Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PEC Zwolle nadert Heracles na zege tot op 2 punten

PEC Zwolle nadert Heracles na zege tot op 2 punten

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is drie punten dichter bij koploper Heracles Almelo gekomen in de Keuken Kampioen Divisie. De club uit Zwolle won het onderlinge duel met 3-2. Heracles leidt nog, maar heeft nog maar 2 punten voorsprong op Zwolle.

Gervane Kastaneer bracht PEC Zwolle in de 27e minuut op voorsprong. Lennart Thy maakte er 7 minuten later op aangeven van Luis Görlich 2-0 van. Vlak daarop scoorde Thy opnieuw. Hij kreeg de bal mee van Kastaneer, die de bal daarvoor op de arm kreeg en schoot binnen. Samuel Armenteros scoorde in de extra tijd van de eerste helft nog voor Heracles.

In de tweede helft kon Heracles het lang niet spannend maken. De wedstrijd werd nog even stilgelegd door scheidsrechter Rob Dieperink nadat er vanuit het uitvak vuurwerk op het veld was gegooid. Pas na de hervatting kon Rigino Cicilia op aangeven van Armenteros nog scoren, maar PEC hield daarna stand.

Slotfase

MVV slaagde er niet net als Zwolle in om op 23 punten te komen. De ploeg uit Maastricht bleef thuis tegen Jong PSV steken op 1-1. MVV kwam in de eerste helft op 1-0. Nicky Souren werd weggestuurd door Jarne Steuckers en scoorde. In de slotfase van de wedstrijd stond de thuisploeg zwaar onder druk en maakte Simon Colyn de gelijkmaker.

FC Eindhoven klom naar de derde plaats op de ranglijst. De ploeg van coach Rob Penders herpakte zich van de nederlaag vorige week bij ADO Den Haag en won met 2-1 van Top Oss. Charles-Andreas Brym scoorde twee keer. Toshio Lake maakte vlak na de rust de 2-1. Eindhoven heeft 22 punten, één meer dan MVV dat naar de vierde plek zakte.

Doelpunten

Nummer 5 Roda JC verloor met 2-1 bij Telstar. David Min en Glynor Plet scoorden in de eerste helft voor de ploeg uit Velsen. De 2-1 van Dylan Vente viel pas in blessuretijd.

Willem II was met 3-1 te sterk bij Helmond Sport. Jesse Bosch, Nick Doodeman en Michael de Leeuw scoorden voor de Tilburgers. Martijn Kaars voor Helmond.

ADO Den Haag boekte de vierde zege van het seizoen. De ploeg van coach Dirk Kuijt won met 2-1 bij NAC Breda dankzij twee treffers van Thomas Verheydt. Jort van der Sande had de score geopend voor NAC.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht klopt sc Heerenveen en treft Ajax in finale play-offs

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.

2 uur geleden
Club Brugge voor twintigste keer kampioen van België

GENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.

2 uur geleden
Ronaldo met Al-Nassr kampioen van Saudi-Arabië

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.

2 uur geleden
Noorwegen met Haaland en oud-Feyenoorders naar WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.

3 uur geleden
Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

4 uur geleden
Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

6 uur geleden
Senegal met Mané en Koulibaly naar WK

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.

7 uur geleden