Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PEC Zwolle trakteert thuispubliek met zege op Fortuna

PEC Zwolle trakteert thuispubliek met zege op Fortuna

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft in eigen huis zijn derde competitiezege geboekt. De ploeg van trainer Johnny Jansen won met 3-1 van Fortuna Sittard. PEC klom naar de dertiende plaats, terwijl Fortuna zich handhaafde op de zevende plaats. Voor de Limburgse club van trainer Danny Buijs kwam in Zwolle een einde aan een ongeslagen reeks van vijf competitieduels.

PEC Zwolle was in de eerste helft al veel bedrijviger dan Fortuna, maar echt grote kansen wist de ploeg niet te creëren. Na ruim een half uur spelen brak verdediger Mitchell Dijks van Fortuna ineens door de defensie van PEC. Sherel Floranus greep in, maar zijn actie om Dijks te stuiten leverde Fortuna wel een strafschop op. Ezequiel Bullaude schoot raak vanaf de stip.

In de tweede helft keerde de thuisploeg binnen vijf minuten met twee doelpunten de score om in eigen voordeel. Dylan Mbayo rondde een door aanvoerder Younes Namli opgezette aanval af en Damian van der Haar schoot even later de bal erin na een voorzet van Mbayo. Niet lang daarna maakte Mbayo er 3-1 van. Hij kreeg de bal na een verre uitworp van keeper Jasper Schendelaar voor zijn voeten en kon alleen aflopen op keeper Mattijs Branderhorst van Fortuna. De Belgische aanvaller miste niet.

Diep in blessuretijd kreeg Fortuna nog een strafschop, maar deze keer miste Bullaude. Bij het opstootje kreeg Davy van den Berg van PEC zijn tweede gele kaart en dus rood.

Meer uit Voetbal

Zegereeks Sparta ten einde na gelijkspel bij Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.

12 minuten geleden
FC Twente maakt indruk met 5-0-thuiszege op sc Heerenveen

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.

14 minuten geleden
FC Volendam boekt bij PEC Zwolle eerste uitzege van het seizoen

ZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.

14 minuten geleden
Treffer Botman in jubileumduel niet genoeg voor zege Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.

16 minuten geleden
NEC neemt tweede plaats over van Feyenoord na zege op Heracles

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.

5 uur geleden
Barcelona boekt simpele zege dankzij Lewandowski en Lamine Yamal

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.

5 uur geleden
Koploper Arsenal maakt geen fout tegen Sunderland

LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.

5 uur geleden