PEC Zwolle pakt met tien man punt tegen NEC
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft ook het derde Eredivisieduel na de winterstop niet verloren. De ploeg van coach Dick Schreuder speelde na twee overwinningen zaterdag met 1-1 gelijk tegen NEC en heeft zodoende al meer punten gepakt dan de 6 die in de eerste achttien competitieduels werden veroverd.
Hoewel PEC een licht overwicht had, kwam NEC, de nummer 9 van de Eredivisie, in de 26e minuut op voorsprong. Jordy Bruijn schoot raak op aangeven van Elayis Tavsan, met een bedenkelijke rol voor PEC-middenvelder Thomas van den Belt die de bal tussentijds beroerde. Een minuut later stond het alweer gelijk. Mustafa Saymak stuitte eerst nog op keeper Mattijs Branderhorst, kreeg bal nog eens voor de voeten en bediende vervolgens Daishawn Redan die zijn derde doelpunt van dit seizoen maakte: 1-1. Redan verzuimde kort voor rust PEC op voorsprong te zetten, aan de andere kant redde PEC-doelman Kostas Lamprou op een inzet van Tavsan.
Na een uur miste Bruijn de kans NEC opnieuw aan een voorsprong te helpen. Weggestuurd door Lasse Schöne lukte het hem niet Lamprou te paseren. PEC moest tien minuten later met tien man verder na een zware overtreding van Siemen Voet op Tavsan. Het deed de Zwollenaren iets inzakken, al kreeg de ploeg via Oussama Darfalou nog de beste kans op de winnende treffer.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
12 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
15 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
18 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
18 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
23 uur geleden