PEC Zwolle bezorgt koploper PSV derde nederlaag in Eredivisie
ZWOLLE (ANP) - PSV heeft voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd in de Eredivisie verloren. Het laaggeklasseerde PEC Zwolle zette de koploper met 3-1 te kijk. PSV verloor eerder bij Ajax (3-2) en sc Heerenveen (1-0).
Ajax kan zondag bij winst op sc Heerenveen de achterstand op PSV verkleinen tot een punt.
Het lange tijd ongenaakbare PSV is al een tijdje op zoek naar de juiste vorm. Vorig weekeinde wist de regerend kampioen in het thuisduel met AZ een nederlaag kort voor tijd te voorkomen (2-2) en dinsdag stelde PSV in de achtste finales van de KNVB-beker flink teleur tegen eerstedivisionist Excelsior. Na een achterstand van 3-1 ontsnapten de Brabanders aan uitschakeling, door na verlenging met 5-4 te winnen.
Onrust
Trainer Peter Bosz wees op een gebrek aan scherpte, maar had het gevoel dat het incidenten waren. De Apeldoorner zal nu toch moeten onderkennen dat er sprake is van een structureel probleem.
Bij PEC Zwolle is het al een tijd onrustig, vooral op bestuurlijk en organisatorisch vlak. Ook de prestaties op het veld vallen al een tijd tegen. Tegen PSV kende de thuisploeg een droomstart. Filip Krastev schoot de bal in de tweede minuut van flinke afstand via de binnenkant van de paal in het doel. PSV mocht zich die treffer zelf aanrekenen. Rechtsback Richard Ledezma speelde de onder druk staande Jerdy Schouten ongelukkig in, met balverlies tot gevolg.
Goals
Johan Bakayoko maakte in de 25e minuut, met een geplaatst schot in de bovenhoek, gelijk: 1-1. Waar PSV normaal gesproken vaak doordrukt in dat soort situaties, gebeurde dat nu niet. Aanvoerder Luuk de Jong schoot een strafschop naast. Zwolle kwam in de slotfase van de eerste helft opnieuw op voorsprong. Na een hoekschop kreeg Krastev de bal voor zijn voeten, waarna hij doeltreffend uithaalde: 2-1.
Toen verbetering na rust uitbleef, bracht Bosz na een uur spelen Noa Lang, Ricardo Pepi en Ismael Saibari in de ploeg. Zwolle wankelde, maar bleef overeind. Aan de andere kant kopte invaller Nick Fichtinger in de 79e minuut de 3-1 binnen, maar Dylan Mbayo stond hinderlijk buitenspel.
Pepi kopte daarna nog tegen de lat, waarna Dylan Vente de zege voor Zwolle diep in blessuretijd met de 3-1 veiligstelde.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.
1 uur geledenBERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.
2 uur geledenNYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.
2 uur geledenMAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.
3 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla FC moet drie thuiswedstrijden zonder een deel van het fanatieke publiek in de noordkant van het stadion spelen. Dat heeft de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond (RFEF) woensdag bepaald. De club uit Sevilla krijgt de straf opgelegd vanwege verschillende incidenten bij de derby tegen Real Betis van afgelopen zondag.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/BELGA) - Clubs hoeven spelers voor de Afrika Cup pas af te staan vanaf maandag 15 december. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De Afrika Cup is van 21 december tot en met 18 januari in Marokko.
3 uur geleden