Pedersen klopt Van der Poel in Ronde van Luxemburg
SCHIFFLANGE (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen heeft de tweede etappe van de Ronde van Luxemburg gewonnen. Het was een rit van Junglinster naar Schifflange over 155 kilometer. Pedersen, die rijdt voor de ploeg Lidl-Trek, versloeg in de sprint van een eerste groep wereldkampioen Mathieu van der Poel. De Zwitser Robin Froidevaux passeerde als derde de finish.
Van der Poel, van de ploeg Alpecin-Deceuninck, behield wel de leiderstrui na zijn ritzege op de eerste dag. De Ronde van Luxemburg duurt tot en met zondag.
Opnieuw ging de Luxemburgse renner Alexandre Kess in de aanval. Net als in de eerste etappe had hij gezelschap van Pepijn Reinderink, die het vooral om punten voor de bergtrui te doen was. De pas 22-jarige Nederlander van Soudal - Quick-Step ging in de slotfase nog achter de Belg Victor Vercouillie aan. Reinderink liet Vercouillie in de laatste lastige lus rond finishplaats Schifflange achter, maar werd ruim 4 kilometer voor de finish ingehaald.
Van der Poel tevreden
Van der Poel koos het wiel van Pedersen, die met drie ploeggenoten om zich heen goed naar de finish werd begeleid en de sprint won. "Ik heb goede ploeggenoten", vertelde de Deen in het flashinterview, onder meer verwijzend naar de Luxemburger Alex Kirsch. "Hij kent natuurlijk de weg, zijn 'lead-out' was perfect."
Van der Poel, wiens ploeg door ziekte op de eerste dag al drie renners kwijtraakte, kon leven met de tweede plek. "Het was heel hectisch in de laatste 5 kilometer en ook een moeilijke sprint. Ik ben tevreden met die tweede plek", meldde hij via zijn ploeg. "Morgen is een lastige dag om te controleren met zo'n klein team. Maar we zijn hier eigenlijk ook voor ritzeges." Van der Poel heeft in het klassement tien seconden voorsprong op de Fransman Christophe Laporte.
Meer uit Sport
NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.
12 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
14 uur geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
16 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
16 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
16 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
17 uur geleden