PEC Zwolle blijft favoriet in titelstrijd na zege bij Willem II
TILBURG (ANP) - PEC Zwolle blijft vooralsnog de favoriet in de strijd om de titel in de Keuken Kampioen Divisie. De formatie van trainer Dick Schreuder gaf ook vrijdag de achtervolgers niet de gelegenheid dichterbij te komen. Bij Willem II zegevierde de koploper met 2-3.
Heracles Almelo won van Jong AZ, 2-0. Ismail Azzaoui opende al na 4 minuten de score voor de nummer 2 van de ranglijst, die 3 punten achterstand heeft op PEC Zwolle. In extra tijd zorgde Rigino Cicilia voor 2-0. De wedstrijd in Almelo begon ongeveer drie kwartier later, omdat er sneeuw van het veld moest worden geruimd.
Vorige week had PEC Zwolle nog met een recordscore gewonnen van FC Den Bosch, 13-0. Overigens leed Den Bosch opnieuw een forse nederlaag, ook zonder de inmiddels weggestuurde trainer Jack de Gier. VVV-Venlo versloeg de Brabanders met 4-0.
Na kwartier op voorsprong
Na iets minder dan een kwartier zette Haris Medunjanin PEC Zwolle op voorsprong. Hij schoot in na te zijn aangespeeld door Ryan Thomas. De Griekse spits Apostolos Vellios zorgde voor de 0-2, na door Davy van den Berg de diepte te zijn ingestuurd.
Erik Schouten maakte het niet veel later weer spannend, door in te koppen na een hoekschop van Matthias Verreth. Dat gebeurde na een half uur. Ruim 10 minuten voor het einde zorgde Medunjanin voor 1-3. Michael de Leeuw maakte daarna nog een doelpunt voor de Tilburgers.
Derde periode
PEC Zwolle en NAC Breda hebben vooralsnog de eerste plaats in de strijd om de derde periode overgenomen van Almere City FC, dat niet kon spelen omdat het duel met Jong FC Utrecht werd afgelast. NAC won ruim van MVV Maastricht, 4-1. De IJslander Elías Már Ómarsson scoorde drie keer. De Zwollenaren zijn al in het bezit van een periodetitel.
Almere is alsnog winnaar van de derde periode als het de inhaalwedstrijd tegen Jong FC Utrecht wint.
Meer uit Voetbal
WOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
4 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."
12 uur geledenNYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.
13 uur geleden