PEC Zwolle lijdt verlies van 1,8 miljoen euro
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft vorig seizoen 1,8 miljoen euro verlies geleden. De huidige nummer 9 van de Eredivisie voldoet volgens de licentiecommissie van de KNVB niet aan de eisen van een financieel gezonde club. De licentiecommissie heeft PEC verplicht een plan van aanpak op te stellen. Daarin moet de club aangeven hoe het de financiën op orde krijgt.
PEC presenteerde op de website de jaarcijfers over het seizoen waarin het promoveerde. "Ondank het grote verlies is de verwachting dat PEC Zwolle voor het komende jaar aan haar betalingsverplichtingen kan blijven voldoen", schrijft de club.
De Overijsselse club meldt dat de omzet vorig seizoen daalde met 20 procent naar 10,7 miljoen euro en dat de kosten met 2 procent stegen naar 14,6 miljoen euro. "Ook heeft de club veel extra kosten moeten maken naar aanleiding van de vele ongeregeldheden tijdens uit- en thuiswedstrijden, hierbij valt te denken aan schades, door de KNVB opgelegde boetes en extra inhuur van beveiligingspersoneel."
De club verdiende 2,3 miljoen euro aan transfers van onder anderen Younes Taha (naar FC Twente) en Thomas van den Belt (naar Feyenoord).
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
39 minuten geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
40 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kijkt zondag in een eerste reactie met veel trots terug op de 27e landstitel. "Het is 5 april en normaal gesproken is de titelstrijd nu nog volop bezig. Dit jaar is dat compleet anders, want met 71 punten is PSV nu al niet meer te achterhalen voor de concurrentie. Het is een kampioenschap geworden van nooit eerder vertoonde soevereiniteit. Het laatste stukje van de puzzel viel vandaag op zijn plek", aldus de Eindhovenaren op hun clubwebsite.
48 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de achtste keer op rij niet kunnen winnen in de Eredivisie en ziet de degradatiezorgen groter worden. In het Abe Lenstrastadion was sc Heerenveen met 4-1 te sterk.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - PSV heeft de achterstand op Ajax wat betreft behaalde landstitels in de Eredivisie verkleind tot negen. De Eindhovenaren behaalden zondag zonder zelf te spelen hun 27e kampioenschap in Nederland en de derde op rij onder leiding van coach Peter Bosz.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - PSV pakte zondag de zesde landstitel in de laatste achttien jaar.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In de binnenstad van Eindhoven barst een feest los nadat PSV de landstitel heeft gewonnen. Dat is te zien op live camerabeelden van Omroep Brabant. In de uitgaansstraat Stratumseind zijn veel mensen op de been en hangt rode rook.
1 uur geleden