Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PEC Zwolle zet trainer Stegeman nu al aan de kant

PEC Zwolle zet trainer Stegeman nu al aan de kant

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft trainer John Stegeman op non-actief gezet. De clubleiding besloot enkele uren na de nederlaag bij hekkensluiter FC Emmen (3-2) in te grijpen. Stegeman zou aan het einde van het seizoen sowieso vertrekken, maar vanwege de "teleurstellende sportieve prestaties" heeft PEC Zwolle nu al afscheid van hem genomen.

De huidige nummer 13 van de Eredivisie gaat op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. PEC Zwolle staat 10 punten boven de degradatiestreep. De ploeg van Stegeman ging zaterdag onderuit bij de club die dit seizoen nog niet had gewonnen. "Je kunt verliezen omdat je tegenstander veel beter is, maar je moet er dan wel alles aan gedaan hebben", zei de zichtbaar boze Stegeman in Emmen.

"Wij hebben ons de kaas van het brood laten eten. Als je kijkt naar felheid, naar duelkracht, naar wat zij ervoor deden om doelpunten te maken en wat wij deden, dan is dat gewoon veel te weinig. Dit kan en mag niet gebeuren. Onze prestatiecurve is niet heel stabiel op dit moment. Met alle respect voor Emmen, maar wij moeten minimaal dezelfde strijdlust laten zien. Dan maken we kans om te winnen. Zo niet, dan word je eraf geragd. Het maakt niet of het tegen Emmen, tegen Ajax of wie dan ook is, dat moet je iedere wedstrijd doen. Ik vond ons te lief, te mat, te aardig. Het was gewoon niet goed. Zo win je geen wedstrijd in de Eredivisie."

De 44-jarige Stegeman was bezig aan zijn tweede seizoen bij PEC Zwolle. Zijn ploeg stond vorig seizoen op de vijftiende plek toen de competitie vanwege de coronapandemie werd afgebroken. Eind december, toen PEC Zwolle de elfde plek innam, maakte de club bekend dat het aan het einde van het seizoen afscheid zou gaan nemen van Stegeman. Alle partijen wilden het seizoen samen afmaken, maar zo ver komt het niet.

Meer uit Voetbal

Iraanse voetballers oefenen in Turkije naast Gambia tegen Mali

TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran spelen in aanloop naar het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico twee oefenwedstrijden in Turkije. Naast Gambia is ook Mali in Antalya de tegenstander, meldt de Iraanse voetbalbond in een verklaring die werd gepubliceerd door het staatsnieuwsagentschap IRNA.

30 minuten geleden
Clubs in juni voor rechter tegen nieuwe weekendcompetitie KNVB

UTRECHT (ANP) - Amateurclubs proberen 23 juni via de rechter de nieuwe weekendcompetitie van de KNVB tegen te houden die na de zomer moet beginnen. In die opzet worden clubs die nu nog op zaterdag of zondag spelen bij elkaar gevoegd, waarna ze op beide dagen spelen.

36 minuten geleden
FA onderzoekt drie gevallen van spionage door Southampton

LONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond FA start een onderzoek naar drie gevallen van spionage door Southampton. De Engelse voetbalclub zou zaterdag tegen Hull City de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League spelen, maar werd gediskwalificeerd toen bleek dat in het geheim een training van Middlesbrough, tegenstander in de halve finale, was bekeken. Als dat binnen 72 uur voor een wedstrijd gebeurt, is dat verboden.

53 minuten geleden
Voetballers Congo annuleren trainingskamp vanwege uitbraak ebola

KINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.

2 uur geleden
Emery ziet Europa League als begin nieuwe gloriejaren Aston Villa

ISTANBUL (ANP/AFP) - Trainer Unai Emery hoopt dat de winst van de Europa League het begin is van nieuwe gloriejaren van Aston Villa. De 54-jarige Spanjaard zei dat de club uit Birmingham de zege van 3-0 op SC Freiburg in de finale in Istanbul moet gebruiken als basis voor "een ambitieus nieuw tijdperk."

3 uur geleden
Southampton verliest beroep tegen uitsluiting finale play-offs

SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.

13 uur geleden
Aston Villa wint Europa League na ruime zege op SC Freiburg

ISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.

13 uur geleden