PEC Zwolle wil dat Konterman als interim-trainer seizoen afmaakt
ZWOLLE (ANP) - Bert Konterman is een belangrijke kandidaat om het seizoen als interim-trainer van PEC Zwolle af te maken. Hij moet in de zomer plaatsmaken voor Art Langeler, die nog bij de KNVB onder contract staat als directeur voetbalontwikkeling.
PEC Zwolle verloor afgelopen zaterdag bij FC Emmen (3-2). De leiding van de club uit Overijssel zette nog dezelfde avond coach John Stegeman aan de kant. Trainer Fons Groenendijk ging afgelopen week in gesprek met PEC Zwolle, maar hij wilde niet alleen als tussenpaus fungeren.
PEC Zwolle staat vrijdagavond tijdens het thuisduel met sc Heerenveen onder leiding van Leeroy Echteld, die onder Stegeman als assistent werkte. "Maar met mij is afgesproken dat ik dat alleen deze wedstrijd doe", zei hij vlak voor de aftrap bij ESPN. "Zaterdag wordt er verder gekeken. Of ik van de naam Konterman heb gehoord? Nee, die naam noemen jullie nou", lachte Echteld. "Nee, nu jok ik wel een beetje", gaf hij toe.
De 50-jarige Konterman was al als voetballer, hoofd jeugdopleidingen en technisch manager aan PEC Zwolle verbonden. Hij werkte de laatste jaren bij de KNVB met verschillende jeugdteams. Konterman speelde twaalf interlands voor het Nederlands elftal en voetbalde voor SC Cambuur, Willem II, Feyenoord, Glasgow Rangers en Vitesse.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
12 uur geleden