Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PEC verliest bij FC Eindhoven en moet promotiefeest uitstellen

PEC verliest bij FC Eindhoven en moet promotiefeest uitstellen

EINDHOVEN (ANP) - Koploper PEC Zwolle heeft in de Keuken Kampioen Divisie in de uitwedstrijd tegen FC Eindhoven de zesde nederlaag van het seizoen geleden: 4-2. Door de nederlaag en de zege van concurrent Almere City moet PEC het promotiefeest nog even uitstellen. Almere City was op eigen veld met 2-1 te sterk voor Jong AZ.

Lennart Thy zette PEC al in de 3e minuut op voorsprong, maar na een half uur keken de bezoekers tegen een 2-1-achterstand aan. Thy maakte nog voor rust gelijk, maar in de tweede helft liep Eindhoven uit.

Het verschil tussen koploper PEC en nummer 3 Almere City bedraagt nog 13 punten. Er zijn nog zes speelronden te gaan. Over precies een week komt PEC weer in actie, dan tegen Telstar. Almere City speelt pas twee dagen later, uit tegen ADO Den Haag.

Penalty

Ook nummer 2 Heracles leed een nederlaag met grote cijfers. De uitwedstrijd tegen De Graafschap ging met liefst 5-3 verloren voor de Almeloërs. Er waren acht verschillende doelpuntenmakers in Doetinchem. In de 81e minuut stond het 3-3, maar in de laatste 10 minuten kwamen Jeffry Fortes en Charlison Benschop nog tot scoren. Benschop benutte een penalty.

Door de 5-3-nederlaag heeft Heracles nog altijd 5 punten achterstand op PEC. De nummers 1 en 2 promoveren naar de Eredivisie.

Vuurwerk

Het duel tussen Helmond Sport en MVV Maastricht werd ruim een kwartier stilgelegd omdat fans van MVV vuurwerk op het veld hadden gegooid. De spelers van beide clubs zochten de kleedkamers op, maar kwamen na zo'n 20 minuten weer terug. In het restant misdroegen de fans van de Limburgers zich niet nog eens, waardoor het duel niet definitief gestaakt hoefde te worden.

De KNVB scherpte donderdag de regels aan. Als er voorwerpen op het veld gegooid worden, wordt het duel stilgelegd. Bij een herhaling wordt de wedstrijd definitief gestaakt.

Meer uit Voetbal

Britse media: Salah weer terug in wedstrijdselectie Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.

15 uur geleden
De Ligt ontbreekt bij United, Timber twijfelgeval bij Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.

19 uur geleden
Oranje ontvangt Noorwegen en Ecuador in Amsterdam en Eindhoven

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.

23 uur geleden
Coach Slot beslist na gesprek of Salah terugkeert bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.

23 uur geleden
Middenvelder Taylor twijfelgeval voor duel van Ajax met Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."

1 dag geleden
Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

1 dag geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

1 dag geleden