PEC Zwolle blijft favoriet in titelstrijd na zege bij Willem II
TILBURG (ANP) - PEC Zwolle blijft vooralsnog de favoriet in de strijd om de titel in de Keuken Kampioen Divisie. De formatie van trainer Dick Schreuder gaf ook vrijdag de achtervolgers niet de gelegenheid dichterbij te komen. Bij Willem II zegevierde de koploper met 2-3.
Heracles Almelo won van Jong AZ, 2-0. Ismail Azzaoui opende al na 4 minuten de score voor de nummer 2 van de ranglijst, die 3 punten achterstand heeft op PEC Zwolle. In extra tijd zorgde Rigino Cicilia voor 2-0. De wedstrijd in Almelo begon ongeveer drie kwartier later, omdat er sneeuw van het veld moest worden geruimd.
Vorige week had PEC Zwolle nog met een recordscore gewonnen van FC Den Bosch, 13-0. Overigens leed Den Bosch opnieuw een forse nederlaag, ook zonder de inmiddels weggestuurde trainer Jack de Gier. VVV-Venlo versloeg de Brabanders met 4-0.
Na kwartier op voorsprong
Na iets minder dan een kwartier zette Haris Medunjanin PEC Zwolle op voorsprong. Hij schoot in na te zijn aangespeeld door Ryan Thomas. De Griekse spits Apostolos Vellios zorgde voor de 0-2, na door Davy van den Berg de diepte te zijn ingestuurd.
Erik Schouten maakte het niet veel later weer spannend, door in te koppen na een hoekschop van Matthias Verreth. Dat gebeurde na een half uur. Ruim 10 minuten voor het einde zorgde Medunjanin voor 1-3. Michael de Leeuw maakte daarna nog een doelpunt voor de Tilburgers.
Derde periode
PEC Zwolle en NAC Breda hebben vooralsnog de eerste plaats in de strijd om de derde periode overgenomen van Almere City FC, dat niet kon spelen omdat het duel met Jong FC Utrecht werd afgelast. NAC won ruim van MVV Maastricht, 4-1. De IJslander Elías Már Ómarsson scoorde drie keer. De Zwollenaren zijn al in het bezit van een periodetitel.
Almere is alsnog winnaar van de derde periode als het de inhaalwedstrijd tegen Jong FC Utrecht wint.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
6 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
6 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
6 uur geleden