Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pedersen klopt Van der Poel in Ronde van Luxemburg

Pedersen klopt Van der Poel in Ronde van Luxemburg

SCHIFFLANGE (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen heeft de tweede etappe van de Ronde van Luxemburg gewonnen. Het was een rit van Junglinster naar Schifflange over 155 kilometer. Pedersen, die rijdt voor de ploeg Lidl-Trek, versloeg in de sprint van een eerste groep wereldkampioen Mathieu van der Poel. De Zwitser Robin Froidevaux passeerde als derde de finish.

Van der Poel, van de ploeg Alpecin-Deceuninck, behield wel de leiderstrui na zijn ritzege op de eerste dag. De Ronde van Luxemburg duurt tot en met zondag.

Opnieuw ging de Luxemburgse renner Alexandre Kess in de aanval. Net als in de eerste etappe had hij gezelschap van Pepijn Reinderink, die het vooral om punten voor de bergtrui te doen was. De pas 22-jarige Nederlander van Soudal - Quick-Step ging in de slotfase nog achter de Belg Victor Vercouillie aan. Reinderink liet Vercouillie in de laatste lastige lus rond finishplaats Schifflange achter, maar werd ruim 4 kilometer voor de finish ingehaald.

Van der Poel tevreden

Van der Poel koos het wiel van Pedersen, die met drie ploeggenoten om zich heen goed naar de finish werd begeleid en de sprint won. "Ik heb goede ploeggenoten", vertelde de Deen in het flashinterview, onder meer verwijzend naar de Luxemburger Alex Kirsch. "Hij kent natuurlijk de weg, zijn 'lead-out' was perfect."

Van der Poel, wiens ploeg door ziekte op de eerste dag al drie renners kwijtraakte, kon leven met de tweede plek. "Het was heel hectisch in de laatste 5 kilometer en ook een moeilijke sprint. Ik ben tevreden met die tweede plek", meldde hij via zijn ploeg. "Morgen is een lastige dag om te controleren met zo'n klein team. Maar we zijn hier eigenlijk ook voor ritzeges." Van der Poel heeft in het klassement tien seconden voorsprong op de Fransman Christophe Laporte.

Meer uit Sport

De Boo grijpt op 1000 meter tweede olympische startbewijs

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.

12 uur geleden
Seizoen veldrijder Sweeck voorbij door val

LOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geƫindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.

13 uur geleden
Rijpma-de Jong plaatst zich op 1500 meter voor Spelen van Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.

14 uur geleden
Wereldkampioene Beune plaatst zich op 1500 meter niet voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.

14 uur geleden
Van Belle en Wiebes veroveren nog een titel op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.

15 uur geleden
Van der Poel behoudt in Azencross ongeslagen status

LOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.

16 uur geleden
Brand wint in Loenhout voor twaalfde keer op rij veldrit

LOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.

18 uur geleden