Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PEC verzoekt KNVB duel met Willem II te verplaatsen wegens corona

PEC verzoekt KNVB duel met Willem II te verplaatsen wegens corona

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft bij de KNVB een verzoek ingediend om het thuisduel met Willem II van vrijdag (20.00 uur) te verplaatsen. PEC heeft te maken met een aantal coronabesmettingen in de selectie.

Het is de eerste wedstrijd van de tweede seizoenshelft van de Eredivisie, die enkele weken stillag. Veel clubs in het betaald voetbal hebben te maken met besmettingen. Mede om die reden zag een aantal clubs af van een trainingskamp in het buitenland, zoals Feyenoord en PSV. Enkele clubs - onder meer Ajax en Vitesse - vertrokken wel naar het buitenland, maar keerden vroegtijdig terug.

De KNVB openbaarde eerder deze week de richtlijnen voor het uitstellen van duels in het geval van een groot aantal coronabesmettingen bij een club. Volgens de voetbalbond zijn er twee redenen om een wedstrijd uit te stellen: als clubs niet over dertien spelers, waarvan één keeper, beschikken óf in het geval van 'een medische ongecontroleerde uitbraak'. In het tweede geval worden in zeer korte tijd steeds meer spelers positief getest. "De aantallen positief geteste spelers bij een ongecontroleerde uitbraak zijn arbitrair en ter beoordeling van de bondsarts van de KNVB", aldus de bond.

Het bestuur betaald voetbal bepaalt of uitstel van een wedstrijd wordt verleend.

PEC staat laatste in de Eredivisie, Willem II is de nummer 14. De clubs zouden vrijdagavond het eerste Eredivisieduel sinds 23 december moeten spelen. Er staan zowel op zaterdag als zondag vier duels op het programma.

Meer uit Sport

Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

4 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

5 uur geleden
NOC*NSF uit zorgen over bezuinigingen in brief aan sportminister

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.

6 uur geleden
Schuurs bereikt kwartfinale in vrouwendubbel op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.

9 uur geleden
Serena Williams (44) keert terug in dubbelspel op Queen's

LONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.

9 uur geleden
Vallejo krijgt boete om seksisme tegen umpire op Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.

13 uur geleden
Van den Hoogenband niet chef de mission bij Spelen in Los Angeles

ARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.

15 uur geleden