Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PEC Zwolle zet trainer Stegeman nu al aan de kant

PEC Zwolle zet trainer Stegeman nu al aan de kant

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft trainer John Stegeman op non-actief gezet. De clubleiding besloot enkele uren na de nederlaag bij hekkensluiter FC Emmen (3-2) in te grijpen. Stegeman zou aan het einde van het seizoen sowieso vertrekken, maar vanwege de "teleurstellende sportieve prestaties" heeft PEC Zwolle nu al afscheid van hem genomen.

De huidige nummer 13 van de Eredivisie gaat op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. PEC Zwolle staat 10 punten boven de degradatiestreep. De ploeg van Stegeman ging zaterdag onderuit bij de club die dit seizoen nog niet had gewonnen. "Je kunt verliezen omdat je tegenstander veel beter is, maar je moet er dan wel alles aan gedaan hebben", zei de zichtbaar boze Stegeman in Emmen.

"Wij hebben ons de kaas van het brood laten eten. Als je kijkt naar felheid, naar duelkracht, naar wat zij ervoor deden om doelpunten te maken en wat wij deden, dan is dat gewoon veel te weinig. Dit kan en mag niet gebeuren. Onze prestatiecurve is niet heel stabiel op dit moment. Met alle respect voor Emmen, maar wij moeten minimaal dezelfde strijdlust laten zien. Dan maken we kans om te winnen. Zo niet, dan word je eraf geragd. Het maakt niet of het tegen Emmen, tegen Ajax of wie dan ook is, dat moet je iedere wedstrijd doen. Ik vond ons te lief, te mat, te aardig. Het was gewoon niet goed. Zo win je geen wedstrijd in de Eredivisie."

De 44-jarige Stegeman was bezig aan zijn tweede seizoen bij PEC Zwolle. Zijn ploeg stond vorig seizoen op de vijftiende plek toen de competitie vanwege de coronapandemie werd afgebroken. Eind december, toen PEC Zwolle de elfde plek innam, maakte de club bekend dat het aan het einde van het seizoen afscheid zou gaan nemen van Stegeman. Alle partijen wilden het seizoen samen afmaken, maar zo ver komt het niet.

Meer uit Voetbal

Feyenoord wint dankzij vier treffers Ueda ruim van PEC Zwolle

ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.

59 minuten geleden
Messi pakt met Inter Miami eerste Amerikaanse landstitel

FORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.

1 uur geleden
Torres helpt FC Barcelona met hattrick aan zege op Betis: 3-5

BARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.

3 uur geleden
Ajax wint dankzij eigen treffers Fortuna voor tweede keer op rij

SITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.

3 uur geleden
Liverpool lijdt na late tegengoal ook puntenverlies tegen Leeds

LEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.

3 uur geleden
Internazionale wint op eigen veld ruim van Como

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.

4 uur geleden
Feyenoord-aanvoerder Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.

4 uur geleden