PEC Zwolle bezorgt koploper PSV derde nederlaag in Eredivisie
ZWOLLE (ANP) - PSV heeft voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd in de Eredivisie verloren. Het laaggeklasseerde PEC Zwolle zette de koploper met 3-1 te kijk. PSV verloor eerder bij Ajax (3-2) en sc Heerenveen (1-0).
Ajax kan zondag bij winst op sc Heerenveen de achterstand op PSV verkleinen tot een punt.
Het lange tijd ongenaakbare PSV is al een tijdje op zoek naar de juiste vorm. Vorig weekeinde wist de regerend kampioen in het thuisduel met AZ een nederlaag kort voor tijd te voorkomen (2-2) en dinsdag stelde PSV in de achtste finales van de KNVB-beker flink teleur tegen eerstedivisionist Excelsior. Na een achterstand van 3-1 ontsnapten de Brabanders aan uitschakeling, door na verlenging met 5-4 te winnen.
Onrust
Trainer Peter Bosz wees op een gebrek aan scherpte, maar had het gevoel dat het incidenten waren. De Apeldoorner zal nu toch moeten onderkennen dat er sprake is van een structureel probleem.
Bij PEC Zwolle is het al een tijd onrustig, vooral op bestuurlijk en organisatorisch vlak. Ook de prestaties op het veld vallen al een tijd tegen. Tegen PSV kende de thuisploeg een droomstart. Filip Krastev schoot de bal in de tweede minuut van flinke afstand via de binnenkant van de paal in het doel. PSV mocht zich die treffer zelf aanrekenen. Rechtsback Richard Ledezma speelde de onder druk staande Jerdy Schouten ongelukkig in, met balverlies tot gevolg.
Goals
Johan Bakayoko maakte in de 25e minuut, met een geplaatst schot in de bovenhoek, gelijk: 1-1. Waar PSV normaal gesproken vaak doordrukt in dat soort situaties, gebeurde dat nu niet. Aanvoerder Luuk de Jong schoot een strafschop naast. Zwolle kwam in de slotfase van de eerste helft opnieuw op voorsprong. Na een hoekschop kreeg Krastev de bal voor zijn voeten, waarna hij doeltreffend uithaalde: 2-1.
Toen verbetering na rust uitbleef, bracht Bosz na een uur spelen Noa Lang, Ricardo Pepi en Ismael Saibari in de ploeg. Zwolle wankelde, maar bleef overeind. Aan de andere kant kopte invaller Nick Fichtinger in de 79e minuut de 3-1 binnen, maar Dylan Mbayo stond hinderlijk buitenspel.
Pepi kopte daarna nog tegen de lat, waarna Dylan Vente de zege voor Zwolle diep in blessuretijd met de 3-1 veiligstelde.
Meer uit Voetbal
SAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.
4 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.
10 uur geleden