
PEC Zwolle zorgeloos naar einde seizoen na zege op Heracles
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft door een overwinning op Heracles Almelo verder afstand genomen van de degradatiezone. De ploeg van coach Johnny Jansen won met 3-1 en hoeft niet meer bezorgd naar beneden te kijken. Heracles moet na de nederlaag nog wel aan de bak om met name RKC onder zich te houden.
Beide ploegen begonnen het duel met 32 punten uit dertig duels. PEC kwam in de 16e minuut op voorsprong. Lennart Thy ontfutselde aan de rechterkant Heracles-aanvoerder Justin Hoogma de bal, drong het strafschopgebied binnen en schoot hard en hoog raak. Voor de Duitser was het zijn twaalfde competitietreffer van dit seizoen.
Silvester van der Water miste kort voor rust de kans op de 2-0 met een schot dat net voorlangs het doel verdween. Aan de andere kant stuitte Brian De Keersmaecker op PEC-doelman Jasper Schendelaar. In de extra tijd van de eerste helft was het alsnog gelijk. Marko Vejinovic schoot van dichtbij raak.
Tegen zijn oude club besliste Van der Water het duel in de 69e minuut. De aanvaller tikte raak nadat een voorzet van Younes Namli via het hoofd van Anselmo Mac Nulty voor zijn voeten was beland. Het was zijn eerste treffer in dienst van PEC. Diep in de extra tijd maakte Filip Krastev er nog 3-1 van.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Technisch directeur Joris Mathijsen vertrekt per direct bij ADO Den Haag. Dat meldt de club uit de eerste divisie in een persbericht. Oud-international Mathijsen was twee jaar in dienst bij de Haagse club.
4 uur geledenSPIEZ (ANP) - Oranje-aanvoerster Sherida Spitse vindt de pijnlijke EK-nederlaag van woensdag tegen Engeland (0-4) de schuld van zowel speelsters als de staf. Bondscoach Andries Jonker verweet zijn ploeg vooral het plan, dat "in theorie" volgens hem klopte, niet goed te hebben uitgevoerd. Spitse vindt dat dat niet alleen aan de voetbalsters lag.
6 uur geledenSPIEZ (ANP) - Aanvoerster Sherida Spitse hoopt in haar toekomstige trainerscarrière samen te werken met Arjan Veurink, de bondscoach van Oranje vanaf na dit EK. De 35-jarige verdedigster noemt een combinatie met de huidige assistent van Engeland-bondscoach Sarina Wiegman "ideaal" gezien haar ervaring als voetbalster, maar sluit dit op korte termijn uit.
7 uur geledenSPIEZ (ANP) - Recordinternational Sherida Spitse is nog niet bezig met een mogelijk afscheid bij het Nederlands elftal. De 35-jarige aanvoerster zegt dat ze nu alleen nog maar denkt aan het EK-duel met Frankrijk van zondag en de kleine kans die Oranje nog heeft om de kwartfinales te bereiken.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de transfer van AZ-speler Ruben van Bommel afgerond. De 20-jarige aanvaller tekende een contract tot de zomer van 2030 bij de landskampioen. Dat maakte PSV vrijdag bekend.
11 uur geledenGENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.
1 dag geleden