Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PEC Zwolle trakteert thuispubliek met zege op Fortuna

PEC Zwolle trakteert thuispubliek met zege op Fortuna

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft in eigen huis zijn derde competitiezege geboekt. De ploeg van trainer Johnny Jansen won met 3-1 van Fortuna Sittard. PEC klom naar de dertiende plaats, terwijl Fortuna zich handhaafde op de zevende plaats. Voor de Limburgse club van trainer Danny Buijs kwam in Zwolle een einde aan een ongeslagen reeks van vijf competitieduels.

PEC Zwolle was in de eerste helft al veel bedrijviger dan Fortuna, maar echt grote kansen wist de ploeg niet te creëren. Na ruim een half uur spelen brak verdediger Mitchell Dijks van Fortuna ineens door de defensie van PEC. Sherel Floranus greep in, maar zijn actie om Dijks te stuiten leverde Fortuna wel een strafschop op. Ezequiel Bullaude schoot raak vanaf de stip.

In de tweede helft keerde de thuisploeg binnen vijf minuten met twee doelpunten de score om in eigen voordeel. Dylan Mbayo rondde een door aanvoerder Younes Namli opgezette aanval af en Damian van der Haar schoot even later de bal erin na een voorzet van Mbayo. Niet lang daarna maakte Mbayo er 3-1 van. Hij kreeg de bal na een verre uitworp van keeper Jasper Schendelaar voor zijn voeten en kon alleen aflopen op keeper Mattijs Branderhorst van Fortuna. De Belgische aanvaller miste niet.

Diep in blessuretijd kreeg Fortuna nog een strafschop, maar deze keer miste Bullaude. Bij het opstootje kreeg Davy van den Berg van PEC zijn tweede gele kaart en dus rood.

Meer uit Voetbal

Mühren schiet FC Volendam in blessuretijd langs Sparta in beker

ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.

8 uur geleden
AC Milan weet na twee gelijke spelen wel te winnen van Como

COMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).

8 uur geleden
Sc Heerenveen ten koste van RKC naar laatste acht in beker

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.

10 uur geleden
Voormalig UEFA-baas Platini: Infantino is nu meer een autocraat

LONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.

11 uur geleden
Tottenham-spits Richarlison paar maanden aan de kant met blessure

LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.

12 uur geleden
Voetballer Oosterwolde bestraft voor slaan stadiondirecteur

ISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.

13 uur geleden
Heitinga assistent bij Tottenham Hotspur na ontslag bij Ajax

LONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.

15 uur geleden