PEC Zwolle trakteert thuispubliek met zege op Fortuna
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft in eigen huis zijn derde competitiezege geboekt. De ploeg van trainer Johnny Jansen won met 3-1 van Fortuna Sittard. PEC klom naar de dertiende plaats, terwijl Fortuna zich handhaafde op de zevende plaats. Voor de Limburgse club van trainer Danny Buijs kwam in Zwolle een einde aan een ongeslagen reeks van vijf competitieduels.
PEC Zwolle was in de eerste helft al veel bedrijviger dan Fortuna, maar echt grote kansen wist de ploeg niet te creëren. Na ruim een half uur spelen brak verdediger Mitchell Dijks van Fortuna ineens door de defensie van PEC. Sherel Floranus greep in, maar zijn actie om Dijks te stuiten leverde Fortuna wel een strafschop op. Ezequiel Bullaude schoot raak vanaf de stip.
In de tweede helft keerde de thuisploeg binnen vijf minuten met twee doelpunten de score om in eigen voordeel. Dylan Mbayo rondde een door aanvoerder Younes Namli opgezette aanval af en Damian van der Haar schoot even later de bal erin na een voorzet van Mbayo. Niet lang daarna maakte Mbayo er 3-1 van. Hij kreeg de bal na een verre uitworp van keeper Jasper Schendelaar voor zijn voeten en kon alleen aflopen op keeper Mattijs Branderhorst van Fortuna. De Belgische aanvaller miste niet.
Diep in blessuretijd kreeg Fortuna nog een strafschop, maar deze keer miste Bullaude. Bij het opstootje kreeg Davy van den Berg van PEC zijn tweede gele kaart en dus rood.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
1 uur geledenMARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
4 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
13 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
14 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
15 uur geleden