PEC Zwolle wint na doelpunt binnen 10 seconden ook vierde duel
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle en FC Eindhoven hebben ook hun vierde wedstrijd in de Keuken Kampioen Divisie in winst omgezet. PEC Zwolle, dat afgelopen seizoen degradeerde uit de Eredivisie, kwam thuis tegen Jong PSV al binnen 10 seconden op voorsprong. De ploeg van trainer Dick Schreuder liep daarna uit naar een ruime zege: 4-2.
PEC Zwolle volgde het voorbeeld van Sparta Rotterdam en Paris Saint-Germain, die vorige week via respectievelijk Vito van Crooij en Kylian Mbappé al na 8 seconden op voorsprong kwamen. Van Crooij evenaarde het record in de Eredivisie uit 1982 van toenmalig NAC-speler Koos Waslander. PEC had 9 seconden nodig om te scoren. Na de aftrap schoot de thuisclub de bal direct naar voren. De bal werd doorgekopt en maakte daarna een rare stuit, waardoor Jordy Tutuarima de ruimte kreeg om doeltreffend uit te halen.
FC Eindhoven versloeg Jong AZ met 1-0 via een doelpunt van Ozan Kökcü, de broer van Feyenoorder Orkun Kökcü. Jong AZ had de eerste drie competitieduels gewonnen. Dat gold ook voor Roda JC, dat vrijdag voor eigen publiek tegen NAC Breda echter de eerste nederlaag moest incasseren: 1-3.
Beugelsdijk
NAC kwam daardoor net als Jong AZ, Roda JC, VVV-Venlo en Heracles Almelo, dat maandag tegen MVV Maastricht speelt, op 9 punten. VVV won met 2-1 bij TOP Oss dankzij een doelpunt in blessuretijd van Nick Venema.
Tom Beugelsdijk debuteerde bij Helmond Sport met een nederlaag bij Telstar (2-1). De 32-jarige verdediger uit Den Haag was de eerste drie wedstrijden van het seizoen geschorst omdat hij online heeft gegokt op Nederlandse voetbalwedstrijden. Dat is in strijd met de regels in het betaalde voetbal. "Het was niet leuk om op de tribune te zitten, maar ik ga knallen vandaag", zei Beugelsdijk voor de aftrap bij ESPN. "Aan mijn inzet ligt het nooit. Ik ga de beuk erin gooien en mijn team op sleeptouw nemen." De Hagenaar kreeg al na 10 minuten een gele kaart omdat hij een speler van Telstar omver beukte.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
7 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
9 uur geleden