PEC Zwolle wint topper tegen Heracles en neemt koppositie over
ALMELO (ANP) - PEC Zwolle heeft in de Keuken Kampioen Divisie de topper tegen Heracles Almelo op overtuigende wijze gewonnen. De ploeg van trainer Dick Schreuder zegevierde in Almelo met 3-0 en nam daardoor de eerste plaats over van Heracles, dat onlangs bij de hervatting van de competitie tegen Jong AZ ook al punten liet liggen (1-1). Beide clubs hebben 44 punten, maar PEC Zwolle speelde een wedstrijd minder.
Almere City FC, dat eerder op zondag met 1-0 won van Willem II, staat op de derde plaats met 35 punten. De nummers 1 en 2 van de Keuken Kampioen Divisie promoveren rechtstreeks naar de Eredivisie.
Nikolai Laursen kreeg al in de 5e minuut een grote kans om Heracles op voorsprong te brengen. De Deense spits kon vrij doorlopen richting het Zwolse doel, maar hij kreeg de bal niet langs keeper Jasper Schendelaar. Enkele minuten later opende Samir Lagsir aan de andere kant de score. Lagsir kon van ruim 20 meter vrij uithalen en krulde de bal om doelman Michael Brouwer in de hoek.
Vrije trap
PEC Zwolle liep weg bij Heracles door doelpunten in de 35e en 39e minuut, twee keer ingeleid door een vrije trap. Eerst schoot middenvelder Thomas van den Belt via een verdediger van Heracles zijn negende doelpunt van het seizoen binnen, even later zorgde spits Lennart Thy voor de 0-3.
"We speelden de eerste helft niet normaal goed, daar zat echt alles in", zei aanvoerder Bram van Polen van PEC Zwolle bij ESPN. "Ik heb zo genoten op het veld."
Royale marge
Eerder dit seizoen stonden de Zwollenaren in de thuiswedstrijd tegen Heracles na 36 minuten al op een voorsprong van 3-0. Toen kwamen de Almeloërs nog terug tot 3-2, maar dit keer hield PEC Zwolle de royale marge wel vast.
"De eerste kans was nog voor ons, maar daarmee is ook alles gezegd", aldus aanvoerder Justin Hoogma van Heracles. "PEC heeft ons weggespeeld en terecht met 3-0 gewonnen. Wij hadden nergens recht op."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
4 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
4 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
7 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.
7 uur geleden