PEC Zwolle lijdt verlies van 1,8 miljoen euro
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft vorig seizoen 1,8 miljoen euro verlies geleden. De huidige nummer 9 van de Eredivisie voldoet volgens de licentiecommissie van de KNVB niet aan de eisen van een financieel gezonde club. De licentiecommissie heeft PEC verplicht een plan van aanpak op te stellen. Daarin moet de club aangeven hoe het de financiƫn op orde krijgt.
PEC presenteerde op de website de jaarcijfers over het seizoen waarin het promoveerde. "Ondank het grote verlies is de verwachting dat PEC Zwolle voor het komende jaar aan haar betalingsverplichtingen kan blijven voldoen", schrijft de club.
De Overijsselse club meldt dat de omzet vorig seizoen daalde met 20 procent naar 10,7 miljoen euro en dat de kosten met 2 procent stegen naar 14,6 miljoen euro. "Ook heeft de club veel extra kosten moeten maken naar aanleiding van de vele ongeregeldheden tijdens uit- en thuiswedstrijden, hierbij valt te denken aan schades, door de KNVB opgelegde boetes en extra inhuur van beveiligingspersoneel."
De club verdiende 2,3 miljoen euro aan transfers van onder anderen Younes Taha (naar FC Twente) en Thomas van den Belt (naar Feyenoord).
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda is na een nieuwe nederlaag naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt. De kwakkelende ploeg van coach Carl Hoefkens verloor in eigen huis van Excelsior met 2-0. NAC speelde het overgrote deel van de wedstrijd met tien man, omdat Rio Hillen in de 12e minuut de rode kaart kreeg. Excelsior nam de drie punten dankbaar aan; het elftal van trainer Ruben den Uil klom naar de tiende plaats.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.
10 uur geledenRIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabiƫ.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
17 uur geleden