Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PEC Zwolle achterhaalt Sparta dankzij zege in Rotterdam

PEC Zwolle achterhaalt Sparta dankzij zege in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - PEC Zwolle heeft bij Sparta Rotterdam de zevende zege van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer Johnny Jansen won op Het Kasteel met 2-0 door treffers van Thomas Lam en Davy van den Berg.

PEC passeert Sparta op de ranglijst. Beide ploegen hebben 26 punten en hetzelfde doelsaldo, maar de Zwollenaren hebben vaker gescoord. PEC staat achtste en Sparta negende.

Jansen ging naar Sparta in de wetenschap dat zijn ploeg nog niet had verloren in 2024. Er werd gelijkgespeeld tegen Heerenveen en AZ en gewonnen van Vitesse. Sparta kreeg in eigen huis de beste kansen, maar PEC kwam op 1-0. Van den Berg speelde de bal op de goed vrijgelopen Lam, die binnenkopte. De ploeg van coach Jeroen Rijsdijk was daarvoor dicht bij een doelpunt geweest met Mike Eerdhuijzen die de paal raakte en daarna nog met een inzet van Saïd Bakari, die werd gestopt door doelman Jasper Schendelaar.

In de tweede helft zocht Sparta naar de gelijkmaker, maar Schendelaar hield de marge vast voor zijn ploeg, waar wel aanvoerder Bram van Polen al vroeg naar de kant moest. De PEC-keeper redde op schoten van Bakari en de Japanners Shunsuke Mito en Koki Saito. Van den Berg zorgde daarna op aangeven van Younes Namli voor de 2-0. Zijn schot belandde op de paal, maar in de rebound scoorde hij alsnog. Rijsdijk had Tobias Lauritsen nog ingebracht, maar de Noorse spits kwam ook niet meer tot scoren.

Meer uit Voetbal

Reuters: FIFA wil Iran in Istanbul geruststellen over WK

ISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.

3 uur geleden
Godts respecteert de keuze van Belgische bondscoach volledig

AMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.

3 uur geleden
Trainer Slot voelt geen extra druk na nederlaag van Liverpool

BIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."

4 uur geleden
Liverpool zakt na nederlaag bij Aston Villa naar vijfde plaats

BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.

14 uur geleden
Aanvaller Providence van Almere City met Haïti naar WK

PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.

17 uur geleden
Verdediger Rekik in WK-selectie Oranje-opponent Tunesië

TUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.

17 uur geleden
Politiebewaking voor scheidsrechter die Celtic strafschop toewees

GLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.

18 uur geleden