PEC verliest bij FC Eindhoven en moet promotiefeest uitstellen
EINDHOVEN (ANP) - Koploper PEC Zwolle heeft in de Keuken Kampioen Divisie in de uitwedstrijd tegen FC Eindhoven de zesde nederlaag van het seizoen geleden: 4-2. Door de nederlaag en de zege van concurrent Almere City moet PEC het promotiefeest nog even uitstellen. Almere City was op eigen veld met 2-1 te sterk voor Jong AZ.
Lennart Thy zette PEC al in de 3e minuut op voorsprong, maar na een half uur keken de bezoekers tegen een 2-1-achterstand aan. Thy maakte nog voor rust gelijk, maar in de tweede helft liep Eindhoven uit.
Het verschil tussen koploper PEC en nummer 3 Almere City bedraagt nog 13 punten. Er zijn nog zes speelronden te gaan. Over precies een week komt PEC weer in actie, dan tegen Telstar. Almere City speelt pas twee dagen later, uit tegen ADO Den Haag.
Penalty
Ook nummer 2 Heracles leed een nederlaag met grote cijfers. De uitwedstrijd tegen De Graafschap ging met liefst 5-3 verloren voor de Almeloërs. Er waren acht verschillende doelpuntenmakers in Doetinchem. In de 81e minuut stond het 3-3, maar in de laatste 10 minuten kwamen Jeffry Fortes en Charlison Benschop nog tot scoren. Benschop benutte een penalty.
Door de 5-3-nederlaag heeft Heracles nog altijd 5 punten achterstand op PEC. De nummers 1 en 2 promoveren naar de Eredivisie.
Vuurwerk
Het duel tussen Helmond Sport en MVV Maastricht werd ruim een kwartier stilgelegd omdat fans van MVV vuurwerk op het veld hadden gegooid. De spelers van beide clubs zochten de kleedkamers op, maar kwamen na zo'n 20 minuten weer terug. In het restant misdroegen de fans van de Limburgers zich niet nog eens, waardoor het duel niet definitief gestaakt hoefde te worden.
De KNVB scherpte donderdag de regels aan. Als er voorwerpen op het veld gegooid worden, wordt het duel stilgelegd. Bij een herhaling wordt de wedstrijd definitief gestaakt.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/AFP) - Oud-voetbalbestuurder Michel Platini klaagt voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA aan bij een Franse rechtbank. Dat schreef de 70-jarige Franse oud-speler in een verklaring aan persbureau AFP. Platini is van mening dat hij is tegengewerkt bij de verkiezing voor een nieuwe FIFA-voorzitter in 2015.
31 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben Hans Jorritsma vlak voor het oefenduel met Oezbekistan met een moment van stilte herdacht.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman verwijt Arsenal niet dat die club Jurriën Timber vorige week zaterdag een uur heeft laten spelen in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. "Ik neem ze niets kwalijk", zei de bondscoach van het Nederlands elftal maandag vlak voor de oefenwedstrijd tegen Oezbekistan in New York. "Het was een finale, maar het heeft niet geholpen."
58 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
6 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
9 uur geleden