Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PEC Zwolle achterhaalt Sparta dankzij zege in Rotterdam

PEC Zwolle achterhaalt Sparta dankzij zege in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - PEC Zwolle heeft bij Sparta Rotterdam de zevende zege van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer Johnny Jansen won op Het Kasteel met 2-0 door treffers van Thomas Lam en Davy van den Berg.

PEC passeert Sparta op de ranglijst. Beide ploegen hebben 26 punten en hetzelfde doelsaldo, maar de Zwollenaren hebben vaker gescoord. PEC staat achtste en Sparta negende.

Jansen ging naar Sparta in de wetenschap dat zijn ploeg nog niet had verloren in 2024. Er werd gelijkgespeeld tegen Heerenveen en AZ en gewonnen van Vitesse. Sparta kreeg in eigen huis de beste kansen, maar PEC kwam op 1-0. Van den Berg speelde de bal op de goed vrijgelopen Lam, die binnenkopte. De ploeg van coach Jeroen Rijsdijk was daarvoor dicht bij een doelpunt geweest met Mike Eerdhuijzen die de paal raakte en daarna nog met een inzet van Saïd Bakari, die werd gestopt door doelman Jasper Schendelaar.

In de tweede helft zocht Sparta naar de gelijkmaker, maar Schendelaar hield de marge vast voor zijn ploeg, waar wel aanvoerder Bram van Polen al vroeg naar de kant moest. De PEC-keeper redde op schoten van Bakari en de Japanners Shunsuke Mito en Koki Saito. Van den Berg zorgde daarna op aangeven van Younes Namli voor de 2-0. Zijn schot belandde op de paal, maar in de rebound scoorde hij alsnog. Rijsdijk had Tobias Lauritsen nog ingebracht, maar de Noorse spits kwam ook niet meer tot scoren.

Meer uit Voetbal

Voetbalincidenten nemen verder af, maar vuurwerk blijft probleem

DEN HAAG (ANP) - Het aantal incidenten in en rond stadions van betaaldvoetbalclubs is voor het derde seizoen op rij gedaald. Dat schrijft demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten in een brief aan de Tweede Kamer. Hoewel dit de VVD'er "voorzichtig positief" stemt, blijft het afsteken van vuurwerk een "hardnekkig probleem".

25 minuten geleden
Geblesseerde FC Utrecht-spits Haller gaat niet naar Afrika Cup

DEN HAAG (ANP) - Sébastien Haller doet met titelverdediger Ivoorkust niet mee aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht is volgens de Ivoriaanse voetbalbond niet op tijd hersteld van de blessure die hij zondag tegen NAC Breda opliep. Evan Guessand (Aston Villa) is zijn vervanger.

1 uur geleden
Trainer Van Persie voelt vertrouwen van iedereen bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie voelt veel vertrouwen van zijn spelers en de directie van Feyenoord. "Dat spreekt iedereen ook uit" , zei hij op een persconferentie voor het thuisduel van zondag met FC Twente. "Ze geven mij het gevoel dat we het samen gaan omdraaien."

1 uur geleden
Duel om Johan Cruijff Schaal op 31 juli of 2 augustus

ZEIST (ANP) - De wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal, tussen de landskampioen van de Eredivisie en de bekerwinnaar, is komend voetbalseizoen op vrijdag 31 juli of zondag 2 augustus. De definitieve datum wordt vastgesteld als duidelijk is wat de Europese verplichtingen zijn van de twee deelnemende clubs. Dat meldt de KNVB.

1 uur geleden
FC Utrecht-trainer Jans ziet PSV 'ook kwetsbare momenten' hebben

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht-trainer Ron Jans denkt niet dat zijn elftal zondag in de thuiswedstrijd in de Eredivisie tegen koploper PSV kansloos is. "Ze staan 9 punten voor op de nummer 2 en dat zegt wel iets over PSV. Als je ziet wat ze in de Champions League tegen Liverpool en Napoli hebben laten zien, dan ontstijgt dat bijna de Eredivisie. Maar er zijn ook kwetsbare momenten in wedstrijden geweest en daar willen we er graag nog eentje aan toevoegen", aldus Jans in een interview op de clubsite.

2 uur geleden
Geblesseerde Driouech mist uitwedstrijd van PSV tegen FC Utrecht

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Couhaib Driouech mist zondag de uitwedstrijd in de Eredivisie tegen FC Utrecht. De linkervleugelaanvaller raakte dinsdag in de eerste helft van de bekerwedstrijd tegen GVVV (3-0-winst) geblesseerd en is niet op tijd hersteld, meldde trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie op De Herdgang in Eindhoven.

3 uur geleden
Spakenburg-voorzitter: rellende fans kwamen niet uit Spakenburg

BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - De toeschouwers die donderdag na de bekerwedstrijd tussen SV Spakenburg en FC Twente met elkaar op het veld in gevecht gingen, komen volgens SV Spakenburg niet uit Spakenburg zelf. "Het beeld geeft nu aan dat een groep niet-Spakenburgers de confrontatie met fans van FC Twente opzocht. Die groep was erop uit om eens goed te rellen na afloop", zegt Spakenburg-voorzitter Marc Schoonebeek tegen het ANP. "Wij kennen onze supporters echt goed en zij zijn het gelukkig niet geweest."

4 uur geleden