PEC Zwolle en Heracles maken geen fout in eerste divisie
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle en Heracles Almelo blijven strijden om het kampioenschap in de Keuken Kampioen Divisie. De koploper uit Zwolle won vrijdag met 2-0 van NAC Breda. De Almelose achtervolger versloeg TOP Oss, 1-5. Het verschil op de ranglijst tussen de titelkandidaten blijft daardoor 6 punten.
Meteen na de hervatting kwam PEC Zwolle op voorsprong door een doelpunt van Dean Huiberts. De ingevallen Duitse spits Lennart Thy kopte in de slotfase de 2-0 binnen.
Heracles nam na rust in korte tijd ruim afstand van TOP Oss. Rigino Cicilia opende de score en vervolgens maakte Nikolai Laursen in korte tijd twee doelpunten. Dat alles gebeurde tussen de 50e en 61e minuut.
Daarna scoorde Kyvon Leidsman voor de thuisclub, waarna Marko Vejinovic met een schot van afstand de marge weer op drie bracht. Met zijn derde van de avond bepaalde Laursen in de extra tijd de eindstand op 1-5.
Almere City
De nummers 1 en 2 van de Keuken Kampioen Divisie promoveren beide rechtstreeks naar de Eredivisie.
Almere City FC verdrong VVV-Venlo van de derde plaats. De formatie van trainer Alex Pastoor won met 2-0 bij Jong Ajax. Jeredy Hilterman opende vlak voor rust de score. Meteen na de hervatting vergrootte Lance Duijvestijn de voorsprong. Dat deed hij door een strafschop te benutten. VVV speelt zondag tegen Roda JC.
Willem II is voorlopig de nummer 5. Het elftal van coach Reinier Robbemond won in Den Haag bij ADO: 1-3. De formatie van trainer Dick Advocaat kwam door Joël Zwarts al snel op voorsprong. Voor de Tilburgers scoorden vervolgens Matthias Verreth en Elton Kabangu (twee keer).
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft zaterdag een 1-0-thuiszege geboekt op Hull City. Martin Ødegaard maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het is de negende overwinning van Arsenal dit seizoen, dat met 27 punten aan de leiding gaat in de Premier League. Nummer 2 Manchester City heeft 21 punten en komt later op zaterdag nog in actie. Het gepromoveerde Hull blijft steken op 11 punten en staat dertiende.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard en Telstar hebben zaterdag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Fortuna komt door het punt op 20 punten en staat daarmee nog altijd zesde. Telstar heeft 10 punten uit twaalf wedstrijden en is de nummer 16.
2 uur geledenMAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.
10 uur geledenCASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.
11 uur geleden