PEC Zwolle neemt met zege bij Fortuna afstand van degradatiezone
SITTARD (ANP) - PEC Zwolle heeft met een 4-1-overwinning bij Fortuna Sittard afstand genomen van de onderste regionen in de Eredivisie. Het elftal van coach Johnny Jansen staat na twintig wedstrijden met 23 punten op de dertiende plaats. Fortuna Sittard blijft achtste en houdt 6 punten achterstand op nummer 7 Go Ahead Eagles, terwijl de Limburgers ook nog eens een duel meer hebben gespeeld.
PEC Zwolle kwam in de twaalfde minuut op een 1-0-voorsprong door een bekeken intikker van Dylan Vente. Na ruim een half uur spelen maakte PEC Zwolle-captain Davy van den Berg met een geplaatst schot de tweede treffer voor de bezoekers. Josip Mitrovic bracht met een doelpunt in de 54e minuut de hoop terug voor Fortuna, maar Vente maakte na een uur spelen aan alle illusies een einde door vanuit een strafschop de 1-3 te maken. Fortuna-verdediger Mitchell Dijks moest een kwartier voor tijd met twee keer geel vertrekken. Filip Krastev bepaalde tien minuten voor tijd de eindstand op 1-4.
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
4 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
10 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
1 dag geleden