PEC Zwolle wint topper tegen Heracles en neemt koppositie over
ALMELO (ANP) - PEC Zwolle heeft in de Keuken Kampioen Divisie de topper tegen Heracles Almelo op overtuigende wijze gewonnen. De ploeg van trainer Dick Schreuder zegevierde in Almelo met 3-0 en nam daardoor de eerste plaats over van Heracles, dat onlangs bij de hervatting van de competitie tegen Jong AZ ook al punten liet liggen (1-1). Beide clubs hebben 44 punten, maar PEC Zwolle speelde een wedstrijd minder.
Almere City FC, dat eerder op zondag met 1-0 won van Willem II, staat op de derde plaats met 35 punten. De nummers 1 en 2 van de Keuken Kampioen Divisie promoveren rechtstreeks naar de Eredivisie.
Nikolai Laursen kreeg al in de 5e minuut een grote kans om Heracles op voorsprong te brengen. De Deense spits kon vrij doorlopen richting het Zwolse doel, maar hij kreeg de bal niet langs keeper Jasper Schendelaar. Enkele minuten later opende Samir Lagsir aan de andere kant de score. Lagsir kon van ruim 20 meter vrij uithalen en krulde de bal om doelman Michael Brouwer in de hoek.
Vrije trap
PEC Zwolle liep weg bij Heracles door doelpunten in de 35e en 39e minuut, twee keer ingeleid door een vrije trap. Eerst schoot middenvelder Thomas van den Belt via een verdediger van Heracles zijn negende doelpunt van het seizoen binnen, even later zorgde spits Lennart Thy voor de 0-3.
"We speelden de eerste helft niet normaal goed, daar zat echt alles in", zei aanvoerder Bram van Polen van PEC Zwolle bij ESPN. "Ik heb zo genoten op het veld."
Royale marge
Eerder dit seizoen stonden de Zwollenaren in de thuiswedstrijd tegen Heracles na 36 minuten al op een voorsprong van 3-0. Toen kwamen de Almeloƫrs nog terug tot 3-2, maar dit keer hield PEC Zwolle de royale marge wel vast.
"De eerste kans was nog voor ons, maar daarmee is ook alles gezegd", aldus aanvoerder Justin Hoogma van Heracles. "PEC heeft ons weggespeeld en terecht met 3-0 gewonnen. Wij hadden nergens recht op."
Meer uit Voetbal
SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
3 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
19 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
1 dag geleden