PEC Zwolle pakt met tien man punt tegen NEC
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft ook het derde Eredivisieduel na de winterstop niet verloren. De ploeg van coach Dick Schreuder speelde na twee overwinningen zaterdag met 1-1 gelijk tegen NEC en heeft zodoende al meer punten gepakt dan de 6 die in de eerste achttien competitieduels werden veroverd.
Hoewel PEC een licht overwicht had, kwam NEC, de nummer 9 van de Eredivisie, in de 26e minuut op voorsprong. Jordy Bruijn schoot raak op aangeven van Elayis Tavsan, met een bedenkelijke rol voor PEC-middenvelder Thomas van den Belt die de bal tussentijds beroerde. Een minuut later stond het alweer gelijk. Mustafa Saymak stuitte eerst nog op keeper Mattijs Branderhorst, kreeg bal nog eens voor de voeten en bediende vervolgens Daishawn Redan die zijn derde doelpunt van dit seizoen maakte: 1-1. Redan verzuimde kort voor rust PEC op voorsprong te zetten, aan de andere kant redde PEC-doelman Kostas Lamprou op een inzet van Tavsan.
Na een uur miste Bruijn de kans NEC opnieuw aan een voorsprong te helpen. Weggestuurd door Lasse Schöne lukte het hem niet Lamprou te paseren. PEC moest tien minuten later met tien man verder na een zware overtreding van Siemen Voet op Tavsan. Het deed de Zwollenaren iets inzakken, al kreeg de ploeg via Oussama Darfalou nog de beste kans op de winnende treffer.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat de supporters die zondag aanwezig waren bij de gestaakte wedstrijd tegen FC Groningen vergoeden. Dat meldt algemeen directeur Menno Geelen in een interview op de website van Ajax. Het duel werd na zes minuten gestaakt omdat fans van de harde kern (F-Side) van de thuisploeg twee keer heel veel vuurwerk afstaken voor een overleden medesupporter.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Bas Nijhuis leidt dinsdag ook het restant van de gestaakte wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen. Dat meldt de KNVB.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Voetbalster Aitana Bonmatí staat voor langere tijd aan de kant. De international van Spanje heeft op een training haar linkerkuitbeen gebroken, meldt de Spaanse voetbalbond.
4 uur geledenGIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
13 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
13 uur geleden