PEC Zwolle wint ook tweede duel en gaat aan kop in eerste divisie
VELSEN (ANP) - PEC Zwolle heeft ook de tweede competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen in de eerste divisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Schreuder, dat vorig seizoen uit de Eredivisie degradeerde, was in Velsen met 5-0 te sterk voor Telstar. PEC was de competitie zondag gestart met een zege (2-1) op De Graafschap en gaat op basis van het beste doelsaldo nu aan kop.
De 37-jarige middenvelder Haris Medunjanin, die deze week werd overgenomen van FC Cincinnati, startte nog op de bank bij Zwolle. De voormalig jeugdinternational van Oranje zag zijn nieuwe werkgever al snel afstand nemen. Chardi Landu opende al in de 2e minuut de score. De Griek Apostolos Vellios, de andere aanvaller van PEC, verdubbelde in de 9e minuut de voorsprong. Ook Landu scoorde in de eerste helft nog eens (0-3). Na rust nam de Duitser Luis Gorlich de vierde Zwolse treffer voor zijn rekening. In de slotfase zorgde Thomas van den Belt voor het vijfde doelpunt.
Willem II, dat net als PEC Zwolle en Heracles Almelo degradeerde en direct weer wil promoveren, wacht nog steeds op de eerste overwinning. De Tilburgers verloren met 2-1 bij FC Eindhoven. Vorige week wist Willem II niet te winnen van Jong PSV (1-1). Nieuwkomer Michael de Leeuw debuteerde vrijdag als invaller bij Willem II.
Eindhoven ongeslagen
Evan Rottier maakte halverwege de eerste helft het eerste doelpunt voor FC Eindhoven, de Engelsman Daniel Crowley zorgde na rust voor de gelijkmaker. In blessuretijd werd de Belg Pjotr Kestens matchwinner bij Eindhoven, dat net als Zwolle, Jong AZ, VVV-Venlo en Roda JC nog zonder puntenverlies is.
Jong AZ won bij Helmond Sport, met 3-1. VVV rekende in Doetinchem af met De Graafschap: 1-2. Roda JC won in eigen stadion van Jong Ajax: 1-0. Dylan Vente benutte halverwege de tweede helft een strafschop, die Roda mocht nemen na merkwaardig hands van Kik Pierie. De verdediger dacht dat hij de bal in zijn handen mocht pakken om een doeltrap te nemen, maar doelman Sten Kremers had het spel al hervat met een doeltrap.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
16 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.
56 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA houdt de situatie na de Amerikaanse en Israëlische bombardementen op Iran nauwlettend in de gaten. Op dit moment is er nog geen duidelijkheid of het land komende zomer meedoet aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hebben een vergadering gehad en het is nog te vroeg om in detail commentaar te geven, maar we volgen de ontwikkelingen rond alle kwesties over de hele wereld", zei FIFA-secretaris-generaal Mattias Grafström tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de International Football Association Board in Wales.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Wout Weghorst keert terug in de basisopstelling van Ajax. De spits start zondagmiddag tegen PEC Zwolle en wordt geflankeerd door Mika Godts en Rayane Bounida. Weghorst lag er rond de jaarwisseling ruim een maand uit door een enkelblessure, daarna moest hij het doen met invalbeurten.
3 uur geledenLE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
16 uur geleden