PEC Zwolle geeft voorsprong weg bij FC Groningen
GRONINGEN (ANP) - PEC Zwolle heeft opnieuw niet kunnen winnen onder leiding van de nieuwe trainer Dick Schreuder. De in degradatiegevaar verkerende formatie speelde gelijk in de uitwedstrijd bij FC Groningen, 1-1. Pas in de 75e minuut gaven de Zwollenaren hun voorsprong uit handen.
Het was wel het tweede opeenvolgende gelijkspel van PEC, na de 0-0 tegen RKC Waalwijk. De club won tot nu toe eenmaal in de Eredivisie, thuis van Heracles Almelo. Schreuder was begonnen met een nederlaag tegen Feyenoord.
Mees de Wit zette PEC Zwolle op voorsprong. Hij deed dat na iets minder dan een kwartier, met een fraai schot van afstand. Vlak voor rust had de nummer laatst van de Eredivisie verder uit kunnen lopen. Gervane Kastaneer kon van dichtbij inkoppen, maar zag doelman Peter Leeuwenburgh redden.
Gelijkspel
Een kwartier voor het einde werd het gelijk. Thomas van den Belt werkte, zwaar gehinderd, de bal na een hoekschop achter zijn eigen doelman.
FC Groningen staat voorlopig op de twaalfde plaats.
Meer uit Sport
LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
22 minuten geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
24 minuten geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
26 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
2 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.
4 uur geleden