PEC Zwolle kijkt na vertrek Stegeman naar korte en lange termijn
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle was al op zoek naar een trainer voor volgend seizoen, maar technisch manager Mike Willems moet nu ook voor de korte termijn een vacature gaan invullen. "Sommige trainers stappen het liefste pas in de zomer in, het zou dus kunnen dat we eerst iemand zoeken voor de korte termijn. Maar het kan ook dat we nu al een trainer vastleggen voor dit seizoen én daarna", zegt Willems, die zaterdag afscheid nam van trainer John Stegeman. "Daar gaan we ons de komende dagen over beraden."
Hij bevestigt dat de clubloze Gertjan Verbeek, met wie PEC Zwolle onlangs een oriënterend gesprek voerde, nog steeds een serieuze kandidaat is. "We hebben hem niet afgebeld. Gertjan is vrij en hij staat op de lijst. We gaan ook kijken naar een lijst met opties om het seizoen af te maken."
De leiding van PEC Zwolle besloot zaterdag na de nederlaag bij FC Emmen (3-2) in te grijpen. Stegeman, die na dit seizoen sowieso al zou vertrekken, kreeg een appje van Willems met het verzoek om bij terugkeer in Zwolle op kantoor langs te komen. "Toen voelde hij de boodschap waarschijnlijk al aankomen. We hebben hem medegedeeld dat we het seizoen niet samen afmaken."
Einde samenwerking
Eind december maakte PEC Zwolle bekend dat de samenwerking met Stegeman aan het einde van het seizoen zou stoppen. "We hadden er toen alle vertrouwen in dat we er nog een mooi seizoen van konden maken. Zeker in het begin presteerden we best prima", zegt Willems.
De club uit Overijssel won na de winterstop slechts één wedstrijd, bij Willem II (1-3). "We hebben punten laten liggen tegen ploegen waarvan we hadden moeten winnen. Zoals onlangs tegen RKC en nu bij Emmen. Dit was de druppel", aldus de technisch manager, die baalt dat het zo eindigt. "Als je iemand een klootzak vindt, is het niet zo moeilijk om daar afscheid van te nemen. Maar John is een goed mens en een fijne collega."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de koppositie in de Eredivisie verspeeld. Ze verloren de thuiswedstrijd tegen stadgenoot HERA United (1-2). Danique Tolhoek bracht Ajax op voorsprong (1-0). Jonna van de Velde trof in eigen doel en Ina Booms maakte het winnende doelpunt voor HERA United.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - FC Utrecht heeft gebroken met een serie van zes nederlagen. De ploeg van trainer Ron Jans pakte een punt in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (1-1).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil Kodai Sano per direct overnemen van NEC. De club ziet in de 22-jarige Japanner de gewenste versterking voor het middenveld.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Isak Hansen-Aarøen. De Noorse middenvelder komt over van Werder Bremen en ondertekent een contract voor anderhalf jaar.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft een gevoelig verlies geleden in de Premier League. De nummer 3 in de stand verloor in eigen huis met 1-0 van Brentford, dat de hele tweede helft met tien man speelde. Dango Ouattara was de maker van het enige doelpunt in de wedstrijd.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is ook na dit seizoen trainer van PSV. De 62-jarige Apeldoorner verlengt zondag na de 3-0-thuiszege op Feyenoord zijn aflopende contract met twee jaar, meldde hij op een persconferentie.
3 uur geleden