PEC Zwolle neemt met zege bij Fortuna afstand van degradatiezone
SITTARD (ANP) - PEC Zwolle heeft met een 4-1-overwinning bij Fortuna Sittard afstand genomen van de onderste regionen in de Eredivisie. Het elftal van coach Johnny Jansen staat na twintig wedstrijden met 23 punten op de dertiende plaats. Fortuna Sittard blijft achtste en houdt 6 punten achterstand op nummer 7 Go Ahead Eagles, terwijl de Limburgers ook nog eens een duel meer hebben gespeeld.
PEC Zwolle kwam in de twaalfde minuut op een 1-0-voorsprong door een bekeken intikker van Dylan Vente. Na ruim een half uur spelen maakte PEC Zwolle-captain Davy van den Berg met een geplaatst schot de tweede treffer voor de bezoekers. Josip Mitrovic bracht met een doelpunt in de 54e minuut de hoop terug voor Fortuna, maar Vente maakte na een uur spelen aan alle illusies een einde door vanuit een strafschop de 1-3 te maken. Fortuna-verdediger Mitchell Dijks moest een kwartier voor tijd met twee keer geel vertrekken. Filip Krastev bepaalde tien minuten voor tijd de eindstand op 1-4.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.
5 uur geledenPIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.
7 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.
7 uur geleden