Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PEC Zwolle wint ook tweede duel en gaat aan kop in eerste divisie

PEC Zwolle wint ook tweede duel en gaat aan kop in eerste divisie

VELSEN (ANP) - PEC Zwolle heeft ook de tweede competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen in de eerste divisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Schreuder, dat vorig seizoen uit de Eredivisie degradeerde, was in Velsen met 5-0 te sterk voor Telstar. PEC was de competitie zondag gestart met een zege (2-1) op De Graafschap en gaat op basis van het beste doelsaldo nu aan kop.

De 37-jarige middenvelder Haris Medunjanin, die deze week werd overgenomen van FC Cincinnati, startte nog op de bank bij Zwolle. De voormalig jeugdinternational van Oranje zag zijn nieuwe werkgever al snel afstand nemen. Chardi Landu opende al in de 2e minuut de score. De Griek Apostolos Vellios, de andere aanvaller van PEC, verdubbelde in de 9e minuut de voorsprong. Ook Landu scoorde in de eerste helft nog eens (0-3). Na rust nam de Duitser Luis Gorlich de vierde Zwolse treffer voor zijn rekening. In de slotfase zorgde Thomas van den Belt voor het vijfde doelpunt.

Willem II, dat net als PEC Zwolle en Heracles Almelo degradeerde en direct weer wil promoveren, wacht nog steeds op de eerste overwinning. De Tilburgers verloren met 2-1 bij FC Eindhoven. Vorige week wist Willem II niet te winnen van Jong PSV (1-1). Nieuwkomer Michael de Leeuw debuteerde vrijdag als invaller bij Willem II.

Eindhoven ongeslagen

Evan Rottier maakte halverwege de eerste helft het eerste doelpunt voor FC Eindhoven, de Engelsman Daniel Crowley zorgde na rust voor de gelijkmaker. In blessuretijd werd de Belg Pjotr Kestens matchwinner bij Eindhoven, dat net als Zwolle, Jong AZ, VVV-Venlo en Roda JC nog zonder puntenverlies is.

Jong AZ won bij Helmond Sport, met 3-1. VVV rekende in Doetinchem af met De Graafschap: 1-2. Roda JC won in eigen stadion van Jong Ajax: 1-0. Dylan Vente benutte halverwege de tweede helft een strafschop, die Roda mocht nemen na merkwaardig hands van Kik Pierie. De verdediger dacht dat hij de bal in zijn handen mocht pakken om een doeltrap te nemen, maar doelman Sten Kremers had het spel al hervat met een doeltrap.

Meer uit Voetbal

Feyenoord verhuurt verdediger Plug aan FC Dordrecht

ROTTERDAM (ANP) - Jan Plug verruilt Feyenoord op huurbasis voor FC Dordrecht, tot het eind van het seizoen. De 20-jarige verdediger krijgt daar volgens Feyenoord kans op meer speelminuten in het betaalde voetbal. Plug kwam dit seizoen vijf keer in actie in de Eredivisie, waarvan een keer als basisspeler. Ook maakte hij minuten in de Europa League.

2 uur geleden
Ajax maakt einde aan huurovereenkomst van McConnell

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en James McConnell zijn definitief uit elkaar. In gezamenlijk overleg is besloten de huurovereenkomst van de speler met Liverpool stop te zetten. McConnell maakte sinds begin januari al geen deel meer uit van de selectie van Ajax.

2 uur geleden
Arbiter Nijhuis rest van het seizoen uitgeschakeld door blessure

ZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.

5 uur geleden
Arsenal wint grootste geldprijs ooit in vrouwenvoetbal

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.

14 uur geleden
Geen winnaar bij duel tussen FC Volendam en Go Ahead Eagles

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.

16 uur geleden
NEC haalt IJslander Willumsson terug naar Eredivisie

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.

16 uur geleden
Anderlecht ontslaat trainer Hasi om slechte resultaten

BRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.

17 uur geleden