Pegida hoopt dat met PVV aan roer 'Nederlander weer op 1 komt'
DEN HAAG (ANP) - De anti-islamgroepering Pegida is "enorm verheugd" over de winst van de PVV bij de Tweede Kamerverkiezingen. "Nu hopen we dat een coalitie met daarin de PVV tot stand gaat komen, zodat er een beleid komt waar de Nederlander weer op 1 komt te staan", reageert voorman Edwin Wagensveld, die donderdag veertig uur taakstraf kreeg opgelegd van de rechtbank in Den Haag voor het beledigen van moslims.
"We hopen dat zo snel mogelijk de asielinstroom uit islamitische landen beperkt en liefst gestopt gaat worden, en verder betekent deze uitslag natuurlijk ook geen hoofddoekjes bij de politie, geen verbod op koranverbranding etcetera", aldus Wagensveld.
De Pegida-voorman kreeg de taakstraf voor groepsbelediging omdat hij de koran een fascistisch boek heeft genoemd. Het Openbaar Ministerie eiste eerder een geldboete van 700 euro, waarvan de helft voorwaardelijk. Wagensveld verscheurde het boek al diverse malen. Ook kwam Pegida meerdere keren in actie tegen de anti-zwartepietprotesten. Met volledig zwart geschminkte gezichten verschenen aanhangers van de groepering bij intochten van Sinterklaas.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan nog niet zeggen wanneer het maatregelen treft om de economische gevolgen van de oorlog in Iran, vooral op het gebied van energie, te verlichten. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan het begin van de beantwoording van het kabinet tijdens een debat daarover.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen van coalitie en oppositie vallen Kamerlid Ralf Dekker (Forum voor Democratie) aan op zijn houding naar Rusland en Iran. De uiterst rechtse partij stelde in een debat over hoge energieprijzen dat Nederland weer moet beginnen met gas afnemen van Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) gaat binnenkort op handelsmissie naar China. Dat laat hij weten na een gesprek met de Chinese minister Wang Wentao van Handel. Sjoerdsma staat in China op een sanctielijst, waardoor het onduidelijk was of hij welkom was in het land.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft de nabestaanden van een Nederlands bombardement op de Noord-Iraakse stad Mosul in 2016 excuses aangeboden. "Daarnaast heb ik, gelet op de uitzonderlijke omstandigheden van dit specifieke geval, besloten de nabestaanden een vrijwillige financiële tegemoetkoming aan te bieden", schrijft ze aan de Tweede Kamer.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen SP en Partij voor de Dieren willen net als GroenLinks-PvdA dat oliebedrijven iets inleveren van de overwinsten die zij behalen door de hoge prijzen van olie en gas. Dat geld moet worden gebruikt om huishoudens te compenseren voor de sterk gestegen prijzen aan de pomp.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens het debat over de economische gevolgen van de oorlog in Iran toonden D66 en het CDA interesse in een plafond voor de prijzen aan de pomp. Partijleider Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) kwam met dat idee en wil grote olie- en gasbedrijven ervoor laten betalen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De minimale leeftijd waarop mensen vuurwerk mogen afsteken, moet naar 18 jaar, vindt het kabinet. Staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur en Waterstaat, CDA) sprak in een debat steun uit voor een voorstel van CDA en de Partij voor de Dieren om dat te regelen. "Ik denk dat het verstandig is om dat te doen."
8 uur geleden