PEC Zwolle pakt met tien man punt tegen NEC
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft ook het derde Eredivisieduel na de winterstop niet verloren. De ploeg van coach Dick Schreuder speelde na twee overwinningen zaterdag met 1-1 gelijk tegen NEC en heeft zodoende al meer punten gepakt dan de 6 die in de eerste achttien competitieduels werden veroverd.
Hoewel PEC een licht overwicht had, kwam NEC, de nummer 9 van de Eredivisie, in de 26e minuut op voorsprong. Jordy Bruijn schoot raak op aangeven van Elayis Tavsan, met een bedenkelijke rol voor PEC-middenvelder Thomas van den Belt die de bal tussentijds beroerde. Een minuut later stond het alweer gelijk. Mustafa Saymak stuitte eerst nog op keeper Mattijs Branderhorst, kreeg bal nog eens voor de voeten en bediende vervolgens Daishawn Redan die zijn derde doelpunt van dit seizoen maakte: 1-1. Redan verzuimde kort voor rust PEC op voorsprong te zetten, aan de andere kant redde PEC-doelman Kostas Lamprou op een inzet van Tavsan.
Na een uur miste Bruijn de kans NEC opnieuw aan een voorsprong te helpen. Weggestuurd door Lasse Schöne lukte het hem niet Lamprou te paseren. PEC moest tien minuten later met tien man verder na een zware overtreding van Siemen Voet op Tavsan. Het deed de Zwollenaren iets inzakken, al kreeg de ploeg via Oussama Darfalou nog de beste kans op de winnende treffer.
Meer uit Voetbal
HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
1 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
1 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
2 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
3 uur geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
3 uur geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
4 uur geleden