PEC Zwolle ziet af van stappen en legt zich neer bij degradatie
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle legt zich neer bij de degradatie uit de Eredivisie. De club uit de hoofdstad van Overijssel overwoog om juridische stappen te zetten na de arbitrale blunder van zaterdag in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht (1-1). De scheidsrechter keurde op aangeven van de VAR een doelpunt van Gervane Kastaneer af omdat de Zwolse aanvaller buitenspel zou hebben gestaan, maar de videoarbiters bleken verkeerd te hebben gekeken naar de tv-beelden.
"We hebben direct na die wedstrijd de mogelijkheden onderzocht voor eventuele actie, maar besloten dat niet te doen", aldus PEC Zwolle in een reactie. "We nemen ons verlies, richten ons op en doen er alles aan om volgend jaar direct terug te komen."
PEC Zwolle verloor woensdag tijdens de voorlaatste speelronde met 2-0 bij Sparta Rotterdam, waardoor de club na tien jaar degradeerde uit de Eredivisie. De KNVB gaf maandag toe dat de videoarbiter een fout had gemaakt bij PEC Zwolle - FC Utrecht. De arbitrage ging volgens de KNVB zondag ook de fout in bij Feyenoord - PSV (2-2).
Meer uit Voetbal
JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.
12 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.
14 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.
18 uur geledenLISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.
18 uur geleden