Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pegida-voorman houdt protestactie bij behandeling rechtszaak

Pegida-voorman houdt protestactie bij behandeling rechtszaak

ARNHEM (ANP) - Pegida-voorman Edwin Wagensveld gaat woensdagmiddag in Arnhem een protestactie houden. Dat zal zeer waarschijnlijk het verbranden van een koran zijn. Wagensveld mag woensdag in Arnhem komen, omdat de rechtbank dan zijn bezwaar behandelt tegen het gebiedsverbod dat burgemeester Ahmed Marcouch hem oplegde. Op grond van het gebiedsverbod mag de Pegida-leider zich een halfjaar lang helemaal niet in Arnhem vertonen, maar er geldt een uitzondering voor het bijwonen van een rechtszaak in het gerechtsgebouw aan de Walburgstraat.

De rechtbank hanteert woensdag de normale veiligheidsregels, aldus een woordvoerster. Die schrijven onder meer voor dat er in het Paleis van Justitie niks verbrand mag worden. Als er ongeoorloofde dingen gebeuren grijpt de beveiliging van de rechtbank in. Om in het gebouw te komen moeten bezoekers altijd al langs detectiepoortjes. Als er op de stoep van het gerechtsgebouw iets gebeurt, is dat een zaak van de politie, aldus de rechtbank.

De politie heeft net als de gemeente Arnhem de komst van Wagensveld voorbereid, zeggen woordvoerders. Zo wordt er rekening gehouden met tegendemonstranten. Als Wagensveld voor de behandeling van zijn bezwaar demonstreert, kan hij worden opgepakt op grond van het gebiedsverbod. Als hij dat na de zitting doet hangt het er vanaf of het verbod dan nog geldt, zegt een woordvoerster van de gemeente. De rechtbank zou het verbod ook direct kunnen verwerpen.

Wagensveld kreeg het gebiedsverbod omdat hij afgelopen zaterdag een koran wilde verbranden in Arnhem. Dat werd verboden, maar hij wilde toch komen. Volgens Marcouch zou dat tot zeer ernstige wanordelijkheden en zelfs terroristisch gevaar kunnen leiden. Enkele raadsfracties willen woensdag aan het begin van de raadsvergadering van Marcouch horen hoe groot de terreurdreiging in Arnhem precies was.

Meer uit Binnenland

Drukte bij asielopvang Ter Apel weer flink toegenomen

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel was het dit weekend weer druk. Ondanks de afspraak niet meer dan 2000 mensen op het terrein te hebben, waren er alle dagen 2100 mensen of meer. De dagen ervoor waren er zo'n veertig tot honderd mensen minder. De boete die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hiervoor moet overmaken aan de gemeente Westerwolde is opgelopen naar 3,7 miljoen euro.

1 uur geleden
Marechaussee vindt zeventien vreemdelingen in koeltrailer

HOEK VAN HOLLAND (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft zaterdagavond zeventien mensen aangetroffen in een koeltrailer in Hoek van Holland. Onder hen bevonden zich zes minderjarigen. Twee verdachten zijn aangehouden op verdenking van mensensmokkel, meldt de marechaussee maandag.

1 uur geleden
NS: vanaf vrijdagavond langere reistijd door werkzaamheden

UTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten vanaf komend weekend rekening houden met drukkere treinen en een langere reistijd door werkzaamheden op meerdere trajecten, meldt de NS. De dienstregeling in heel Nederland kan volgens de vervoerder last hebben van deze werkzaamheden. Op sommige trajecten rijden helemaal geen treinen vanwege geplande werkzaamheden. De NS adviseert mensen hun reis kort voor vertrek te plannen.

2 uur geleden
Nederlands marineschip vertrekt naar NAVO-oefening poolgebied

DEN HELDER (ANP) - Het Nederlandse marineschip Zr. Ms. Johan de Witt is onderweg naar Noorwegen om mee te doen aan een NAVO-oefening in het poolgebied. Het schip vertrok maandagmorgen uit Den Helder en sluit in maart aan bij de oefening, die onderdeel is van de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO: Arctic Sentry.

2 uur geleden
Dinsdag mogelijk ook nog treinen met rommel van carnavalsvierders

UTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten ook dinsdag nog rekening houden met treinen vol rommel van carnavalsgangers. Spoorvervoerder NS heeft afgelopen weekend dubbel zoveel schoonmakers ingezet om de treinen schoon te maken, maar verwacht niet dat de situatie dinsdag helemaal is opgelost, laat een woordvoerder weten.

4 uur geleden
Veiling gitaar Kooymans levert 28.000 euro op voor ALS-onderzoek

DEN HAAG (ANP) - De akoestische gitaar van George Kooymans is voor 28.000 euro geveild. Dat heeft Stichting ALS Nederland zondagavond bekendgemaakt. De totale opbrengst van de onlineveiling bedraagt ruim 57.000 euro. Het bedrag wordt gedoneerd aan onderzoek naar de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS, waaraan de zanger en gitarist van Golden Earring vorig jaar is overleden.

16 uur geleden
Vogelgriep bij pluimveebedrijf in Groningse Vlagtwedde

VLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.

22 uur geleden