Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pedri helpt Barcelona met twee treffers aan tweede plaats La Liga

Pedri helpt Barcelona met twee treffers aan tweede plaats La Liga

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de voorlaatste speelronde de tweede plaats van La Liga veiliggesteld. De club won nog zonder de geblesseerde Frenkie de Jong van Rayo Vallecano (3-0).

Robert Lewandowski opende in de derde minuut de score (1-0). Hij nam een voorzet van Lamine Yamal op zijn borst en schoot hard raak. Invaller Pedri scoorde tweemaal in de tweede helft.

Kampioen Real Madrid, Barcelona, Girona en Atlético Madrid waren al zeker van een ticket voor het nieuwe seizoen van de Champions League. Real Madrid verspeelde in de uitwedstrijd tegen Villarreal een voorsprong van 1-4 (4-4). Alexander Sørloth, oud-aanvaller van FC Groningen, scoorde viermaal voor de thuisploeg. Dat is geen record. Esteban Echevarría trof in 1947 vijfmaal doel voor Real Oviedo tegen Real Madrid. Real verscheen met het oog op de finale van de Champions League tegen Borussia Dortmund zonder Vinícius Júnior, Rodrygo, Jude Bellingham, Eduardo Camavinga, Dani Carvajal en Toni Kroos aan de aftrap.

Blind

Girona won de uitwedstrijd tegen Valencia met 3-1. Sávio, twee jaar geleden nog actief voor PSV, opende de score voor de bezoekers. Artem Dovbyk tekende voor 0-2 en Yarek Gasiorowski passeerde zijn eigen doelman (0-3). Pepelu benutte in de slotfase een strafschop voor Valencia. Daley Blind had weer een basisplaats bij Girona. Atlético Madrid liet zich voor eigen publiek verrassen door Osasuna (1-4). Raúl García (2), Aimar Oroz en Lucas Torro scoorden voor de bezoekers. Atlético kwam niet verder dan een treffer van Álvaro Morata. Memphis Depay mocht na een uur invallen bij Atlético.

Cádiz is na het gelijkspel tegen Las Palmas (0-0) gedegradeerd uit La Liga. De club is de derde degradant van dit seizoen, na Almería en Granada.

Meer uit Voetbal

Twee drinkpauzes bij alle wedstrijden van het WK voetbal 2026

ZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.

42 minuten geleden
Salah niet in selectie Liverpool voor CL-duel met Internazionale

LIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.

3 uur geleden
Voetbalclubs willen strafrechtelijke vervolging bij wangedrag

ZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."

3 uur geleden
Ajax tegen Qarabag zonder Sutalo, Taylor en Weghorst

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.

4 uur geleden
Arbiter Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.

4 uur geleden
Twee wedstrijden schorsing voor Fortuna-speler Hubner

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.

5 uur geleden
Real Madrid maanden zonder geblesseerde verdediger Militão

MADRID (ANP) - Real Madrid kan de komende maanden niet beschikken over Eder Militão. De Braziliaanse verdediger heeft zondag in de met 2-0 verloren thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo een scheur in zijn linkerhamstring opgelopen, meldt de Spaanse voetbalclub.

5 uur geleden