Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pedersen klopt Van der Poel in Ronde van Luxemburg

Pedersen klopt Van der Poel in Ronde van Luxemburg

SCHIFFLANGE (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen heeft de tweede etappe van de Ronde van Luxemburg gewonnen. Het was een rit van Junglinster naar Schifflange over 155 kilometer. Pedersen, die rijdt voor de ploeg Lidl-Trek, versloeg in de sprint van een eerste groep wereldkampioen Mathieu van der Poel. De Zwitser Robin Froidevaux passeerde als derde de finish.

Van der Poel, van de ploeg Alpecin-Deceuninck, behield wel de leiderstrui na zijn ritzege op de eerste dag. De Ronde van Luxemburg duurt tot en met zondag.

Opnieuw ging de Luxemburgse renner Alexandre Kess in de aanval. Net als in de eerste etappe had hij gezelschap van Pepijn Reinderink, die het vooral om punten voor de bergtrui te doen was. De pas 22-jarige Nederlander van Soudal - Quick-Step ging in de slotfase nog achter de Belg Victor Vercouillie aan. Reinderink liet Vercouillie in de laatste lastige lus rond finishplaats Schifflange achter, maar werd ruim 4 kilometer voor de finish ingehaald.

Van der Poel tevreden

Van der Poel koos het wiel van Pedersen, die met drie ploeggenoten om zich heen goed naar de finish werd begeleid en de sprint won. "Ik heb goede ploeggenoten", vertelde de Deen in het flashinterview, onder meer verwijzend naar de Luxemburger Alex Kirsch. "Hij kent natuurlijk de weg, zijn 'lead-out' was perfect."

Van der Poel, wiens ploeg door ziekte op de eerste dag al drie renners kwijtraakte, kon leven met de tweede plek. "Het was heel hectisch in de laatste 5 kilometer en ook een moeilijke sprint. Ik ben tevreden met die tweede plek", meldde hij via zijn ploeg. "Morgen is een lastige dag om te controleren met zo'n klein team. Maar we zijn hier eigenlijk ook voor ritzeges." Van der Poel heeft in het klassement tien seconden voorsprong op de Fransman Christophe Laporte.

Meer uit Sport

Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

2 uur geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

4 uur geleden
Evenepoel moet kopmanschap in Tour delen met Lipowitz

PALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.

6 uur geleden
Picnic PostNL krijgt alleen WorldTour-licentie voor 2026

AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.

9 uur geleden
FIS laat eerste skiërs uit Rusland en Belarus weer deelnemen

OBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.

10 uur geleden
Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

11 uur geleden
Hockeyers openen Pro League met overwinning op Pakistan

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.

14 uur geleden