Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pegida-voorman houdt protestactie bij behandeling rechtszaak

Pegida-voorman houdt protestactie bij behandeling rechtszaak

ARNHEM (ANP) - Pegida-voorman Edwin Wagensveld gaat woensdagmiddag in Arnhem een protestactie houden. Dat zal zeer waarschijnlijk het verbranden van een koran zijn. Wagensveld mag woensdag in Arnhem komen, omdat de rechtbank dan zijn bezwaar behandelt tegen het gebiedsverbod dat burgemeester Ahmed Marcouch hem oplegde. Op grond van het gebiedsverbod mag de Pegida-leider zich een halfjaar lang helemaal niet in Arnhem vertonen, maar er geldt een uitzondering voor het bijwonen van een rechtszaak in het gerechtsgebouw aan de Walburgstraat.

De rechtbank hanteert woensdag de normale veiligheidsregels, aldus een woordvoerster. Die schrijven onder meer voor dat er in het Paleis van Justitie niks verbrand mag worden. Als er ongeoorloofde dingen gebeuren grijpt de beveiliging van de rechtbank in. Om in het gebouw te komen moeten bezoekers altijd al langs detectiepoortjes. Als er op de stoep van het gerechtsgebouw iets gebeurt, is dat een zaak van de politie, aldus de rechtbank.

De politie heeft net als de gemeente Arnhem de komst van Wagensveld voorbereid, zeggen woordvoerders. Zo wordt er rekening gehouden met tegendemonstranten. Als Wagensveld voor de behandeling van zijn bezwaar demonstreert, kan hij worden opgepakt op grond van het gebiedsverbod. Als hij dat na de zitting doet hangt het er vanaf of het verbod dan nog geldt, zegt een woordvoerster van de gemeente. De rechtbank zou het verbod ook direct kunnen verwerpen.

Wagensveld kreeg het gebiedsverbod omdat hij afgelopen zaterdag een koran wilde verbranden in Arnhem. Dat werd verboden, maar hij wilde toch komen. Volgens Marcouch zou dat tot zeer ernstige wanordelijkheden en zelfs terroristisch gevaar kunnen leiden. Enkele raadsfracties willen woensdag aan het begin van de raadsvergadering van Marcouch horen hoe groot de terreurdreiging in Arnhem precies was.

Meer uit Binnenland

Maandag code geel in noordoosten om gladheid

DE BILT (ANP) - In Groningen, Drenthe en Overijssel geldt maandag code geel omdat er kans is op gladheid door sneeuw, meldt het KNMI. De weerwaarschuwing is van 08.00 tot 15.00 uur van kracht.

5 uur geleden
Aandacht voor huidige politieke situatie bij Holocaust Herdenking

AMSTERDAM (ANP) - "In steden die helemaal niet zoveel verschillen van Amsterdam worden migrantenkinderen opgepakt, van hun ouders gescheiden en gevangengezet." Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema tijdens de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking bij het Spiegelmonument in het Wertheimpark in Amsterdam.

8 uur geleden
Dick Berlijn: uitspraken Trump over Afghanistan stuitend

HILVERSUM (ANP) - "Een stuitende uitspraak van iemand die de feiten niet kent", zo noemde Dick Berlijn in WNL op Zondag de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat troepen uit andere NAVO-landen de frontlinie schuwden in Afghanistan. De voormalige Commandant der Strijdkrachten is er "echt boos om". Volgens hem is "totaal het tegenovergestelde" waar.

9 uur geleden
Schade kunstroof Drents Museum bedraagt ongeveer 250.000 euro

ASSEN (ANP) - De materiële schade die het Drents Museum opliep als gevolg van de kunstroof van een jaar geleden bedraagt ongeveer 250.000 euro. Een woordvoerder van het museum bevestigt zondag berichtgeving hierover door RTV Drenthe.

9 uur geleden
RIVM geeft smogwaarschuwing af voor noordelijke helft Nederland

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft een smogwaarschuwing afgegeven voor de noordelijke helft van het land, meldt het instituut zondag. Het gaat om smog door fijnstof.

9 uur geleden
Vogelgriep ontdekt op kippenbedrijf Kesteren

KESTEREN (ANP) - Op een bedrijf met kippen in het Gelderse Kesteren is vogelgriep aangetroffen. Ongeveer 44.000 kippen worden hierom afgemaakt, meldt het ministerie van Landbouw.

12 uur geleden
D66, VVD en CDA zijn 'heel ver' met afspraken over financiën

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66, VVD en CDA zijn "echt heel ver" met de afspraken over de financiën, meldt D66-leider Rob Jetten na onderhandelingen die tot in de nacht duurden. "Maar het is helaas nog niet helemaal af." CDA-leider Henri Bontenbal had goede hoop dat het zaterdag zou lukken. Dat lukte niet, maar hij denkt dat zondag mogelijk is.

19 uur geleden