PEC verlaat ten koste van Fortuna de laatste plaats in Eredivisie
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft aan het kelderduel met PEC Zwolle een kater overgehouden. De Zwolse opponent verliet de laatste plaats in de Eredivisie door een doelpunt van Oussama Darfalou een kwartier voor tijd: 0-1.
Voor rust gebeurde weinig opzienbarends. Twee ploegen in degradatienood, met te weinig ideeën en te veel fouten. Ook het tempo voorspelde weinig goeds. De eerste mogelijkheden waren halverwege de eerste helft voor PEC. De Limburgse doelman Yanick van Osch zag tot drie keer toe een Zwolse inzet vlak voor zijn neus geblokt.
Het was een wake-upcall voor de thuisclub, die actiever werd. Zian Flemming, van wie de doelpunten worden verwacht zolang topscorer Mats Seuntjens geblesseerd is, creëerde een goede kans maar produceerde een slap rollertje dat sluitpost Konstantinos Lamprou kon oprapen. De Griek stond ook op de goede plaats bij een kopbal van Paul Gladon, die voor het eerst een basisplaats had en eigenlijk voor 1-0 had moeten zorgen.
Tweede helft
Na de hervatting liet Darfalou in vergelijkbare situatie na de 0-1 te laten oplichten op het scorebord. Hij kopte naast. Hoogstaand wilde het duel niet worden, maar door de onvoorspelbaarheid en het grote belang wel spannend. Charlison Benschop dacht even de matchwinner te worden voor eigen publiek, maar zijn treffer werd geannuleerd wegens buitenspel.
PEC demonstreerde aan de overzijde eerst grote moedeloosheid (gepruts Darfalou) en vervolgens offensieve dadendrang met een spervuur van schoten in kort tijdsbestek. Die werden telkens geblokkeerd. Op een voorzet van Daishawn Redan vanaf de achterlijn, kopte Darfalou zwaar gehinderd alsnog raak.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
9 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
10 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
15 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
21 uur geleden