Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PEC Zwolle lijdt verlies van 1,8 miljoen euro

PEC Zwolle lijdt verlies van 1,8 miljoen euro

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft vorig seizoen 1,8 miljoen euro verlies geleden. De huidige nummer 9 van de Eredivisie voldoet volgens de licentiecommissie van de KNVB niet aan de eisen van een financieel gezonde club. De licentiecommissie heeft PEC verplicht een plan van aanpak op te stellen. Daarin moet de club aangeven hoe het de financiën op orde krijgt.

PEC presenteerde op de website de jaarcijfers over het seizoen waarin het promoveerde. "Ondank het grote verlies is de verwachting dat PEC Zwolle voor het komende jaar aan haar betalingsverplichtingen kan blijven voldoen", schrijft de club.

De Overijsselse club meldt dat de omzet vorig seizoen daalde met 20 procent naar 10,7 miljoen euro en dat de kosten met 2 procent stegen naar 14,6 miljoen euro. "Ook heeft de club veel extra kosten moeten maken naar aanleiding van de vele ongeregeldheden tijdens uit- en thuiswedstrijden, hierbij valt te denken aan schades, door de KNVB opgelegde boetes en extra inhuur van beveiligingspersoneel."

De club verdiende 2,3 miljoen euro aan transfers van onder anderen Younes Taha (naar FC Twente) en Thomas van den Belt (naar Feyenoord).

Meer uit Voetbal

Oranje oefent vlak voor WK tegen Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.

7 uur geleden
Duel van Ronaldo en Al Nassr afgelast na aanvallen van Iran

DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.

10 uur geleden
Oud-international Janmaat raakte na loopbaan verslaafd aan drugs

AMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.

10 uur geleden
Aanvoerder Resink van FC Groningen meldt kruisbandblessure

GRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.

12 uur geleden
Iraanse voetbalsters ondanks oorlog in actie op Asia Cup

GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.

14 uur geleden
Trainer Steijn aan einde van seizoen weg bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.

15 uur geleden
PSV nog zonder Salah-Eddine in bekerduel met NEC

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.

15 uur geleden