PEC verlaat ten koste van Fortuna de laatste plaats in Eredivisie
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft aan het kelderduel met PEC Zwolle een kater overgehouden. De Zwolse opponent verliet de laatste plaats in de Eredivisie door een doelpunt van Oussama Darfalou een kwartier voor tijd: 0-1.
Voor rust gebeurde weinig opzienbarends. Twee ploegen in degradatienood, met te weinig ideeën en te veel fouten. Ook het tempo voorspelde weinig goeds. De eerste mogelijkheden waren halverwege de eerste helft voor PEC. De Limburgse doelman Yanick van Osch zag tot drie keer toe een Zwolse inzet vlak voor zijn neus geblokt.
Het was een wake-upcall voor de thuisclub, die actiever werd. Zian Flemming, van wie de doelpunten worden verwacht zolang topscorer Mats Seuntjens geblesseerd is, creëerde een goede kans maar produceerde een slap rollertje dat sluitpost Konstantinos Lamprou kon oprapen. De Griek stond ook op de goede plaats bij een kopbal van Paul Gladon, die voor het eerst een basisplaats had en eigenlijk voor 1-0 had moeten zorgen.
Tweede helft
Na de hervatting liet Darfalou in vergelijkbare situatie na de 0-1 te laten oplichten op het scorebord. Hij kopte naast. Hoogstaand wilde het duel niet worden, maar door de onvoorspelbaarheid en het grote belang wel spannend. Charlison Benschop dacht even de matchwinner te worden voor eigen publiek, maar zijn treffer werd geannuleerd wegens buitenspel.
PEC demonstreerde aan de overzijde eerst grote moedeloosheid (gepruts Darfalou) en vervolgens offensieve dadendrang met een spervuur van schoten in kort tijdsbestek. Die werden telkens geblokkeerd. Op een voorzet van Daishawn Redan vanaf de achterlijn, kopte Darfalou zwaar gehinderd alsnog raak.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Jan Plug verruilt Feyenoord op huurbasis voor FC Dordrecht, tot het eind van het seizoen. De 20-jarige verdediger krijgt daar volgens Feyenoord kans op meer speelminuten in het betaalde voetbal. Plug kwam dit seizoen vijf keer in actie in de Eredivisie, waarvan een keer als basisspeler. Ook maakte hij minuten in de Europa League.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en James McConnell zijn definitief uit elkaar. In gezamenlijk overleg is besloten de huurovereenkomst van de speler met Liverpool stop te zetten. McConnell maakte sinds begin januari al geen deel meer uit van de selectie van Ajax.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
15 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
17 uur geleden