Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PEC Zwolle achterhaalt Sparta dankzij zege in Rotterdam

PEC Zwolle achterhaalt Sparta dankzij zege in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - PEC Zwolle heeft bij Sparta Rotterdam de zevende zege van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer Johnny Jansen won op Het Kasteel met 2-0 door treffers van Thomas Lam en Davy van den Berg.

PEC passeert Sparta op de ranglijst. Beide ploegen hebben 26 punten en hetzelfde doelsaldo, maar de Zwollenaren hebben vaker gescoord. PEC staat achtste en Sparta negende.

Jansen ging naar Sparta in de wetenschap dat zijn ploeg nog niet had verloren in 2024. Er werd gelijkgespeeld tegen Heerenveen en AZ en gewonnen van Vitesse. Sparta kreeg in eigen huis de beste kansen, maar PEC kwam op 1-0. Van den Berg speelde de bal op de goed vrijgelopen Lam, die binnenkopte. De ploeg van coach Jeroen Rijsdijk was daarvoor dicht bij een doelpunt geweest met Mike Eerdhuijzen die de paal raakte en daarna nog met een inzet van Saïd Bakari, die werd gestopt door doelman Jasper Schendelaar.

In de tweede helft zocht Sparta naar de gelijkmaker, maar Schendelaar hield de marge vast voor zijn ploeg, waar wel aanvoerder Bram van Polen al vroeg naar de kant moest. De PEC-keeper redde op schoten van Bakari en de Japanners Shunsuke Mito en Koki Saito. Van den Berg zorgde daarna op aangeven van Younes Namli voor de 2-0. Zijn schot belandde op de paal, maar in de rebound scoorde hij alsnog. Rijsdijk had Tobias Lauritsen nog ingebracht, maar de Noorse spits kwam ook niet meer tot scoren.

Meer uit Voetbal

Atlético Madrid overklast Barcelona met vier doelpunten voor rust

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft een grote stap gezet naar de finale van het Spaanse bekertoernooi. De ploeg van trainer Diego Simeone liet FC Barcelona in het eerste duel van de halve eindstrijd kansloos (4-0). Die stand stond bij rust al op het scorebord van een kolkend Estadio Metropolitano. De return is op 3 maart in Barcelona.

4 uur geleden
Nederlands elftal stuit op Duitsland in Nations League

BRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.

7 uur geleden
Feyenoord verrast en versterkt zich met transfervrije Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.

9 uur geleden
UEFA voelt niets voor terugkeer Rusland op Europese toernooien

BRUSSEL (ANP) - De UEFA voelt niets voor een terugkeer van de nationale ploeg en clubteams van Rusland in Europese toernooien. "Ons standpunt blijft ongewijzigd", zei voorzitter Aleksander Ceferin op het vijftigste congres van de Europese voetbalbond in Brussel.

10 uur geleden
Trainer Bosz vreest griep bij carnaval vierende PSV'ers

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.

14 uur geleden
PSV zonder uitrustende Saibari tegen FC Volendam

EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.

14 uur geleden
Bondscoach Tuchel verlengt bij Engeland tot en met EK 2028

LONDEN (ANP) - Thomas ​Tuchel ⁠heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. ​De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.

15 uur geleden