Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pedersen vooral opgelucht dat hij ploeg zege in Tour kan bezorgen

Pedersen vooral opgelucht dat hij ploeg zege in Tour kan bezorgen

SAINT-ÉTIENNE (ANP) - Mads Pedersen pakte in de dertiende etappe eindelijk zijn zege in de Tour de France. De 26-jarige Deen was ook blij dat hij zijn ploeg Trek-Segafredo een ritzege bezorgde. "We kwamen hier met renners voor etappezeges. Nu hebben we er in ieder geval één, dat is een opluchting", zei de voormalig wereldkampioen, die in de tweede etappe al derde was geworden.

"Het is ongelofelijk dat ik toch een ritzege pak. Ik wist dat de vorm goed was, maar ik greep naast de kansen in de eerste week", zei Pedersen. "In de afgelopen week waren er niet veel mogelijkheden voor een renner als ik. Dat ik vandaag mijn kans grijp en de overwinning pak, is heel fijn. Niet alleen voor mij maar voor het hele team."

Pedersen dacht lang dat het een vergissing was om in de kopgroep te zitten. "We kregen heel lang maar 2 minuten, maar uiteindelijk lukte het toch. Het was heel zwaar voor iedereen. Het was zo warm dat iedereen op zijn limiet zat."

De Deen was de snelste sprinter uit de kopgroep, maar toch demarreerde hij op iets meer dan 10 kilometer van Saint-Étienne. "Ik wilde niet naar de streep met zes renners. Dat zou te moeilijk zijn om te controleren. Door mijn aanval viel de kopgroep uit elkaar en waren we nog met z'n drieën. We hadden genoeg voorsprong en ik kon een beetje gokken. Gelukkig betaalde zich dat uit."

Meer uit Sport

Sinner naar halve finales in Turijn na zege op Zverev

TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.

2 uur geleden
Kogelstootster Schilder Nederlandse atleet van het jaar

APELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.

3 uur geleden
Golfer Toorop derde Nederlander op Europese Tour

TARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.

3 uur geleden
Signell neemt ervaren Polman en Abbingh op in selectie WK handbal

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.

13 uur geleden
Djokovic denkt dat dopingschorsing Sinner blijft achtervolgen

LONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.

14 uur geleden
NBA komt met nieuwe opzet All-Star Game

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalcompetitie NBA komt met een nieuwe opzet voor de All-Star Game, het traditionele ereduel tussen de beste basketballers van de westelijke en oostelijke divisie.

15 uur geleden
Tennisser Griekspoor doet mee aan ATP-toernooi van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.

1 dag geleden