PEC Zwolle wil dat Konterman als interim-trainer seizoen afmaakt
ZWOLLE (ANP) - Bert Konterman is een belangrijke kandidaat om het seizoen als interim-trainer van PEC Zwolle af te maken. Hij moet in de zomer plaatsmaken voor Art Langeler, die nog bij de KNVB onder contract staat als directeur voetbalontwikkeling.
PEC Zwolle verloor afgelopen zaterdag bij FC Emmen (3-2). De leiding van de club uit Overijssel zette nog dezelfde avond coach John Stegeman aan de kant. Trainer Fons Groenendijk ging afgelopen week in gesprek met PEC Zwolle, maar hij wilde niet alleen als tussenpaus fungeren.
PEC Zwolle staat vrijdagavond tijdens het thuisduel met sc Heerenveen onder leiding van Leeroy Echteld, die onder Stegeman als assistent werkte. "Maar met mij is afgesproken dat ik dat alleen deze wedstrijd doe", zei hij vlak voor de aftrap bij ESPN. "Zaterdag wordt er verder gekeken. Of ik van de naam Konterman heb gehoord? Nee, die naam noemen jullie nou", lachte Echteld. "Nee, nu jok ik wel een beetje", gaf hij toe.
De 50-jarige Konterman was al als voetballer, hoofd jeugdopleidingen en technisch manager aan PEC Zwolle verbonden. Hij werkte de laatste jaren bij de KNVB met verschillende jeugdteams. Konterman speelde twaalf interlands voor het Nederlands elftal en voetbalde voor SC Cambuur, Willem II, Feyenoord, Glasgow Rangers en Vitesse.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
1 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
3 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
4 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
5 uur geleden