Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PEC Zwolle achterhaalt Sparta dankzij zege in Rotterdam

PEC Zwolle achterhaalt Sparta dankzij zege in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - PEC Zwolle heeft bij Sparta Rotterdam de zevende zege van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer Johnny Jansen won op Het Kasteel met 2-0 door treffers van Thomas Lam en Davy van den Berg.

PEC passeert Sparta op de ranglijst. Beide ploegen hebben 26 punten en hetzelfde doelsaldo, maar de Zwollenaren hebben vaker gescoord. PEC staat achtste en Sparta negende.

Jansen ging naar Sparta in de wetenschap dat zijn ploeg nog niet had verloren in 2024. Er werd gelijkgespeeld tegen Heerenveen en AZ en gewonnen van Vitesse. Sparta kreeg in eigen huis de beste kansen, maar PEC kwam op 1-0. Van den Berg speelde de bal op de goed vrijgelopen Lam, die binnenkopte. De ploeg van coach Jeroen Rijsdijk was daarvoor dicht bij een doelpunt geweest met Mike Eerdhuijzen die de paal raakte en daarna nog met een inzet van Saïd Bakari, die werd gestopt door doelman Jasper Schendelaar.

In de tweede helft zocht Sparta naar de gelijkmaker, maar Schendelaar hield de marge vast voor zijn ploeg, waar wel aanvoerder Bram van Polen al vroeg naar de kant moest. De PEC-keeper redde op schoten van Bakari en de Japanners Shunsuke Mito en Koki Saito. Van den Berg zorgde daarna op aangeven van Younes Namli voor de 2-0. Zijn schot belandde op de paal, maar in de rebound scoorde hij alsnog. Rijsdijk had Tobias Lauritsen nog ingebracht, maar de Noorse spits kwam ook niet meer tot scoren.

Meer uit Voetbal

Liverpool verliest ruim bij Manchester City in kwartfinale FA Cup

MANCHESTER (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de FA Cup. Het elftal van trainer Arne Slot verloor in de kwartfinale met 4-0 bij Manchester City. Liverpool strandde eerder dit seizoen al in de League Cup en staat in de Premier League vijfde. De club doet qua prijzen alleen nog mee in de Champions League, waar woensdag in de kwartfinale de eerste ontmoeting met Paris Saint-Germain wacht.

17 minuten geleden
Veerman, Wanner en Mauro Júnior keren terug in basiselftal PSV

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman, Paul Wanner en Mauro Júnior keren zaterdag tegen FC Utrecht terug in het basiselftal van PSV. Het drietal zat in de vorige competitiewedstrijd tegen Telstar nog op de reservebank, na net hersteld te zijn van blessures.

57 minuten geleden
Frimpong tegen Manchester City alweer in selectie Liverpool

MANCHESTER (ANP) - Jeremie Frimpong maakt zaterdag alweer deel uit van de wedstrijdselectie van Liverpool. De rechtervleugelverdediger zit in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City op de reservebank.

2 uur geleden
Voormalig Tottenham-speler Wanyama beëindigt loopbaan

NAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.

6 uur geleden
Paris Saint-Germain steviger aan de leiding door zege op Toulouse

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.

17 uur geleden
ADO Den Haag loopt door zege op Jong Ajax uit op SC Cambuur

DEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.

17 uur geleden
NEC-middenvelder Chery stopt als international van Suriname

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

18 uur geleden