Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PEC Zwolle wint topper tegen Heracles en neemt koppositie over

PEC Zwolle wint topper tegen Heracles en neemt koppositie over

ALMELO (ANP) - PEC Zwolle heeft in de Keuken Kampioen Divisie de topper tegen Heracles Almelo op overtuigende wijze gewonnen. De ploeg van trainer Dick Schreuder zegevierde in Almelo met 3-0 en nam daardoor de eerste plaats over van Heracles, dat onlangs bij de hervatting van de competitie tegen Jong AZ ook al punten liet liggen (1-1). Beide clubs hebben 44 punten, maar PEC Zwolle speelde een wedstrijd minder.

Almere City FC, dat eerder op zondag met 1-0 won van Willem II, staat op de derde plaats met 35 punten. De nummers 1 en 2 van de Keuken Kampioen Divisie promoveren rechtstreeks naar de Eredivisie.

Nikolai Laursen kreeg al in de 5e minuut een grote kans om Heracles op voorsprong te brengen. De Deense spits kon vrij doorlopen richting het Zwolse doel, maar hij kreeg de bal niet langs keeper Jasper Schendelaar. Enkele minuten later opende Samir Lagsir aan de andere kant de score. Lagsir kon van ruim 20 meter vrij uithalen en krulde de bal om doelman Michael Brouwer in de hoek.

Vrije trap

PEC Zwolle liep weg bij Heracles door doelpunten in de 35e en 39e minuut, twee keer ingeleid door een vrije trap. Eerst schoot middenvelder Thomas van den Belt via een verdediger van Heracles zijn negende doelpunt van het seizoen binnen, even later zorgde spits Lennart Thy voor de 0-3.

"We speelden de eerste helft niet normaal goed, daar zat echt alles in", zei aanvoerder Bram van Polen van PEC Zwolle bij ESPN. "Ik heb zo genoten op het veld."

Royale marge

Eerder dit seizoen stonden de Zwollenaren in de thuiswedstrijd tegen Heracles na 36 minuten al op een voorsprong van 3-0. Toen kwamen de Almeloërs nog terug tot 3-2, maar dit keer hield PEC Zwolle de royale marge wel vast.

"De eerste kans was nog voor ons, maar daarmee is ook alles gezegd", aldus aanvoerder Justin Hoogma van Heracles. "PEC heeft ons weggespeeld en terecht met 3-0 gewonnen. Wij hadden nergens recht op."

Meer uit Voetbal

Bondsvoorzitter Curaçao boos over rol Nederlandse media

WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."

4 uur geleden
Voetbalbond Curaçao bevestigt terugkeer Advocaat als bondscoach

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.

5 uur geleden
Trainer Flick verlengt contract bij FC Barcelona tot medio 2028

BARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.

7 uur geleden
Depay staat voor rentree bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.

12 uur geleden
Tottenham nog niet uit degradatiezorgen na gelijkspel tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.

22 uur geleden
Ook perschef Jansma weg bij Curaçao na vertrek Rutten

WILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.

23 uur geleden
Rutten trekt zich terug als bondscoach Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.

1 dag geleden