Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PEC Zwolle kijkt na vertrek Stegeman naar korte en lange termijn

PEC Zwolle kijkt na vertrek Stegeman naar korte en lange termijn

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle was al op zoek naar een trainer voor volgend seizoen, maar technisch manager Mike Willems moet nu ook voor de korte termijn een vacature gaan invullen. "Sommige trainers stappen het liefste pas in de zomer in, het zou dus kunnen dat we eerst iemand zoeken voor de korte termijn. Maar het kan ook dat we nu al een trainer vastleggen voor dit seizoen én daarna", zegt Willems, die zaterdag afscheid nam van trainer John Stegeman. "Daar gaan we ons de komende dagen over beraden."

Hij bevestigt dat de clubloze Gertjan Verbeek, met wie PEC Zwolle onlangs een oriënterend gesprek voerde, nog steeds een serieuze kandidaat is. "We hebben hem niet afgebeld. Gertjan is vrij en hij staat op de lijst. We gaan ook kijken naar een lijst met opties om het seizoen af te maken."

De leiding van PEC Zwolle besloot zaterdag na de nederlaag bij FC Emmen (3-2) in te grijpen. Stegeman, die na dit seizoen sowieso al zou vertrekken, kreeg een appje van Willems met het verzoek om bij terugkeer in Zwolle op kantoor langs te komen. "Toen voelde hij de boodschap waarschijnlijk al aankomen. We hebben hem medegedeeld dat we het seizoen niet samen afmaken."

Einde samenwerking

Eind december maakte PEC Zwolle bekend dat de samenwerking met Stegeman aan het einde van het seizoen zou stoppen. "We hadden er toen alle vertrouwen in dat we er nog een mooi seizoen van konden maken. Zeker in het begin presteerden we best prima", zegt Willems.

De club uit Overijssel won na de winterstop slechts één wedstrijd, bij Willem II (1-3). "We hebben punten laten liggen tegen ploegen waarvan we hadden moeten winnen. Zoals onlangs tegen RKC en nu bij Emmen. Dit was de druppel", aldus de technisch manager, die baalt dat het zo eindigt. "Als je iemand een klootzak vindt, is het niet zo moeilijk om daar afscheid van te nemen. Maar John is een goed mens en een fijne collega."

Meer uit Voetbal

Liverpool overklast Newcastle United: 4-1

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.

7 uur geleden
FC Barcelona steviger aan kop na zege op Elche

ELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.

8 uur geleden
Sparta wint na 53 jaar weer vijf keer op rij in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.

8 uur geleden
Napoli-coach Conte klaagt: voetbal gaat kapot aan moordend schema

NAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.

9 uur geleden
PEC Zwolle haalt uit tegen Telstar in 'jubileumwedstrijd'

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.

10 uur geleden
Koploper Bayern verspeelt ook punten tegen HSV in Bundesliga

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.

10 uur geleden
Trainer Schreuder hoopt dat Sano voor NEC behouden blijft

ALKMAAR (ANP) - Dick Schreuder hoopt dat zijn Japanse sterspeler Kodai Sano (22) voor NEC behouden blijft. "Deze jongen kan zo goed voetballen. Daarom is het ook hectisch om hem heen", zei de coach van NEC bij ESPN over het spel van Sano na de 3-1-overwinning bij AZ. "We hopen dat hij blijft."

12 uur geleden