Pedri helpt Barcelona met twee treffers aan tweede plaats La Liga
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de voorlaatste speelronde de tweede plaats van La Liga veiliggesteld. De club won nog zonder de geblesseerde Frenkie de Jong van Rayo Vallecano (3-0).
Robert Lewandowski opende in de derde minuut de score (1-0). Hij nam een voorzet van Lamine Yamal op zijn borst en schoot hard raak. Invaller Pedri scoorde tweemaal in de tweede helft.
Kampioen Real Madrid, Barcelona, Girona en Atlético Madrid waren al zeker van een ticket voor het nieuwe seizoen van de Champions League. Real Madrid verspeelde in de uitwedstrijd tegen Villarreal een voorsprong van 1-4 (4-4). Alexander Sørloth, oud-aanvaller van FC Groningen, scoorde viermaal voor de thuisploeg. Dat is geen record. Esteban Echevarría trof in 1947 vijfmaal doel voor Real Oviedo tegen Real Madrid. Real verscheen met het oog op de finale van de Champions League tegen Borussia Dortmund zonder Vinícius Júnior, Rodrygo, Jude Bellingham, Eduardo Camavinga, Dani Carvajal en Toni Kroos aan de aftrap.
Blind
Girona won de uitwedstrijd tegen Valencia met 3-1. Sávio, twee jaar geleden nog actief voor PSV, opende de score voor de bezoekers. Artem Dovbyk tekende voor 0-2 en Yarek Gasiorowski passeerde zijn eigen doelman (0-3). Pepelu benutte in de slotfase een strafschop voor Valencia. Daley Blind had weer een basisplaats bij Girona. Atlético Madrid liet zich voor eigen publiek verrassen door Osasuna (1-4). Raúl García (2), Aimar Oroz en Lucas Torro scoorden voor de bezoekers. Atlético kwam niet verder dan een treffer van Álvaro Morata. Memphis Depay mocht na een uur invallen bij Atlético.
Cádiz is na het gelijkspel tegen Las Palmas (0-0) gedegradeerd uit La Liga. De club is de derde degradant van dit seizoen, na Almería en Granada.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
19 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
21 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
1 dag geleden