Pechstein sluit deelname aan negende Winterspelen niet uit
BEIJING (ANP/DPA) - Komende dinsdag viert ze haar 50e verjaardag, maar de Duitse schaatsster Claudia Pechstein zegt nog geen 'nee' tegen deelname aan de Winterspelen van 2026 in Milaan. De Duitse debuteerde in 1992 op de Spelen van Albertville en was er dit keer in Beijing voor de achtste keer bij. "Ik sluit niets uit, ik zit al dertig jaar op olympisch niveau. Ik ben daar trots op", antwoordde Pechstein op de vraag of ze doorgaat met schaatsen.
De vijfvoudig olympisch kampioene en winnares van in totaal negen medailles op de Spelen eindigde zaterdag als negende op de massastart. Ze was met die prestatie slechts een van de twee Duitsers met een top 10-plaats bij het schaatsen op deze Spelen. Eerder op deze Spelen werd ze laatste op de door Irene Schouten gewonnen 3000 meter.
Met haar achtste deelname aan de Spelen is Pechstein nu recordhouder bij de vrouwen. Ze miste de Spelen van 2010 vanwege een dopingschorsing. De Japanse skispringer Noriaki Kasai deed ook acht keer mee aan de Winterspelen.
Nog voor de slotceremonie in Beijing vertrok de Duitse vlaggendrager van de openingsceremonie naar Duitsland, om op tijd thuis te zijn voor haar verjaardag. Het seizoen van Pechstein is nog niet voorbij. Tijdens de wereldbekerfinale op 12 en 13 maart in Heerenveen komt ze weer in actie op het ijs.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Bij de Rotterdam Marathon van dit jaar was nooit sprake van een onverantwoorde situatie, aldus directeur van het evenement Wilbert Lek. "Dat wil ik echt bestrijden", laat hij woensdag weten in een schriftelijke verklaring. In een brief aan de Rotterdamse gemeenteraad stelde burgemeester Carola Schouten eerder deze week dat daarvan wel sprake was.
28 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is al in de tweede ronde van het masterstoernooi van Parijs gestrand. De als eerste geplaatste Spanjaard, die een bye had in de eerste ronde, verloor met 6-4 3-6 4-6 van de Brit Cameron Norrie, de nummer 31 van de wereldranglijst.
13 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Anish Giri is in januari 2026 de oudste deelnemer aan het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee. De 31-jarige schaker strijdt in de 88e editie tegen het jongste deelnemersveld ooit op het Tata Steel Chess Tournament.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Alle Formule 1-teams hebben zich in 2024 gehouden aan de budgetlimiet. De internationale autosportfederatie FIA heeft in een zeven maanden durend onderzoek naar de naleving van de financiƫle regels geen kostenoverschrijdingen ontdekt. De bond meldt in een rapportage dat alle tien teams en vijf motorfabrikanten volledig hebben meegewerkt en de vereiste informatie hebben verstrekt.
20 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Met nog exact honderd dagen te gaan ligt de organisatie van de Winterspelen van Milaan-Cortina op schema, maar er zijn nog wel zorgen over de accommodatie voor het ijshockey. De bouw van het stadion voor deze sport in Milaan heeft vertraging opgelopen. Het zal niet als gepland begin december klaar zijn. "Het is een belangrijk aandachtspunt", zegt directeur van de Spelen Christophe Dubi. "Het staat bovenaan onze prioriteitenlijst."
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is uitgeschakeld in de eerste ronde van het masterstoernooi in Parijs. De 29-jarige Nederlander verloor in twee sets van de Canadees Gabriel Diallo: 3-6 4-6.
22 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De honkballers van de Los Angeles Dodgers hebben maandag een 2-1 voorsprong genomen op de Toronto Blue Jays in de World Series, de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie over maximaal zeven wedstrijden. De titelverdedigers uit Los Angeles beslisten de spectaculaire derde wedstrijd met een homerun in de achttiende inning na ruim zes uur spelen in hun voordeel (6-5). Een honkbalwedstrijd duurt normaal negen innings.
1 dag geleden