PEC Zwolle bezorgt koploper PSV derde nederlaag in Eredivisie
ZWOLLE (ANP) - PSV heeft voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd in de Eredivisie verloren. Het laaggeklasseerde PEC Zwolle zette de koploper met 3-1 te kijk. PSV verloor eerder bij Ajax (3-2) en sc Heerenveen (1-0).
Ajax kan zondag bij winst op sc Heerenveen de achterstand op PSV verkleinen tot een punt.
Het lange tijd ongenaakbare PSV is al een tijdje op zoek naar de juiste vorm. Vorig weekeinde wist de regerend kampioen in het thuisduel met AZ een nederlaag kort voor tijd te voorkomen (2-2) en dinsdag stelde PSV in de achtste finales van de KNVB-beker flink teleur tegen eerstedivisionist Excelsior. Na een achterstand van 3-1 ontsnapten de Brabanders aan uitschakeling, door na verlenging met 5-4 te winnen.
Onrust
Trainer Peter Bosz wees op een gebrek aan scherpte, maar had het gevoel dat het incidenten waren. De Apeldoorner zal nu toch moeten onderkennen dat er sprake is van een structureel probleem.
Bij PEC Zwolle is het al een tijd onrustig, vooral op bestuurlijk en organisatorisch vlak. Ook de prestaties op het veld vallen al een tijd tegen. Tegen PSV kende de thuisploeg een droomstart. Filip Krastev schoot de bal in de tweede minuut van flinke afstand via de binnenkant van de paal in het doel. PSV mocht zich die treffer zelf aanrekenen. Rechtsback Richard Ledezma speelde de onder druk staande Jerdy Schouten ongelukkig in, met balverlies tot gevolg.
Goals
Johan Bakayoko maakte in de 25e minuut, met een geplaatst schot in de bovenhoek, gelijk: 1-1. Waar PSV normaal gesproken vaak doordrukt in dat soort situaties, gebeurde dat nu niet. Aanvoerder Luuk de Jong schoot een strafschop naast. Zwolle kwam in de slotfase van de eerste helft opnieuw op voorsprong. Na een hoekschop kreeg Krastev de bal voor zijn voeten, waarna hij doeltreffend uithaalde: 2-1.
Toen verbetering na rust uitbleef, bracht Bosz na een uur spelen Noa Lang, Ricardo Pepi en Ismael Saibari in de ploeg. Zwolle wankelde, maar bleef overeind. Aan de andere kant kopte invaller Nick Fichtinger in de 79e minuut de 3-1 binnen, maar Dylan Mbayo stond hinderlijk buitenspel.
Pepi kopte daarna nog tegen de lat, waarna Dylan Vente de zege voor Zwolle diep in blessuretijd met de 3-1 veiligstelde.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
1 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na drie nederlagen op rij naar een gelijkspel tegen FC Twente geknokt (1-1). De ploeg van trainer Robin van Persie speelde een groot deel van de wedstrijd slechter dan de bezoekers uit Enschede. Een tweede gele kaart voor Luciano Valente, vlak na de gelijkmaker, verhinderde een slotoffensief.
3 uur geleden