PEC Zwolle stapt bij handhaving over op natuurgras
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verruilt kunstgras na dit seizoen voor natuurgras, mits de club zich handhaaft in de eredivisie. De ploeg uit de hoofdstad van Overijssel speelt al sinds de verhuizing naar het huidige stadion in 2007 op kunstgras. Eerder kondigde ADO Den Haag al aan na dit seizoen terug te gaan naar echt gras.
"Bij handhaving én als het lukt om alle details goed in te richten, stappen we deze zomer over naar natuurgras", aldus een woordvoerder van PEC Zwolle. Het elftal van trainer John Stegeman staat net boven de degradatiezone, op de vijftiende plaats.
De meeste eredivisieploegen willen graag op echt gras spelen. Om de clubs die op kunstgras spelen te motiveren om over te stappen, spraken ze vorig jaar af dat ploegen die Europees actief zijn een deel van hun inkomsten daarvoor afstaan. Na ADO is PEC Zwolle de tweede club die van die regeling wil gaan profiteren. In de eredivisie spelen ook Heracles Almelo, Sparta Rotterdam, FC Emmen en VVV-Venlo op kunstgras.
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk besloot vorig jaar, al voordat de club promoveerde naar de hoogste afdeling, kunst- voor natuurgras te verruilen. De Waalwijkers gebruikten daarvoor de miljoenen die ze als doorverkooppercentage ontvingen na de transfer van Frenkie de Jong van Ajax naar FC Barcelona.
PEC Zwolle in in gesprek met de gemeente om bij een overstap extra velden te krijgen, omdat het natuurgras in het stadion veel minder belast kan worden dan het huidige kunstgras. Naast het stadion liggen de nodige velden, maar die zijn van amateurvereniging Be Quick '28. Heel wat jeugdteams van PEC trainen en spelen daar al op. De eredivisionist hoopt in samenwerking met amateurclubs en de sportcampus in Zwolle extra veldcapaciteit te krijgen.
Meer uit Voetbal
EAST RUTHERFORD (ANP) - De Franse bondscoach Didier Deschamps heeft een nieuw record gevestigd op het WK voetbal. Hij mag zich nu de coach met de meeste overwinningen op een WK noemen.
14 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine komt in het nieuwe seizoen niet langer uit voor PSV. De international van Marokko keert terug naar de Italiaanse club AS Roma, die hem afgelopen seizoen verhuurde aan de landskampioen uit Eindhoven. PSV meldt op zijn website dat de huurovereenkomst per 1 juli ten einde is gekomen.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Bondscoach Sebastián Beccacece van Ecuador heeft zijn ontslag aangekondigd na de nederlaag van 2-0 tegen Mexico in de zestiende finales van het WK voetbal. De 45-jarige trainer zei dat hij graag was doorgegaan, maar dat hij zijn beloftes niet heeft kunnen waarmaken. "Ik denk niet dat we de prestatie die we beloofd hadden, hebben kunnen leveren: er het beste WK ooit van maken. Vandaag is het mijn beurt om afscheid te nemen", zei Beccacece.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Als de Verenigde Staten het WK voetbal winnen, stuurt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA een voetbal naar de maan. Dat zei de topman van het agentschap, Jared Isaacman, op een persconferentie. "We gaan de bal daar brengen. Het is een beetje motivatie voor de Amerikaanse ploeg", zei hij. "Klaar de klus dus, Team USA."
1 uur geledenATHENE (ANP) - Panathinaikos heeft de komst van Stefan de Vrij bevestigd. De verdediger en 79-voudig international heeft een contract getekend van een jaar, meldde de Griekse voetbalclub op zijn website.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico heeft in de nacht van dinsdag op woensdag de hoop om als één van de drie gastlanden van het WK voetbal te stunten levend gehouden. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre won in de zestiende finales in een uitzinnig en volledig gevuld Mexico City Stadium overtuigend met 2-0 van Ecuador. Mexico is al sinds 2013 ongeslagen in het iconische stadion waar in 1970 en in 1986 de WK-finale werd gespeeld.
4 uur geledenCOVENTRY (ANP/AFP) - Frank Lampard blijft de trainer van Coventry City. De 48-jarige oud-international van Engeland heeft een contractverlenging getekend tot 2029 bij de club waarmee hij promoveerde naar de Premier League.
12 uur geleden