PEC Zwolle kijkt na vertrek Stegeman naar korte en lange termijn
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle was al op zoek naar een trainer voor volgend seizoen, maar technisch manager Mike Willems moet nu ook voor de korte termijn een vacature gaan invullen. "Sommige trainers stappen het liefste pas in de zomer in, het zou dus kunnen dat we eerst iemand zoeken voor de korte termijn. Maar het kan ook dat we nu al een trainer vastleggen voor dit seizoen én daarna", zegt Willems, die zaterdag afscheid nam van trainer John Stegeman. "Daar gaan we ons de komende dagen over beraden."
Hij bevestigt dat de clubloze Gertjan Verbeek, met wie PEC Zwolle onlangs een oriënterend gesprek voerde, nog steeds een serieuze kandidaat is. "We hebben hem niet afgebeld. Gertjan is vrij en hij staat op de lijst. We gaan ook kijken naar een lijst met opties om het seizoen af te maken."
De leiding van PEC Zwolle besloot zaterdag na de nederlaag bij FC Emmen (3-2) in te grijpen. Stegeman, die na dit seizoen sowieso al zou vertrekken, kreeg een appje van Willems met het verzoek om bij terugkeer in Zwolle op kantoor langs te komen. "Toen voelde hij de boodschap waarschijnlijk al aankomen. We hebben hem medegedeeld dat we het seizoen niet samen afmaken."
Einde samenwerking
Eind december maakte PEC Zwolle bekend dat de samenwerking met Stegeman aan het einde van het seizoen zou stoppen. "We hadden er toen alle vertrouwen in dat we er nog een mooi seizoen van konden maken. Zeker in het begin presteerden we best prima", zegt Willems.
De club uit Overijssel won na de winterstop slechts één wedstrijd, bij Willem II (1-3). "We hebben punten laten liggen tegen ploegen waarvan we hadden moeten winnen. Zoals onlangs tegen RKC en nu bij Emmen. Dit was de druppel", aldus de technisch manager, die baalt dat het zo eindigt. "Als je iemand een klootzak vindt, is het niet zo moeilijk om daar afscheid van te nemen. Maar John is een goed mens en een fijne collega."
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
33 minuten geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
47 minuten geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
5 uur geleden