PEC Zwolle neemt met zege bij Fortuna afstand van degradatiezone
SITTARD (ANP) - PEC Zwolle heeft met een 4-1-overwinning bij Fortuna Sittard afstand genomen van de onderste regionen in de Eredivisie. Het elftal van coach Johnny Jansen staat na twintig wedstrijden met 23 punten op de dertiende plaats. Fortuna Sittard blijft achtste en houdt 6 punten achterstand op nummer 7 Go Ahead Eagles, terwijl de Limburgers ook nog eens een duel meer hebben gespeeld.
PEC Zwolle kwam in de twaalfde minuut op een 1-0-voorsprong door een bekeken intikker van Dylan Vente. Na ruim een half uur spelen maakte PEC Zwolle-captain Davy van den Berg met een geplaatst schot de tweede treffer voor de bezoekers. Josip Mitrovic bracht met een doelpunt in de 54e minuut de hoop terug voor Fortuna, maar Vente maakte na een uur spelen aan alle illusies een einde door vanuit een strafschop de 1-3 te maken. Fortuna-verdediger Mitchell Dijks moest een kwartier voor tijd met twee keer geel vertrekken. Filip Krastev bepaalde tien minuten voor tijd de eindstand op 1-4.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen probeerde positief te blijven na de nederlaag van Ajax tegen Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik zag wel een ploeg die beter heeft gespeeld dan in de afgelopen weken", zei de aanvoerder in een flashinterview vlak na de wedstrijd. "Daar moeten we op voortbouwen, stap voor stap. Dan gaan de resultaten ook komen."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd tegen Benfica de eerste punten in de Champions League te pakken en blijft na vijf wedstrijden puntloos laatste. In de Johan Cruijff ArenA ging de ploeg van interim-trainer Fred Grim met 0-2 onderuit tegen het Benfica van José Mourinho.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft om de volgende ronde van de Champions League te bereiken. De landskampioen staat na vier van de acht speelronden op 5 punten en wacht woensdagavond om 21.00 uur een uitduel met de Engelse kampioen Liverpool.
11 uur geleden