Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PEC Zwolle achterhaalt Sparta dankzij zege in Rotterdam

PEC Zwolle achterhaalt Sparta dankzij zege in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - PEC Zwolle heeft bij Sparta Rotterdam de zevende zege van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer Johnny Jansen won op Het Kasteel met 2-0 door treffers van Thomas Lam en Davy van den Berg.

PEC passeert Sparta op de ranglijst. Beide ploegen hebben 26 punten en hetzelfde doelsaldo, maar de Zwollenaren hebben vaker gescoord. PEC staat achtste en Sparta negende.

Jansen ging naar Sparta in de wetenschap dat zijn ploeg nog niet had verloren in 2024. Er werd gelijkgespeeld tegen Heerenveen en AZ en gewonnen van Vitesse. Sparta kreeg in eigen huis de beste kansen, maar PEC kwam op 1-0. Van den Berg speelde de bal op de goed vrijgelopen Lam, die binnenkopte. De ploeg van coach Jeroen Rijsdijk was daarvoor dicht bij een doelpunt geweest met Mike Eerdhuijzen die de paal raakte en daarna nog met een inzet van Saïd Bakari, die werd gestopt door doelman Jasper Schendelaar.

In de tweede helft zocht Sparta naar de gelijkmaker, maar Schendelaar hield de marge vast voor zijn ploeg, waar wel aanvoerder Bram van Polen al vroeg naar de kant moest. De PEC-keeper redde op schoten van Bakari en de Japanners Shunsuke Mito en Koki Saito. Van den Berg zorgde daarna op aangeven van Younes Namli voor de 2-0. Zijn schot belandde op de paal, maar in de rebound scoorde hij alsnog. Rijsdijk had Tobias Lauritsen nog ingebracht, maar de Noorse spits kwam ook niet meer tot scoren.

Meer uit Voetbal

Juventus boekt ook ruime overwinning op Cremonese

TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.

11 uur geleden
Slot bereikt met Liverpool vierde ronde FA Cup, Frimpong scoort

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.

11 uur geleden
Botman verlengt contract bij Newcastle United tot 2030

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.

14 uur geleden
FC Barcelona versterkt zich met Portugese verdediger Cancelo

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.

14 uur geleden
Real Madrid neemt per direct afscheid van trainer Xabi Alonso

MADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.

15 uur geleden
FC Twente met teruggekeerde Zerrouki naar FC Utrecht

ENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.

16 uur geleden
Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.

16 uur geleden