Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PEC Zwolle trakteert thuispubliek met zege op Fortuna

PEC Zwolle trakteert thuispubliek met zege op Fortuna

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft in eigen huis zijn derde competitiezege geboekt. De ploeg van trainer Johnny Jansen won met 3-1 van Fortuna Sittard. PEC klom naar de dertiende plaats, terwijl Fortuna zich handhaafde op de zevende plaats. Voor de Limburgse club van trainer Danny Buijs kwam in Zwolle een einde aan een ongeslagen reeks van vijf competitieduels.

PEC Zwolle was in de eerste helft al veel bedrijviger dan Fortuna, maar echt grote kansen wist de ploeg niet te creëren. Na ruim een half uur spelen brak verdediger Mitchell Dijks van Fortuna ineens door de defensie van PEC. Sherel Floranus greep in, maar zijn actie om Dijks te stuiten leverde Fortuna wel een strafschop op. Ezequiel Bullaude schoot raak vanaf de stip.

In de tweede helft keerde de thuisploeg binnen vijf minuten met twee doelpunten de score om in eigen voordeel. Dylan Mbayo rondde een door aanvoerder Younes Namli opgezette aanval af en Damian van der Haar schoot even later de bal erin na een voorzet van Mbayo. Niet lang daarna maakte Mbayo er 3-1 van. Hij kreeg de bal na een verre uitworp van keeper Jasper Schendelaar voor zijn voeten en kon alleen aflopen op keeper Mattijs Branderhorst van Fortuna. De Belgische aanvaller miste niet.

Diep in blessuretijd kreeg Fortuna nog een strafschop, maar deze keer miste Bullaude. Bij het opstootje kreeg Davy van den Berg van PEC zijn tweede gele kaart en dus rood.

Meer uit Voetbal

Trainer Hoefkens van NAC maakt het goed na controle in ziekenhuis

BREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.

18 minuten geleden
Atlético wint in La Liga in aanloop naar duel met Arsenal

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.

9 uur geleden
NEC blijft bij FC Twente steken op 1-1-gelijkspel

ENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.

10 uur geleden
Godts leidt Ajax met wonderschone treffer en assist naar zege

BREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.

11 uur geleden
Ruime zege PSG in aanloop naar duel met Bayern München

ANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.

11 uur geleden
Heerenveen neemt met zege afstand van Groningen en Sparta

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.

12 uur geleden
Arsenal wint van Newcastle United en herovert koppositie

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.

12 uur geleden