PEC Zwolle wint ook tweede duel en gaat aan kop in eerste divisie
VELSEN (ANP) - PEC Zwolle heeft ook de tweede competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen in de eerste divisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Schreuder, dat vorig seizoen uit de Eredivisie degradeerde, was in Velsen met 5-0 te sterk voor Telstar. PEC was de competitie zondag gestart met een zege (2-1) op De Graafschap en gaat op basis van het beste doelsaldo nu aan kop.
De 37-jarige middenvelder Haris Medunjanin, die deze week werd overgenomen van FC Cincinnati, startte nog op de bank bij Zwolle. De voormalig jeugdinternational van Oranje zag zijn nieuwe werkgever al snel afstand nemen. Chardi Landu opende al in de 2e minuut de score. De Griek Apostolos Vellios, de andere aanvaller van PEC, verdubbelde in de 9e minuut de voorsprong. Ook Landu scoorde in de eerste helft nog eens (0-3). Na rust nam de Duitser Luis Gorlich de vierde Zwolse treffer voor zijn rekening. In de slotfase zorgde Thomas van den Belt voor het vijfde doelpunt.
Willem II, dat net als PEC Zwolle en Heracles Almelo degradeerde en direct weer wil promoveren, wacht nog steeds op de eerste overwinning. De Tilburgers verloren met 2-1 bij FC Eindhoven. Vorige week wist Willem II niet te winnen van Jong PSV (1-1). Nieuwkomer Michael de Leeuw debuteerde vrijdag als invaller bij Willem II.
Eindhoven ongeslagen
Evan Rottier maakte halverwege de eerste helft het eerste doelpunt voor FC Eindhoven, de Engelsman Daniel Crowley zorgde na rust voor de gelijkmaker. In blessuretijd werd de Belg Pjotr Kestens matchwinner bij Eindhoven, dat net als Zwolle, Jong AZ, VVV-Venlo en Roda JC nog zonder puntenverlies is.
Jong AZ won bij Helmond Sport, met 3-1. VVV rekende in Doetinchem af met De Graafschap: 1-2. Roda JC won in eigen stadion van Jong Ajax: 1-0. Dylan Vente benutte halverwege de tweede helft een strafschop, die Roda mocht nemen na merkwaardig hands van Kik Pierie. De verdediger dacht dat hij de bal in zijn handen mocht pakken om een doeltrap te nemen, maar doelman Sten Kremers had het spel al hervat met een doeltrap.
Meer uit Voetbal
BURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
13 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
1 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft zich versterkt met de ervaren aanvaller André Ayew. De 120-voudig international van Ghana zat sinds afgelopen zomer zonder club, na zijn vertrek bij de Franse Ligue 1-club Le Havre. De 36-jarige Ayew heeft in Breda getekend tot het einde van het seizoen. NAC kan dat contract met een jaar verlengen.
5 uur geleden