Pedri helpt Barcelona met twee treffers aan tweede plaats La Liga
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de voorlaatste speelronde de tweede plaats van La Liga veiliggesteld. De club won nog zonder de geblesseerde Frenkie de Jong van Rayo Vallecano (3-0).
Robert Lewandowski opende in de derde minuut de score (1-0). Hij nam een voorzet van Lamine Yamal op zijn borst en schoot hard raak. Invaller Pedri scoorde tweemaal in de tweede helft.
Kampioen Real Madrid, Barcelona, Girona en Atlético Madrid waren al zeker van een ticket voor het nieuwe seizoen van de Champions League. Real Madrid verspeelde in de uitwedstrijd tegen Villarreal een voorsprong van 1-4 (4-4). Alexander Sørloth, oud-aanvaller van FC Groningen, scoorde viermaal voor de thuisploeg. Dat is geen record. Esteban Echevarría trof in 1947 vijfmaal doel voor Real Oviedo tegen Real Madrid. Real verscheen met het oog op de finale van de Champions League tegen Borussia Dortmund zonder Vinícius Júnior, Rodrygo, Jude Bellingham, Eduardo Camavinga, Dani Carvajal en Toni Kroos aan de aftrap.
Blind
Girona won de uitwedstrijd tegen Valencia met 3-1. Sávio, twee jaar geleden nog actief voor PSV, opende de score voor de bezoekers. Artem Dovbyk tekende voor 0-2 en Yarek Gasiorowski passeerde zijn eigen doelman (0-3). Pepelu benutte in de slotfase een strafschop voor Valencia. Daley Blind had weer een basisplaats bij Girona. Atlético Madrid liet zich voor eigen publiek verrassen door Osasuna (1-4). Raúl García (2), Aimar Oroz en Lucas Torro scoorden voor de bezoekers. Atlético kwam niet verder dan een treffer van Álvaro Morata. Memphis Depay mocht na een uur invallen bij Atlético.
Cádiz is na het gelijkspel tegen Las Palmas (0-0) gedegradeerd uit La Liga. De club is de derde degradant van dit seizoen, na Almería en Granada.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
1 dag geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
1 dag geleden