PEC Zwolle wint na doelpunt binnen 10 seconden ook vierde duel
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle en FC Eindhoven hebben ook hun vierde wedstrijd in de Keuken Kampioen Divisie in winst omgezet. PEC Zwolle, dat afgelopen seizoen degradeerde uit de Eredivisie, kwam thuis tegen Jong PSV al binnen 10 seconden op voorsprong. De ploeg van trainer Dick Schreuder liep daarna uit naar een ruime zege: 4-2.
PEC Zwolle volgde het voorbeeld van Sparta Rotterdam en Paris Saint-Germain, die vorige week via respectievelijk Vito van Crooij en Kylian Mbappé al na 8 seconden op voorsprong kwamen. Van Crooij evenaarde het record in de Eredivisie uit 1982 van toenmalig NAC-speler Koos Waslander. PEC had 9 seconden nodig om te scoren. Na de aftrap schoot de thuisclub de bal direct naar voren. De bal werd doorgekopt en maakte daarna een rare stuit, waardoor Jordy Tutuarima de ruimte kreeg om doeltreffend uit te halen.
FC Eindhoven versloeg Jong AZ met 1-0 via een doelpunt van Ozan Kökcü, de broer van Feyenoorder Orkun Kökcü. Jong AZ had de eerste drie competitieduels gewonnen. Dat gold ook voor Roda JC, dat vrijdag voor eigen publiek tegen NAC Breda echter de eerste nederlaag moest incasseren: 1-3.
Beugelsdijk
NAC kwam daardoor net als Jong AZ, Roda JC, VVV-Venlo en Heracles Almelo, dat maandag tegen MVV Maastricht speelt, op 9 punten. VVV won met 2-1 bij TOP Oss dankzij een doelpunt in blessuretijd van Nick Venema.
Tom Beugelsdijk debuteerde bij Helmond Sport met een nederlaag bij Telstar (2-1). De 32-jarige verdediger uit Den Haag was de eerste drie wedstrijden van het seizoen geschorst omdat hij online heeft gegokt op Nederlandse voetbalwedstrijden. Dat is in strijd met de regels in het betaalde voetbal. "Het was niet leuk om op de tribune te zitten, maar ik ga knallen vandaag", zei Beugelsdijk voor de aftrap bij ESPN. "Aan mijn inzet ligt het nooit. Ik ga de beuk erin gooien en mijn team op sleeptouw nemen." De Hagenaar kreeg al na 10 minuten een gele kaart omdat hij een speler van Telstar omver beukte.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - PSV heeft in zijn tweede wedstrijd in de competitiefase van de Champions League een nipte nederlaag geleden bij RB Leipzig. De ploeg van trainer Peter Bosz ging in Duitsland met 1-0 onderuit.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zich geplaatst voor de laatste ronde van de kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Brazilië. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink was in Tilburg opnieuw duidelijk te sterk voor Hongarije, al viel de zege met 3-0 een stuk kleiner uit dan de 8-0 van vrijdag in de uitwedstrijd. Over anderhalve maand is Slovenië de laatste tegenstander in de strijd om een WK-ticket.
1 uur geledenGETAFE (ANP) - Dani Carvajal, voormalig aanvoerder van Real Madrid, vervolgt zijn voetbalcarrière bij Getafe. De club uit Spanje meldt op zijn website dat de 34-jarige verdediger heeft getekend tot het einde van dit seizoen.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong blijft directeur topvoetbal van de KNVB. De oud-voetballer heeft zijn verbintenis met vier jaar verlengd. Zijn nieuwe contract gaat op 1 januari, zo meldt de KNVB.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft trainer Henry van der Vegt na acht speelronden per direct ontslagen. Dat meldt de Eredivisieclub op zijn website. PEC staat na een teleurstellende start van het seizoen op de zestiende plaats met 4 punten. Van der Vegt is de eerste trainer in de Eredivisie van dit seizoen van wie het contract voortijdig wordt beëindigd.
13 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Clarence Seedorf geeft woensdag zijn eerste training bij Corinthians, de Braziliaanse voetbalclub die de oud-international van Oranje heeft aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. Hij geeft die dag ook zijn eerste persconferentie, meldt de club uit São Paulo.
14 uur geledenCOVENTRY (ANP) - Sven Botman heeft met een doelpunt niet kunnen voorkomen dat Newcastle United de uitwedstrijd tegen Coventry City ruim verloor. De Nederlandse verdediger ging met 4-1 onderuit met zijn ploeg.
1 dag geleden