PEC Zwolle wil dat Konterman als interim-trainer seizoen afmaakt
ZWOLLE (ANP) - Bert Konterman is een belangrijke kandidaat om het seizoen als interim-trainer van PEC Zwolle af te maken. Hij moet in de zomer plaatsmaken voor Art Langeler, die nog bij de KNVB onder contract staat als directeur voetbalontwikkeling.
PEC Zwolle verloor afgelopen zaterdag bij FC Emmen (3-2). De leiding van de club uit Overijssel zette nog dezelfde avond coach John Stegeman aan de kant. Trainer Fons Groenendijk ging afgelopen week in gesprek met PEC Zwolle, maar hij wilde niet alleen als tussenpaus fungeren.
PEC Zwolle staat vrijdagavond tijdens het thuisduel met sc Heerenveen onder leiding van Leeroy Echteld, die onder Stegeman als assistent werkte. "Maar met mij is afgesproken dat ik dat alleen deze wedstrijd doe", zei hij vlak voor de aftrap bij ESPN. "Zaterdag wordt er verder gekeken. Of ik van de naam Konterman heb gehoord? Nee, die naam noemen jullie nou", lachte Echteld. "Nee, nu jok ik wel een beetje", gaf hij toe.
De 50-jarige Konterman was al als voetballer, hoofd jeugdopleidingen en technisch manager aan PEC Zwolle verbonden. Hij werkte de laatste jaren bij de KNVB met verschillende jeugdteams. Konterman speelde twaalf interlands voor het Nederlands elftal en voetbalde voor SC Cambuur, Willem II, Feyenoord, Glasgow Rangers en Vitesse.
Meer uit Voetbal
KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft ondanks een gelijkspel tegen Belarus goede zaken gedaan in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal. De koploper in Groep C bleef thuis steken op 2-2, maar zag concurrent Schotland met 3-2 verliezen in Griekenland.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Zwitserland is na de zege op Zweden dicht bij kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar. De Zwitsers wonnen in Genève met 4-1 en houden daarmee een marge van 3 punten op Kosovo, dat met 2-0 won bij Slovenië.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - SC Cambuur heeft in de achtervolging op koploper ADO Den Haag in de Keuken Kampioen Divisie puntenverlies geleden. De club van trainer Henk de Jong speelde met 3-3 gelijk bij het laaggeklasseerde FC Eindhoven.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts van FC Barcelona is geblesseerd uitgevallen tijdens de gewonnen Clásico tegen Real Madrid (4-0). De Oranje-international moest in de 72e minuut het veld verlaten met een golfkarretje. De ernst van de blessure is nog onduidelijk.
5 uur geledenTBILISI (ANP) - Spanje is vrijwel zeker van deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Het elftal van bondscoach Luis de la Fuente was in de voorlaatste kwalificatiewedstrijd in Tbilisi met 4-0 te sterk voor Georgië. In dezelfde groep won Turkije met 2-0 van Bulgarije.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van het Nederlands elftal, in de Johan Cruijff ArenA tegen Litouwen. De rechtervleugelverdediger is nog steeds geblesseerd en is teruggekeerd naar zijn club Internazionale.
8 uur geledenASTANA (ANP) - België heeft zich in het uitduel met Kazachstan nog niet weten te plaatsen voor het WK voetbal van volgend jaar. De ploeg bleef in het voorlaatste kwalificatieduel steken op 1-1.
8 uur geleden