PEC verliest bij FC Eindhoven en moet promotiefeest uitstellen
EINDHOVEN (ANP) - Koploper PEC Zwolle heeft in de Keuken Kampioen Divisie in de uitwedstrijd tegen FC Eindhoven de zesde nederlaag van het seizoen geleden: 4-2. Door de nederlaag en de zege van concurrent Almere City moet PEC het promotiefeest nog even uitstellen. Almere City was op eigen veld met 2-1 te sterk voor Jong AZ.
Lennart Thy zette PEC al in de 3e minuut op voorsprong, maar na een half uur keken de bezoekers tegen een 2-1-achterstand aan. Thy maakte nog voor rust gelijk, maar in de tweede helft liep Eindhoven uit.
Het verschil tussen koploper PEC en nummer 3 Almere City bedraagt nog 13 punten. Er zijn nog zes speelronden te gaan. Over precies een week komt PEC weer in actie, dan tegen Telstar. Almere City speelt pas twee dagen later, uit tegen ADO Den Haag.
Penalty
Ook nummer 2 Heracles leed een nederlaag met grote cijfers. De uitwedstrijd tegen De Graafschap ging met liefst 5-3 verloren voor de Almeloërs. Er waren acht verschillende doelpuntenmakers in Doetinchem. In de 81e minuut stond het 3-3, maar in de laatste 10 minuten kwamen Jeffry Fortes en Charlison Benschop nog tot scoren. Benschop benutte een penalty.
Door de 5-3-nederlaag heeft Heracles nog altijd 5 punten achterstand op PEC. De nummers 1 en 2 promoveren naar de Eredivisie.
Vuurwerk
Het duel tussen Helmond Sport en MVV Maastricht werd ruim een kwartier stilgelegd omdat fans van MVV vuurwerk op het veld hadden gegooid. De spelers van beide clubs zochten de kleedkamers op, maar kwamen na zo'n 20 minuten weer terug. In het restant misdroegen de fans van de Limburgers zich niet nog eens, waardoor het duel niet definitief gestaakt hoefde te worden.
De KNVB scherpte donderdag de regels aan. Als er voorwerpen op het veld gegooid worden, wordt het duel stilgelegd. Bij een herhaling wordt de wedstrijd definitief gestaakt.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
14 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
5 uur geleden