Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PEC Zwolle wint topper tegen Heracles en neemt koppositie over

PEC Zwolle wint topper tegen Heracles en neemt koppositie over

ALMELO (ANP) - PEC Zwolle heeft in de Keuken Kampioen Divisie de topper tegen Heracles Almelo op overtuigende wijze gewonnen. De ploeg van trainer Dick Schreuder zegevierde in Almelo met 3-0 en nam daardoor de eerste plaats over van Heracles, dat onlangs bij de hervatting van de competitie tegen Jong AZ ook al punten liet liggen (1-1). Beide clubs hebben 44 punten, maar PEC Zwolle speelde een wedstrijd minder.

Almere City FC, dat eerder op zondag met 1-0 won van Willem II, staat op de derde plaats met 35 punten. De nummers 1 en 2 van de Keuken Kampioen Divisie promoveren rechtstreeks naar de Eredivisie.

Nikolai Laursen kreeg al in de 5e minuut een grote kans om Heracles op voorsprong te brengen. De Deense spits kon vrij doorlopen richting het Zwolse doel, maar hij kreeg de bal niet langs keeper Jasper Schendelaar. Enkele minuten later opende Samir Lagsir aan de andere kant de score. Lagsir kon van ruim 20 meter vrij uithalen en krulde de bal om doelman Michael Brouwer in de hoek.

Vrije trap

PEC Zwolle liep weg bij Heracles door doelpunten in de 35e en 39e minuut, twee keer ingeleid door een vrije trap. Eerst schoot middenvelder Thomas van den Belt via een verdediger van Heracles zijn negende doelpunt van het seizoen binnen, even later zorgde spits Lennart Thy voor de 0-3.

"We speelden de eerste helft niet normaal goed, daar zat echt alles in", zei aanvoerder Bram van Polen van PEC Zwolle bij ESPN. "Ik heb zo genoten op het veld."

Royale marge

Eerder dit seizoen stonden de Zwollenaren in de thuiswedstrijd tegen Heracles na 36 minuten al op een voorsprong van 3-0. Toen kwamen de Almeloërs nog terug tot 3-2, maar dit keer hield PEC Zwolle de royale marge wel vast.

"De eerste kans was nog voor ons, maar daarmee is ook alles gezegd", aldus aanvoerder Justin Hoogma van Heracles. "PEC heeft ons weggespeeld en terecht met 3-0 gewonnen. Wij hadden nergens recht op."

Meer uit Voetbal

United wint van Everton en staat vierde in Premier League

LIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.

9 uur geleden
UEFA schorst Prestianni na vermeend racisme voor return in Madrid

NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.

16 uur geleden
Advocaat stopt per direct als bondscoach van WK-deelnemer Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.

21 uur geleden
Troost stapt uit de raad van commissarissen van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.

1 dag geleden
Coach Van Persie vooral tevreden over eerste helft van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."

1 dag geleden
Feyenoord verslaat Telstar met twee doelpunten van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.

1 dag geleden
Feyenoord steviger op tweede plaats na zege met invaller Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.

1 dag geleden