PEC Zwolle nadert Heracles na zege tot op 2 punten
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is drie punten dichter bij koploper Heracles Almelo gekomen in de Keuken Kampioen Divisie. De club uit Zwolle won het onderlinge duel met 3-2. Heracles leidt nog, maar heeft nog maar 2 punten voorsprong op Zwolle.
Gervane Kastaneer bracht PEC Zwolle in de 27e minuut op voorsprong. Lennart Thy maakte er 7 minuten later op aangeven van Luis Görlich 2-0 van. Vlak daarop scoorde Thy opnieuw. Hij kreeg de bal mee van Kastaneer, die de bal daarvoor op de arm kreeg en schoot binnen. Samuel Armenteros scoorde in de extra tijd van de eerste helft nog voor Heracles.
In de tweede helft kon Heracles het lang niet spannend maken. De wedstrijd werd nog even stilgelegd door scheidsrechter Rob Dieperink nadat er vanuit het uitvak vuurwerk op het veld was gegooid. Pas na de hervatting kon Rigino Cicilia op aangeven van Armenteros nog scoren, maar PEC hield daarna stand.
Slotfase
MVV slaagde er niet net als Zwolle in om op 23 punten te komen. De ploeg uit Maastricht bleef thuis tegen Jong PSV steken op 1-1. MVV kwam in de eerste helft op 1-0. Nicky Souren werd weggestuurd door Jarne Steuckers en scoorde. In de slotfase van de wedstrijd stond de thuisploeg zwaar onder druk en maakte Simon Colyn de gelijkmaker.
FC Eindhoven klom naar de derde plaats op de ranglijst. De ploeg van coach Rob Penders herpakte zich van de nederlaag vorige week bij ADO Den Haag en won met 2-1 van Top Oss. Charles-Andreas Brym scoorde twee keer. Toshio Lake maakte vlak na de rust de 2-1. Eindhoven heeft 22 punten, één meer dan MVV dat naar de vierde plek zakte.
Doelpunten
Nummer 5 Roda JC verloor met 2-1 bij Telstar. David Min en Glynor Plet scoorden in de eerste helft voor de ploeg uit Velsen. De 2-1 van Dylan Vente viel pas in blessuretijd.
Willem II was met 3-1 te sterk bij Helmond Sport. Jesse Bosch, Nick Doodeman en Michael de Leeuw scoorden voor de Tilburgers. Martijn Kaars voor Helmond.
ADO Den Haag boekte de vierde zege van het seizoen. De ploeg van coach Dirk Kuijt won met 2-1 bij NAC Breda dankzij twee treffers van Thomas Verheydt. Jort van der Sande had de score geopend voor NAC.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.
1 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
11 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
12 uur geleden