PEC Zwolle nadert Heracles na zege tot op 2 punten
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is drie punten dichter bij koploper Heracles Almelo gekomen in de Keuken Kampioen Divisie. De club uit Zwolle won het onderlinge duel met 3-2. Heracles leidt nog, maar heeft nog maar 2 punten voorsprong op Zwolle.
Gervane Kastaneer bracht PEC Zwolle in de 27e minuut op voorsprong. Lennart Thy maakte er 7 minuten later op aangeven van Luis Görlich 2-0 van. Vlak daarop scoorde Thy opnieuw. Hij kreeg de bal mee van Kastaneer, die de bal daarvoor op de arm kreeg en schoot binnen. Samuel Armenteros scoorde in de extra tijd van de eerste helft nog voor Heracles.
In de tweede helft kon Heracles het lang niet spannend maken. De wedstrijd werd nog even stilgelegd door scheidsrechter Rob Dieperink nadat er vanuit het uitvak vuurwerk op het veld was gegooid. Pas na de hervatting kon Rigino Cicilia op aangeven van Armenteros nog scoren, maar PEC hield daarna stand.
Slotfase
MVV slaagde er niet net als Zwolle in om op 23 punten te komen. De ploeg uit Maastricht bleef thuis tegen Jong PSV steken op 1-1. MVV kwam in de eerste helft op 1-0. Nicky Souren werd weggestuurd door Jarne Steuckers en scoorde. In de slotfase van de wedstrijd stond de thuisploeg zwaar onder druk en maakte Simon Colyn de gelijkmaker.
FC Eindhoven klom naar de derde plaats op de ranglijst. De ploeg van coach Rob Penders herpakte zich van de nederlaag vorige week bij ADO Den Haag en won met 2-1 van Top Oss. Charles-Andreas Brym scoorde twee keer. Toshio Lake maakte vlak na de rust de 2-1. Eindhoven heeft 22 punten, één meer dan MVV dat naar de vierde plek zakte.
Doelpunten
Nummer 5 Roda JC verloor met 2-1 bij Telstar. David Min en Glynor Plet scoorden in de eerste helft voor de ploeg uit Velsen. De 2-1 van Dylan Vente viel pas in blessuretijd.
Willem II was met 3-1 te sterk bij Helmond Sport. Jesse Bosch, Nick Doodeman en Michael de Leeuw scoorden voor de Tilburgers. Martijn Kaars voor Helmond.
ADO Den Haag boekte de vierde zege van het seizoen. De ploeg van coach Dirk Kuijt won met 2-1 bij NAC Breda dankzij twee treffers van Thomas Verheydt. Jort van der Sande had de score geopend voor NAC.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
9 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
9 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
17 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
1 dag geleden