PEC Zwolle trakteert thuispubliek met zege op Fortuna
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft in eigen huis zijn derde competitiezege geboekt. De ploeg van trainer Johnny Jansen won met 3-1 van Fortuna Sittard. PEC klom naar de dertiende plaats, terwijl Fortuna zich handhaafde op de zevende plaats. Voor de Limburgse club van trainer Danny Buijs kwam in Zwolle een einde aan een ongeslagen reeks van vijf competitieduels.
PEC Zwolle was in de eerste helft al veel bedrijviger dan Fortuna, maar echt grote kansen wist de ploeg niet te creëren. Na ruim een half uur spelen brak verdediger Mitchell Dijks van Fortuna ineens door de defensie van PEC. Sherel Floranus greep in, maar zijn actie om Dijks te stuiten leverde Fortuna wel een strafschop op. Ezequiel Bullaude schoot raak vanaf de stip.
In de tweede helft keerde de thuisploeg binnen vijf minuten met twee doelpunten de score om in eigen voordeel. Dylan Mbayo rondde een door aanvoerder Younes Namli opgezette aanval af en Damian van der Haar schoot even later de bal erin na een voorzet van Mbayo. Niet lang daarna maakte Mbayo er 3-1 van. Hij kreeg de bal na een verre uitworp van keeper Jasper Schendelaar voor zijn voeten en kon alleen aflopen op keeper Mattijs Branderhorst van Fortuna. De Belgische aanvaller miste niet.
Diep in blessuretijd kreeg Fortuna nog een strafschop, maar deze keer miste Bullaude. Bij het opstootje kreeg Davy van den Berg van PEC zijn tweede gele kaart en dus rood.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
11 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
15 uur geleden