Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PEC Zwolle noemt gedrag van fans 'volstrekt ontoelaatbaar'

PEC Zwolle noemt gedrag van fans 'volstrekt ontoelaatbaar'

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle zegt nadrukkelijk afstand te nemen van het gedrag van een groep fans na de uitwedstrijd vrijdag tegen FC Eindhoven. Ongeveer veertig aanhangers van PEC Zwolle bekogelden de politie met stenen en straatmeubilair. Ze mishandelden ook jongeren die op een hockeyveld in de buurt aan het voetballen waren. Daarbij liep zeker een van hen verwondingen aan het gezicht op.

"Dit gedrag is voor ons volstrekt ontoelaatbaar en er volgen duidelijke maatregelen op", aldus de koploper uit de Keuken Kampioen Divisie op de website. PEC Zwolle zegt nog niet alle feiten te kennen. Na het paasweekend krijgt de club meer informatie van de politie.

"Wanneer we alle feiten op tafel hebben, zullen we met een uitgebreidere reactie komen en uiteindelijk ook meer informatie verstrekken over hoe wij hier als club mee omgaan en welke maatregelen er getroffen worden. Dit zorgt voor frustratie bij de overgrote meerderheid van onze supporters, die de club week in week uit fantastisch supporten. Op werkelijk iedereen die op wat voor manier dan ook onderdeel is van de club en van de club houdt, straalt dit zeer negatief af", stelt PEC Zwolle.

De koploper uit Overijssel verloor in Eindhoven met 4-2 en moest het promotiefeest nog even uitstellen. Het was tijdens de wedstrijd al onrustig in het stadion. In het uitvak braken onderlinge vechtpartijen uit. Om de rust na de wedstrijd terug te brengen, moest de politie de relschoppers met wapenstokken uit elkaar drijven. De politie meldde dat er maar één arrestatie werd verricht omdat de nadruk lag op het herstellen van de orde. Er is een onderzoek gestart om andere relschoppers op te sporen.

Meer uit Voetbal

AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

1 minuut geleden
PSV tegen PEC zonder Saibari, Veerman terug in de basis

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.

7 minuten geleden
AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

2 uur geleden
Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

4 uur geleden
Algemeen directeur Te Kloese verlaat Feyenoord na dit seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.

5 uur geleden
Real Madrid rest van het seizoen zonder Militão en Güler

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op ​Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.

5 uur geleden
Lamine Yamal mist rest seizoen, maar is op tijd hersteld voor WK

BARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.

6 uur geleden