PEC Zwolle vergroot met ruime zege misère bij onrustig FC Volendam
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft een dramatische week afgesloten met een ruime nederlaag in de Eredivisie. De ploeg van trainer Matthias Kohler verloor in het eigen stadion met 5-0 van PEC Zwolle. Invaller Ferdy Druijf tekende in het laatste half uur voor een hattrick.
Het elftal van Volendam kende door de bestuurlijke crisis een onrustige voorbereiding op het duel met PEC. De complete technische staf van de club, inclusief Kohler, maakte vrijdag bekend op te stappen uit onvrede over het besluit van de raad van commissarissen om het bestuur van voorzitter Jan Smit te ontslaan. Kohler leek voor het duel met PEC wel aan te geven dat hij mogelijk aanblijft totdat er een opvolger is.
Naast de bestuurlijke crisis had Volendam de laatste tijd ook de nodige problemen op het voetbalveld. De laatste overwinning van de nummer 17 dateert alweer van 29 oktober, een 3-1-zege op Excelsior, waarna 1 punt werd gepakt in vier competitieduels. Tussendoor waren de amateurs van Excelsior Maassluis ook nog te sterk in de KNVB-beker.
Kansen
Ook tegen PEC waren de kansen in de eerste helft schaars voor Volendam. Basisdebutant Zach Booth werd in de 1e minuut afgestopt, maar daarna was het lang wachten op mogelijkheden voor Robert Mühren en Bilal Ould-Chikh. De bezoekers uit Zwolle waren voor rust alleen gevaarlijk met schoten van Lennart Thy en Thomas Lam.
PEC verzekerde zich vervolgens in de tweede helft binnen een periode van tien minuten van de overwinning. Na een mooie pass van Younes Namli opende Odysseus Velanas in de 59e minuut de score, 0-1. Op aangeven van Velanas verdubbelde Druijf, die net een paar minuten in het veld stond, de voorsprong. Druijf kopte daarna in de 67e minuut uit een voorzet van Anselmo Mac Nulty zijn tweede doelpunt van de avond binnen, 0-3. Thy en Druijf voerden in de slotfase de score op, 0-5.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft in de Eredivisie met het oog op deelname aan de play-offs voor Europees voetbal goede zaken gedaan. Het elftal van vertrekkend trainer Ron Jans won in de Galgenwaard met 4-1 van het tegen degradatie vechtende Telstar. Utrecht steeg dankzij de zege naar de gedeelde zevende plaats en heeft na dertig speelronden 44 punten.
1 uur geledenBURNLEY (ANP) - Mats Wieffer heeft Brighton & Hove Albion met twee doelpunten aan een 2-0-overwinning bij Burnley geholpen. De oud-Feyenoorder was mede dankzij twee afgekeurde goals van de thuisploeg de enige doelpuntenmaker van de wedstrijd.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV begint de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam in de Eredivisie met drie wijzigingen in vergelijking met vorige week tegen FC Utrecht. Ryan Flamingo vervangt in het centrum van de verdediging de zwaar geblesseerd geraakte Jerdy Schouten. Op het middenveld doet de 18-jarige Belg Noah Fernandez mee in plaats van Joey Veerman, die lichte klachten heeft. Dennis Man is voorin zijn plaats kwijtgeraakt aan Ricardo Pepi. Ismael Saibari start vermoedelijk als buitenspeler.
2 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de jacht op koploper Bayern München in eigen huis een kostbare nederlaag geleden tegen Bayer Leverkusen. De landskampioen van 2024 won in Dortmund met 1-0 door een treffer van Robert Andrich.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De 22-jarige titelverdediger was in twee sets te sterk voor de Monegask Valentin Vacherot: 6-4 6-4. In de finale treft de nummer 1 van de wereld de mondiale nummer 2, Jannik Sinner.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dean Gorré stopt als technisch directeur van de voetbalbond van Curaçao. De 55-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en Ajax richt zich vanaf nu alleen op zijn baan als assistent-bondscoach van Fred Rutten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Anthony Correia van Telstar heeft nog geen akkoord bereikt met FC Utrecht om daar komend seizoen als opvolger van Ron Jans aan de slag te gaan. Dat zei hij zaterdagmiddag tegen ESPN, voorafgaand aan het competitieduel tussen beide clubs.
2 uur geleden