Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PEC Zwolle verstevigt koppositie van eerste divisie

PEC Zwolle verstevigt koppositie van eerste divisie

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft verder afstand genomen van Heracles Almelo in de kampioensrace van de Keuken Kampioen Divisie. De koploper won de thuiswedstrijd tegen Jong Utrecht (2-0), met dank aan twee treffers van Lennart Thy. Heracles bleef voor eigen publiek tegen Almere City steken op een gelijkspel: 1-1.

PEC Zwolle heeft nu een voorsprong van 5 punten op Heracles. De twee beste geklasseerde clubs in de eerste divisie kunnen promotie naar de Eredivisie nauwelijks meer ontgaan. Almere City, de nummer 3 van de ranglijst, heeft al 19 punten minder dan de koploper uit Zwolle.

Almere kwam nog wel op voorsprong in Almelo. Álvaro Pena opende de score voor de bezoekers. Nikolai Laursen maakte gelijk voor de thuisploeg uit Almelo. VVV Venlo ging in eigen stadion hard onderuit tegen NAC Breda (1-3). De club uit Limburg staat nog steeds vierde op de ranglijst.

MVV

MVV Maastricht klopte Eindhoven (3-2). Ruben van Bommel, zoon van oud-international Mark van Bommel, scoorde eenmaal voor de thuisclub. Zijn broer Thomas verscheen ook aan de aftrap voor MVV.

ADO De Haag kwam terug van een achterstand tegen Telstar (3-1). Glynor Plet opende de score voor de bezoekers. Maar vervolgens stelden Titouan Thomas, Thomas Verheydt en Xander Severina de zege veilig voor de ploeg van trainer Dick Advocaat.

Het duel tussen TOP Oss en Helmond Sport is in een gelijkspel geëindigd (2-2).

Meer uit Voetbal

PSV'er Saibari twee keer trefzeker bij ruime oefenzege Marokko

RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.

10 uur geleden
België boekt oefenzege in Kroatië in aanloop naar WK voetbal

RIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.

10 uur geleden
Ajax bevestigt komst Spaanse trainer Míchel voor twee seizoenen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.

12 uur geleden
Burgemeester verbiedt oefenduel Congo - Chili in Spanje om ebola

LA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.

12 uur geleden
Noorse bond sluit zich aan bij klacht tegen FIFA-baas om Trump

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.

13 uur geleden
Voetbalclub Fulham neemt na vijf jaar afscheid van trainer Silva

LONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.

13 uur geleden
Tennisser Zverev eenvoudig naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.

14 uur geleden