Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pegida hoopt dat met PVV aan roer 'Nederlander weer op 1 komt'

Pegida hoopt dat met PVV aan roer 'Nederlander weer op 1 komt'

DEN HAAG (ANP) - De anti-islamgroepering Pegida is "enorm verheugd" over de winst van de PVV bij de Tweede Kamerverkiezingen. "Nu hopen we dat een coalitie met daarin de PVV tot stand gaat komen, zodat er een beleid komt waar de Nederlander weer op 1 komt te staan", reageert voorman Edwin Wagensveld, die donderdag veertig uur taakstraf kreeg opgelegd van de rechtbank in Den Haag voor het beledigen van moslims.

"We hopen dat zo snel mogelijk de asielinstroom uit islamitische landen beperkt en liefst gestopt gaat worden, en verder betekent deze uitslag natuurlijk ook geen hoofddoekjes bij de politie, geen verbod op koranverbranding etcetera", aldus Wagensveld.

De Pegida-voorman kreeg de taakstraf voor groepsbelediging omdat hij de koran een fascistisch boek heeft genoemd. Het Openbaar Ministerie eiste eerder een geldboete van 700 euro, waarvan de helft voorwaardelijk. Wagensveld verscheurde het boek al diverse malen. Ook kwam Pegida meerdere keren in actie tegen de anti-zwartepietprotesten. Met volledig zwart geschminkte gezichten verschenen aanhangers van de groepering bij intochten van Sinterklaas.

Meer uit Politiek

Iets meer stemmen ongeldig dan bij vorige verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen dat ongeldig is, lijkt gestegen op basis van de ANP Verkiezingsdienst. Het gaat donderdagochtend om 25.956 stemmen.

1 uur geleden
Opkomst bij verkiezingen toch iets hoger dan in 2023

DEN HAAG (ANP) - Iets meer mensen hebben tijdens de Tweede Kamerverkiezingen van woensdag hun stem uitgebracht dan bij de vorige verkiezingen, in 2023. Het leek er woensdagavond nog op dat de opkomst juist iets lager zou uitkomen, maar de laatste cijfers van de ANP Verkiezingsdienst laten donderdagochtend een opkomstpercentage van 78,4 procent zien. Dat is een fractie hoger dan vorige keer: toen ging 77,8 procent van alle kiesgerechtigden stemmen.

2 uur geleden
Wilders: geen verkenner D66 zonder duidelijkheid grootste partij

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders wil niet dat er een verkenner voor D66 aan de slag gaat zolang er "geen 100 procent helderheid" is over wie de grootste partij is geworden bij de verkiezingen. "We zullen alles doen om dit te voorkomen", schrijft Wilders op X.

2 uur geleden
'Grote winnaar' Rob Jetten op voorpagina's kranten

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse kranten besteden donderdag volop aandacht aan de forse zetelwinst van D66. Alhoewel de verkiezingsstrijd nog niet beslecht is, wordt partijleider Rob Jetten uitgeroepen tot grote winnaar van de stembusgang. Zijn partij haalt in de laatste voorlopige prognose 26 zetels, 17 meer dan in 2023.

2 uur geleden
Verkiezingsnacht eindigt met D66 en PVV op gelijke hoogte

DEN HAAG (ANP) - Met bijna alle stemmen geteld gaan D66 en PVV gelijk op in een nieuwe voorlopige prognose van de ANP Verkiezingsdienst. Na telling van 97,7 procent van de stemmen staan de twee partijen die het grootst zijn geworden bij de landelijke verkiezingen beide op 26 zetels. Het verschil in stemmen was aan het einde van de nacht van woensdag op donderdag nog maar 2300, in het voordeel van D66.

3 uur geleden
Voorlopige prognose ANP: D66 27 zetels, PVV 25, VVD 23

DEN HAAG (ANP) - Volgens de voorlopige prognose van de Verkiezingsdienst van het ANP haalt D66 27 zetels en de PVV 25 zetels. De prognose is gemaakt op basis van 197 van de 346 uitslagen en 49,9 procent van de getelde stemmen.

7 uur geleden
D66 nipt grootste in Utrecht, GL-PvdA verliest flink

UTRECHT (ANP) - D66 is de grootste partij geworden in Utrecht met 26,7 procent van de stemmen. Daarmee verslaat de partij van Rob Jetten GroenLinks-PvdA nipt, die partij kreeg 26,1 procent van de stemmen.

7 uur geleden