PEC Zwolle zegt contracten van zes spelers op
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft de aflopende contracten van zes spelers formeel opgezegd. Dat betekent voor Kenneth Paal, Pelle Clement, Yuta Nakayama, Rico Strieder, Ryan Koolwijk en Luka Adzic in principe dat ze komende zomer moeten vertrekken. Alle profclubs moeten spelers met aflopende contracten volgens de cao voor 1 april duidelijkheid geven over hun toekomst.
Ondanks de formele opzegging kan PEC Zwolle de zes betrokken voetballers nog steeds vastleggen voor volgend seizoen. Met aanvoerder Bram van Polen, Mustafa Saymak en Thomas van den Belt, die alle drie eveneens over een aflopend contract beschikken, wordt momenteel al gesproken over contractverlenging.
Ook het contract van Maikel van der Werff loopt komende zomer af. Aangezien de verdediger pas in de winter naar Zwolle kwam, hoeft PEC hem niet formeel voor 1 april te laten weten of de club met hem doorgaat of niet.
De huurlingen Oussama Darfalou (Vitesse), Slobodan Tedic (Manchester City), Daishawn Redan (Hertha BSC), Max de Waal (Ajax) en Djavan Anderson (Lazio) keren na dit seizoen terug naar de clubs waarbij ze onder contract staan. PEC Zwolle presteert na de winterstop weliswaar beter dan in de eerste seizoenshelft, maar staat met 20 punten nog steeds onderaan. De achterstand op de 'veilige' vijftiende plek bedraagt 3 punten.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.
3 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.
3 uur geledenRIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabiƫ versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.
4 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.
5 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard voert een gezamenlijk herdenkingsmoment in tijdens de eerste competitiewedstrijd van het kalenderjaar. De Eredivisieclub uit Limburg wil hier een jaarlijkse traditie van maken, valt te lezen op de website.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.
10 uur geleden