PEC Zwolle blijft favoriet in titelstrijd na zege bij Willem II
TILBURG (ANP) - PEC Zwolle blijft vooralsnog de favoriet in de strijd om de titel in de Keuken Kampioen Divisie. De formatie van trainer Dick Schreuder gaf ook vrijdag de achtervolgers niet de gelegenheid dichterbij te komen. Bij Willem II zegevierde de koploper met 2-3.
Heracles Almelo won van Jong AZ, 2-0. Ismail Azzaoui opende al na 4 minuten de score voor de nummer 2 van de ranglijst, die 3 punten achterstand heeft op PEC Zwolle. In extra tijd zorgde Rigino Cicilia voor 2-0. De wedstrijd in Almelo begon ongeveer drie kwartier later, omdat er sneeuw van het veld moest worden geruimd.
Vorige week had PEC Zwolle nog met een recordscore gewonnen van FC Den Bosch, 13-0. Overigens leed Den Bosch opnieuw een forse nederlaag, ook zonder de inmiddels weggestuurde trainer Jack de Gier. VVV-Venlo versloeg de Brabanders met 4-0.
Na kwartier op voorsprong
Na iets minder dan een kwartier zette Haris Medunjanin PEC Zwolle op voorsprong. Hij schoot in na te zijn aangespeeld door Ryan Thomas. De Griekse spits Apostolos Vellios zorgde voor de 0-2, na door Davy van den Berg de diepte te zijn ingestuurd.
Erik Schouten maakte het niet veel later weer spannend, door in te koppen na een hoekschop van Matthias Verreth. Dat gebeurde na een half uur. Ruim 10 minuten voor het einde zorgde Medunjanin voor 1-3. Michael de Leeuw maakte daarna nog een doelpunt voor de Tilburgers.
Derde periode
PEC Zwolle en NAC Breda hebben vooralsnog de eerste plaats in de strijd om de derde periode overgenomen van Almere City FC, dat niet kon spelen omdat het duel met Jong FC Utrecht werd afgelast. NAC won ruim van MVV Maastricht, 4-1. De IJslander Elías Már Ómarsson scoorde drie keer. De Zwollenaren zijn al in het bezit van een periodetitel.
Almere is alsnog winnaar van de derde periode als het de inhaalwedstrijd tegen Jong FC Utrecht wint.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
6 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
6 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
8 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
10 uur geleden