Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PEC Zwolle vergroot met ruime zege misère bij onrustig FC Volendam

PEC Zwolle vergroot met ruime zege misère bij onrustig FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft een dramatische week afgesloten met een ruime nederlaag in de Eredivisie. De ploeg van trainer Matthias Kohler verloor in het eigen stadion met 5-0 van PEC Zwolle. Invaller Ferdy Druijf tekende in het laatste half uur voor een hattrick.

Het elftal van Volendam kende door de bestuurlijke crisis een onrustige voorbereiding op het duel met PEC. De complete technische staf van de club, inclusief Kohler, maakte vrijdag bekend op te stappen uit onvrede over het besluit van de raad van commissarissen om het bestuur van voorzitter Jan Smit te ontslaan. Kohler leek voor het duel met PEC wel aan te geven dat hij mogelijk aanblijft totdat er een opvolger is.

Naast de bestuurlijke crisis had Volendam de laatste tijd ook de nodige problemen op het voetbalveld. De laatste overwinning van de nummer 17 dateert alweer van 29 oktober, een 3-1-zege op Excelsior, waarna 1 punt werd gepakt in vier competitieduels. Tussendoor waren de amateurs van Excelsior Maassluis ook nog te sterk in de KNVB-beker.

Kansen

Ook tegen PEC waren de kansen in de eerste helft schaars voor Volendam. Basisdebutant Zach Booth werd in de 1e minuut afgestopt, maar daarna was het lang wachten op mogelijkheden voor Robert Mühren en Bilal Ould-Chikh. De bezoekers uit Zwolle waren voor rust alleen gevaarlijk met schoten van Lennart Thy en Thomas Lam.

PEC verzekerde zich vervolgens in de tweede helft binnen een periode van tien minuten van de overwinning. Na een mooie pass van Younes Namli opende Odysseus Velanas in de 59e minuut de score, 0-1. Op aangeven van Velanas verdubbelde Druijf, die net een paar minuten in het veld stond, de voorsprong. Druijf kopte daarna in de 67e minuut uit een voorzet van Anselmo Mac Nulty zijn tweede doelpunt van de avond binnen, 0-3. Thy en Druijf voerden in de slotfase de score op, 0-5.

Meer uit Voetbal

Ajax-verdediger Tomiyasu haakt geblesseerd af bij Japan

TOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.

8 minuten geleden
Voetbalsters Arsenal winnen eerste kwartfinaleduel van Chelsea

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.

9 uur geleden
Aanvoerder Diemers keerde terug naar Cambuur voor deze promotie

EMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."

10 uur geleden
Trainer De Jong trots na 'speciale' promotie met Cambuur

EMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."

10 uur geleden
SC Cambuur keert na drie seizoenen terug in Eredivisie

EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.

11 uur geleden
Beerensteyn bezorgt Wolfsburg zege op Olympique Lyon

WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.

12 uur geleden
Salah verlaat Liverpool na dit seizoen

LIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.

13 uur geleden