Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PEC Zwolle lijdt verlies van 1,8 miljoen euro

PEC Zwolle lijdt verlies van 1,8 miljoen euro

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft vorig seizoen 1,8 miljoen euro verlies geleden. De huidige nummer 9 van de Eredivisie voldoet volgens de licentiecommissie van de KNVB niet aan de eisen van een financieel gezonde club. De licentiecommissie heeft PEC verplicht een plan van aanpak op te stellen. Daarin moet de club aangeven hoe het de financiën op orde krijgt.

PEC presenteerde op de website de jaarcijfers over het seizoen waarin het promoveerde. "Ondank het grote verlies is de verwachting dat PEC Zwolle voor het komende jaar aan haar betalingsverplichtingen kan blijven voldoen", schrijft de club.

De Overijsselse club meldt dat de omzet vorig seizoen daalde met 20 procent naar 10,7 miljoen euro en dat de kosten met 2 procent stegen naar 14,6 miljoen euro. "Ook heeft de club veel extra kosten moeten maken naar aanleiding van de vele ongeregeldheden tijdens uit- en thuiswedstrijden, hierbij valt te denken aan schades, door de KNVB opgelegde boetes en extra inhuur van beveiligingspersoneel."

De club verdiende 2,3 miljoen euro aan transfers van onder anderen Younes Taha (naar FC Twente) en Thomas van den Belt (naar Feyenoord).

Meer uit Voetbal

Kampioen ADO lijdt bij FC Dordrecht zevende nederlaag dit seizoen

DORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.

1 uur geleden
Nassoh redt in blessuretijd punt voor NAC bij Fortuna

SITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.

1 uur geleden
Feyenoord begint met Valente, Moder en Hadj Moussa tegen NEC

NIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.

1 uur geleden
Duitse keeper Neuer sluit terugkeer als international voor WK uit

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.

4 uur geleden
Union Berlin ontslaat trainer en stelt als eerste een vrouw aan

BERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.

6 uur geleden
Topscorer Godts denkt niet aan vertrek bij Ajax

ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."

14 uur geleden
Berghuis en Godts bezorgen Ajax eenvoudige zege in Almelo

ALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.

16 uur geleden