bestraft

BRUSSEL (ANP) - Kindermisbruik wordt in de hele EU strenger bestraft. Het gaat om zowel fysiek, online als door AI gegenereerd kindermisbruik. Alle EU-landen moeten dezelfde minimale straffen opleggen.

10 uur geleden