PEC Zwolle vergroot met ruime zege misère bij onrustig FC Volendam
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft een dramatische week afgesloten met een ruime nederlaag in de Eredivisie. De ploeg van trainer Matthias Kohler verloor in het eigen stadion met 5-0 van PEC Zwolle. Invaller Ferdy Druijf tekende in het laatste half uur voor een hattrick.
Het elftal van Volendam kende door de bestuurlijke crisis een onrustige voorbereiding op het duel met PEC. De complete technische staf van de club, inclusief Kohler, maakte vrijdag bekend op te stappen uit onvrede over het besluit van de raad van commissarissen om het bestuur van voorzitter Jan Smit te ontslaan. Kohler leek voor het duel met PEC wel aan te geven dat hij mogelijk aanblijft totdat er een opvolger is.
Naast de bestuurlijke crisis had Volendam de laatste tijd ook de nodige problemen op het voetbalveld. De laatste overwinning van de nummer 17 dateert alweer van 29 oktober, een 3-1-zege op Excelsior, waarna 1 punt werd gepakt in vier competitieduels. Tussendoor waren de amateurs van Excelsior Maassluis ook nog te sterk in de KNVB-beker.
Kansen
Ook tegen PEC waren de kansen in de eerste helft schaars voor Volendam. Basisdebutant Zach Booth werd in de 1e minuut afgestopt, maar daarna was het lang wachten op mogelijkheden voor Robert Mühren en Bilal Ould-Chikh. De bezoekers uit Zwolle waren voor rust alleen gevaarlijk met schoten van Lennart Thy en Thomas Lam.
PEC verzekerde zich vervolgens in de tweede helft binnen een periode van tien minuten van de overwinning. Na een mooie pass van Younes Namli opende Odysseus Velanas in de 59e minuut de score, 0-1. Op aangeven van Velanas verdubbelde Druijf, die net een paar minuten in het veld stond, de voorsprong. Druijf kopte daarna in de 67e minuut uit een voorzet van Anselmo Mac Nulty zijn tweede doelpunt van de avond binnen, 0-3. Thy en Druijf voerden in de slotfase de score op, 0-5.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag ziet dat er steeds sneller beslissingen uit emotie worden genomen in het voetbal. "Als je mijn cv ziet, is het lang vrij aardig gegaan", zei de nieuwe technisch directeur van FC Twente tijdens zijn presentatie. "Maar ik werd aan de kant gezet, zonder dat ik een kans heb gehad", doelde hij op zijn ontslag na twee competitieduels dit seizoen als trainer van Bayer Leverkusen. "Kijk naar Alonso. Een toptrainer in Europa. Hem overkomt het bij Real Madrid."
38 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft altijd gedacht dat hij ooit eens als technisch directeur van FC Twente aan de slag zou gaan. "Dit heeft altijd ergens in mijn achterhoofd gezeten", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van de club uit Enschede. "Ik heb wel gesproken met andere clubs, maar op dit moment past dit het beste bij mijn leven. Ik voel me heel erg verbonden met deze regio, deze club en de supporters. Ik wil ze trots maken."
43 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag neemt de tijd voor de beslissing over wie volgend seizoen de hoofdtrainer van FC Twente is. "We gaan eerst rustig observeren", zei de nieuwe technisch directeur van de club uit Enschede tijdens zijn presentatie. "We willen winnen. Wij zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord, maar we willen wel elke dag een stap verder komen."
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
15 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
15 uur geleden