PEC Zwolle wint na doelpunt binnen 10 seconden ook vierde duel
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle en FC Eindhoven hebben ook hun vierde wedstrijd in de Keuken Kampioen Divisie in winst omgezet. PEC Zwolle, dat afgelopen seizoen degradeerde uit de Eredivisie, kwam thuis tegen Jong PSV al binnen 10 seconden op voorsprong. De ploeg van trainer Dick Schreuder liep daarna uit naar een ruime zege: 4-2.
PEC Zwolle volgde het voorbeeld van Sparta Rotterdam en Paris Saint-Germain, die vorige week via respectievelijk Vito van Crooij en Kylian Mbappé al na 8 seconden op voorsprong kwamen. Van Crooij evenaarde het record in de Eredivisie uit 1982 van toenmalig NAC-speler Koos Waslander. PEC had 9 seconden nodig om te scoren. Na de aftrap schoot de thuisclub de bal direct naar voren. De bal werd doorgekopt en maakte daarna een rare stuit, waardoor Jordy Tutuarima de ruimte kreeg om doeltreffend uit te halen.
FC Eindhoven versloeg Jong AZ met 1-0 via een doelpunt van Ozan Kökcü, de broer van Feyenoorder Orkun Kökcü. Jong AZ had de eerste drie competitieduels gewonnen. Dat gold ook voor Roda JC, dat vrijdag voor eigen publiek tegen NAC Breda echter de eerste nederlaag moest incasseren: 1-3.
Beugelsdijk
NAC kwam daardoor net als Jong AZ, Roda JC, VVV-Venlo en Heracles Almelo, dat maandag tegen MVV Maastricht speelt, op 9 punten. VVV won met 2-1 bij TOP Oss dankzij een doelpunt in blessuretijd van Nick Venema.
Tom Beugelsdijk debuteerde bij Helmond Sport met een nederlaag bij Telstar (2-1). De 32-jarige verdediger uit Den Haag was de eerste drie wedstrijden van het seizoen geschorst omdat hij online heeft gegokt op Nederlandse voetbalwedstrijden. Dat is in strijd met de regels in het betaalde voetbal. "Het was niet leuk om op de tribune te zitten, maar ik ga knallen vandaag", zei Beugelsdijk voor de aftrap bij ESPN. "Aan mijn inzet ligt het nooit. Ik ga de beuk erin gooien en mijn team op sleeptouw nemen." De Hagenaar kreeg al na 10 minuten een gele kaart omdat hij een speler van Telstar omver beukte.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de komst van Elliot Anderson helemaal afgerond. De 23-jarige middenvelder heeft zich voor vijf jaar verbonden aan zijn nieuwe club.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft Nikolas Brandis aangetrokken. De 21-jarige linksback komt over van AS Trenčín en heeft een vierjarig contract ondertekend.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II gaat met Mats Lemmens de Eredivisie in. De 24-jarige verdediger uit België heeft een tweejarig contract ondertekend bij de club uit Tilburg.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft het vertrek van Alejandro Garnacho naar Aston Villa bevestigd. De club uit Birmingham huurt de 22-jarige vleugelspits uit Argentinië een seizoen en neemt hem daarna definitief over.
3 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft twee voormalige jeugdspelers van Ajax en Feyenoord aan de selectie toegevoegd. Verdediger Prince Aning komt over van Borussia Dortmund II en aanvaller Fabiano Rust verruilt Feyenoord onder 21 voor de Eredivisieclub.
4 uur geledenLONDEN (ANP/Belga) - Arsenal heeft Christos Tzolis overgenomen van Club Brugge. De 24-jarige Griekse aanvaller heeft bij de Engelse kampioen uit Londen een meerjarig contract getekend. Club Brugge ontvangt volgens Belgische media ongeveer 40 miljoen euro, waarmee Tzolis de duurste uitgaande transfer in de Belgische competitie is.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB is in afwachting van een toelichting van de FIFA over de zaak-Balogun. Dat heeft de voetbalbond aan het ANP laten weten naar aanleiding van een klacht die door de Noorse voetbalbond is ingediend tegen de wereldvoetbalbond. Volgens een woordvoerder van de KNVB heeft de bond al eerder om opheldering gevraagd. "Daarvan wachten we de uitkomst af", aldus de KNVB.
5 uur geleden