PEC Zwolle verspeelt zege bij FC Utrecht in extra tijd: 3-3
UTRECHT (ANP) - PEC Zwolle heeft bij FC Utrecht 2 punten laten liggen. De ploeg van de scheidende trainer John Stegeman was heel dicht bij een verrassende zege, maar moest diep in de blessuretijd toch de gelijkmaker nog toestaan: 3-3.
De bezoekers speelden op dat moment net met tien man. Aanvoerder Bram van Polen van PEC kreeg in de extra tijd de rode kaart wegens een opzichtige zet aan tegenstander Remco Balk. Dat gebeurde uitgerekend in zijn 400e wedstrijd voor de Zwolse club.
Bij PEC Zwolle had doelman Xavier Mous eindelijk weer eens een basisplaats. Stegeman had hem nodig als vervanger van Michael Zetterer, die de club gaat verlaten.
Mous moest al in de 2e minuut een doelpunt incasseren. Sander van de Streek opende de score met een kopbal (1-0). Virgil Misidjan rondde kort daarna een fraaie solo doeltreffend af: 1-1. Dankzij Thomas Lam ging PEC met een voorsprong de rust in. Hij benutte een strafschop nadat Willem Janssen een overtreding had gemaakt op Immanuel Pherai (1-2).
FC Utrecht kwam na de rust langszij dankzij Adam Maher, die een strafschop verzilverde na een charge van de jarige Sam Kersten (23) op Van de Streek. De slordige thuisclub bleef nadien echter kansen weggeven. Thomas Buitink profiteerde van slecht uitverdedigen van doelman Eric Oelschlägel: 2-3. Moussa Sylla en Van de Streek misten daarna eerst nog grote kansen op 3-3 voordat Hidde ter Avest met een fraaie kopbal alsnog 1 punt redde voor FC Utrecht.
Meer uit Voetbal
SYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
12 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
1 dag geleden