Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PEC Zwolle herpakt zich tegen Fortuna na bekeruitschakeling

PEC Zwolle herpakt zich tegen Fortuna na bekeruitschakeling

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zich hersteld van de nederlaag in de KNVB-beker tegen de amateurs van AFC. De ploeg van Johnny Jansen boekte in eigen stadion een 2-0-zege op Fortuna Sittard.

PEC, dat ook maar een keer had gewonnen in de laatste zes competitieduels, ontsnapte al in de 4e minuut aan een achterstand. Marko Lazetic zette Kaj Sierhuis alleen voor de keeper, maar de Fortuna-aanvaller schoot op de paal. Iman Griffith leverde even later in kansrijke positie de bal zomaar in.

PEC, dat kansen had gehad via Younes Namli en Tolis Vellios, opende vlak voor rust de score. Na een mooie aanval en een fraaie assist van Zico Buurmeester mikte Davy van den Berg de bal in de verre hoek, 1-0.

Fortuna begon goed aan de tweede helft met een kopkans voor Loreintz Rosier, maar daarna werd PEC-keeper Jasper Schendelaar lange tijd niet meer getest. De thuisploeg was gevaarlijk via Vellios, waarna Fortuna-doelman Ivor Pandur een inzet van invaller Nico Serrano onschadelijk maakte. Na een slotoffensief van de bezoekers beslisten invallers Odysseus Velanas en Ferdy Druijf de wedstrijd namens PEC. Velanas kopte van dichtbij raak na een goede voorzet van Druijf, 2-0.

Meer uit Voetbal

Noren beklagen zich: bal zou bij 1-1 kabel hebben geraakt

MIAMI (ANP) - De spelers en begeleiding van het Noorse voetbalelftal hebben zich tijdens de kwartfinale op het WK tegen Engeland beklaagd bij scheidsrechter Clément Turpin. Bij de gelijkmaker van Engeland zou de bal tegen een kabel van een camera in de lucht zijn aangekomen en daardoor van richting zijn veranderd.

1 uur geleden
Bellingham leidt Engeland met twee treffers ook langs Noorwegen

MIAMI (ANP) - Engeland heeft voor de vierde keer de halve finale op het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel rekende onder warme omstandigheden in Miami na verlenging af met Noorwegen, dat op de mondiale titelstrijd nog niet eerder in de kwartfinale stond. Het werd 2-1.

2 uur geleden
Argentijn overleden die aan basis stond van invoering rode kaart

BUENOS AIRES (ANP/DPA) - De voormalige Argentijnse voetballer Antonio Rattín is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn oude werkgever Boca Juniors.

4 uur geleden
Saliba en Upamecano doen rustig aan richting duel met Spanje

BOSTON (ANP/AFP) - William Saliba en Dayot Upamecano hebben zaterdag tijdens de training van de Franse voetballers wat rust gekregen in aanloop naar de halve finale op het wereldkampioenschap tegen Spanje. Saliba heeft last van terugkerende rugpijn en Upamecano herstelt van een voetblessure. De gezondheid van het Franse centrale verdedigingsduo baart de technische staf geen zorgen.

5 uur geleden
Engeland in kwartfinale tegen Noren met Stones en Madueke

MIAMI (ANP) - Engeland begint de kwartfinale van het wereldkampioenschap voetbal tegen Noorwegen met twee wijzigingen in het basiselftal. In vergelijking met de met 3-2 gewonnen achtste finale tegen Mexico keert John Stones terug in de ploeg. De verdediger vervangt Jarell Quansah, die voor twee wedstrijden is geschorst.

5 uur geleden
FIFA-baas Infantino 'overweegt' uitbreiding WK naar 64 landen

NEW YORK (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA kan zich een verdere uitbreiding van het WK voetbal naar 64 landen goed voorstellen en zegt dat het idee na dit toernooi "zeker" overwogen moet worden. "De hele wereld moet kunnen dromen van het WK, niet alleen Europa en Zuid-Amerika," zei Infantino tegen de Zwitserse website Blue Sport.

8 uur geleden
Van Bronckhorst ziet Slot wel zitten als bondscoach Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst van Feyenoord vindt Arne Slot een geschikte opvolger van Ronald Koeman als bondscoach van het Nederlands elftal. Dat zei hij op een door ESPN uitgezonden persconferentie na de met 3-1 gewonnen oefenwedstrijd tegen Club Brugge.

11 uur geleden