PEC Zwolle bezorgt koploper PSV derde nederlaag in Eredivisie
ZWOLLE (ANP) - PSV heeft voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd in de Eredivisie verloren. Het laaggeklasseerde PEC Zwolle zette de koploper met 3-1 te kijk. PSV verloor eerder bij Ajax (3-2) en sc Heerenveen (1-0).
Ajax kan zondag bij winst op sc Heerenveen de achterstand op PSV verkleinen tot een punt.
Het lange tijd ongenaakbare PSV is al een tijdje op zoek naar de juiste vorm. Vorig weekeinde wist de regerend kampioen in het thuisduel met AZ een nederlaag kort voor tijd te voorkomen (2-2) en dinsdag stelde PSV in de achtste finales van de KNVB-beker flink teleur tegen eerstedivisionist Excelsior. Na een achterstand van 3-1 ontsnapten de Brabanders aan uitschakeling, door na verlenging met 5-4 te winnen.
Onrust
Trainer Peter Bosz wees op een gebrek aan scherpte, maar had het gevoel dat het incidenten waren. De Apeldoorner zal nu toch moeten onderkennen dat er sprake is van een structureel probleem.
Bij PEC Zwolle is het al een tijd onrustig, vooral op bestuurlijk en organisatorisch vlak. Ook de prestaties op het veld vallen al een tijd tegen. Tegen PSV kende de thuisploeg een droomstart. Filip Krastev schoot de bal in de tweede minuut van flinke afstand via de binnenkant van de paal in het doel. PSV mocht zich die treffer zelf aanrekenen. Rechtsback Richard Ledezma speelde de onder druk staande Jerdy Schouten ongelukkig in, met balverlies tot gevolg.
Goals
Johan Bakayoko maakte in de 25e minuut, met een geplaatst schot in de bovenhoek, gelijk: 1-1. Waar PSV normaal gesproken vaak doordrukt in dat soort situaties, gebeurde dat nu niet. Aanvoerder Luuk de Jong schoot een strafschop naast. Zwolle kwam in de slotfase van de eerste helft opnieuw op voorsprong. Na een hoekschop kreeg Krastev de bal voor zijn voeten, waarna hij doeltreffend uithaalde: 2-1.
Toen verbetering na rust uitbleef, bracht Bosz na een uur spelen Noa Lang, Ricardo Pepi en Ismael Saibari in de ploeg. Zwolle wankelde, maar bleef overeind. Aan de andere kant kopte invaller Nick Fichtinger in de 79e minuut de 3-1 binnen, maar Dylan Mbayo stond hinderlijk buitenspel.
Pepi kopte daarna nog tegen de lat, waarna Dylan Vente de zege voor Zwolle diep in blessuretijd met de 3-1 veiligstelde.
Meer uit Voetbal
SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
57 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
2 uur geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
8 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
18 uur geleden