Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PEC Zwolle noemt gedrag van fans 'volstrekt ontoelaatbaar'

PEC Zwolle noemt gedrag van fans 'volstrekt ontoelaatbaar'

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle zegt nadrukkelijk afstand te nemen van het gedrag van een groep fans na de uitwedstrijd vrijdag tegen FC Eindhoven. Ongeveer veertig aanhangers van PEC Zwolle bekogelden de politie met stenen en straatmeubilair. Ze mishandelden ook jongeren die op een hockeyveld in de buurt aan het voetballen waren. Daarbij liep zeker een van hen verwondingen aan het gezicht op.

"Dit gedrag is voor ons volstrekt ontoelaatbaar en er volgen duidelijke maatregelen op", aldus de koploper uit de Keuken Kampioen Divisie op de website. PEC Zwolle zegt nog niet alle feiten te kennen. Na het paasweekend krijgt de club meer informatie van de politie.

"Wanneer we alle feiten op tafel hebben, zullen we met een uitgebreidere reactie komen en uiteindelijk ook meer informatie verstrekken over hoe wij hier als club mee omgaan en welke maatregelen er getroffen worden. Dit zorgt voor frustratie bij de overgrote meerderheid van onze supporters, die de club week in week uit fantastisch supporten. Op werkelijk iedereen die op wat voor manier dan ook onderdeel is van de club en van de club houdt, straalt dit zeer negatief af", stelt PEC Zwolle.

De koploper uit Overijssel verloor in Eindhoven met 4-2 en moest het promotiefeest nog even uitstellen. Het was tijdens de wedstrijd al onrustig in het stadion. In het uitvak braken onderlinge vechtpartijen uit. Om de rust na de wedstrijd terug te brengen, moest de politie de relschoppers met wapenstokken uit elkaar drijven. De politie meldde dat er maar één arrestatie werd verricht omdat de nadruk lag op het herstellen van de orde. Er is een onderzoek gestart om andere relschoppers op te sporen.

Meer uit Voetbal

Arteta is trots op Arsenal, maar voelt ook pijn na de nederlaag

BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.

25 minuten geleden
Luis Enrique spreekt van verdiende zege Champions League van PSG

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.

38 minuten geleden
PSG klopt Arsenal na strafschoppen en wint weer Champions League

BOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.

2 uur geleden
Arsenal begint Champions League-finale met Timber op de bank

BOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.

6 uur geleden
Iraanse voetbalbond vraagt FIFA om opheldering over visa voor WK

TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.

6 uur geleden
Liverpool ontslaat trainer Slot na twee seizoenen

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.

10 uur geleden
Verdediger Holm haakt geblesseerd af bij Oranje-opponent Zweden

STOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.

11 uur geleden