PEC Zwolle stapt bij handhaving over op natuurgras
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verruilt kunstgras na dit seizoen voor natuurgras, mits de club zich handhaaft in de eredivisie. De ploeg uit de hoofdstad van Overijssel speelt al sinds de verhuizing naar het huidige stadion in 2007 op kunstgras. Eerder kondigde ADO Den Haag al aan na dit seizoen terug te gaan naar echt gras.
"Bij handhaving én als het lukt om alle details goed in te richten, stappen we deze zomer over naar natuurgras", aldus een woordvoerder van PEC Zwolle. Het elftal van trainer John Stegeman staat net boven de degradatiezone, op de vijftiende plaats.
De meeste eredivisieploegen willen graag op echt gras spelen. Om de clubs die op kunstgras spelen te motiveren om over te stappen, spraken ze vorig jaar af dat ploegen die Europees actief zijn een deel van hun inkomsten daarvoor afstaan. Na ADO is PEC Zwolle de tweede club die van die regeling wil gaan profiteren. In de eredivisie spelen ook Heracles Almelo, Sparta Rotterdam, FC Emmen en VVV-Venlo op kunstgras.
RKC Waalwijk
RKC Waalwijk besloot vorig jaar, al voordat de club promoveerde naar de hoogste afdeling, kunst- voor natuurgras te verruilen. De Waalwijkers gebruikten daarvoor de miljoenen die ze als doorverkooppercentage ontvingen na de transfer van Frenkie de Jong van Ajax naar FC Barcelona.
PEC Zwolle in in gesprek met de gemeente om bij een overstap extra velden te krijgen, omdat het natuurgras in het stadion veel minder belast kan worden dan het huidige kunstgras. Naast het stadion liggen de nodige velden, maar die zijn van amateurvereniging Be Quick '28. Heel wat jeugdteams van PEC trainen en spelen daar al op. De eredivisionist hoopt in samenwerking met amateurclubs en de sportcampus in Zwolle extra veldcapaciteit te krijgen.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond dat Feyenoord iets meer had verdiend na de nipte nederlaag in de Champions League bij Real Betis (1-0). "Een gelijkspel was denk ik wel verdiend geweest, maar je weet dat in de Champions League wedstrijden worden beslist op details. Dit was zo'n duel", keek de coach terug.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München en Arsenal hebben elkaar in evenwicht gehouden in de topper in de Champions League. Het werd 2-2 in München. Declan Rice tekende laat in de wedstrijd voor de gelijkmaker voor de club uit Londen.
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord heeft tegen Real Betis zijn tweede nederlaag in de Champions League van dit seizoen geleden. De koploper van de Eredivisie verloor in Sevilla met 1-0 van de Spaanse subtopper. Isco tekende na een uur uit een strafschop voor de enige treffer.
5 uur geledenCOMO (ANP) - Manchester United-verdediger Matthijs de Ligt heeft zijn rentree na een slepende rugblessure niet kunnen vieren met een overwinning. De Engelse ploeg leed met de Oranje-international in de basis een ruime nederlaag in de Champions League bij het Italiaanse Como: 4-1. Invaller Joshua Zirkzee maakte in de blessuretijd de treffer van United.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - FC Barcelona heeft een klacht ingediend bij de Europese voetbalbond UEFA vanwege een spandoek van de aanhang van Paris Saint-Germain. Dat bevestigt een woordvoerder van de Catalaanse club woensdag aan persbureau Reuters.
14 uur geledenZEIST (ANP) - De websites van voetbalbond KNVB zijn offline gehaald. Dit is uit voorzorg gebeurd na waarschuwingen over kwetsbaarheden in de veelgebruikte programmeertaal PHP, meldt de woordvoerder. Ook websites als Voetbal.nl en OnsOranje.nl zijn niet bereikbaar.
14 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain is Khvicha Kvaratskhelia maanden kwijt. De 25-jarige aanvaller heeft een scheur in de voorste kruisband van zijn rechterknie opgelopen tijdens het gewonnen Champions League-duel van dinsdagavond tegen FC Barcelona (4-2).
17 uur geleden