PEC verlaat ten koste van Fortuna de laatste plaats in Eredivisie
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft aan het kelderduel met PEC Zwolle een kater overgehouden. De Zwolse opponent verliet de laatste plaats in de Eredivisie door een doelpunt van Oussama Darfalou een kwartier voor tijd: 0-1.
Voor rust gebeurde weinig opzienbarends. Twee ploegen in degradatienood, met te weinig ideeën en te veel fouten. Ook het tempo voorspelde weinig goeds. De eerste mogelijkheden waren halverwege de eerste helft voor PEC. De Limburgse doelman Yanick van Osch zag tot drie keer toe een Zwolse inzet vlak voor zijn neus geblokt.
Het was een wake-upcall voor de thuisclub, die actiever werd. Zian Flemming, van wie de doelpunten worden verwacht zolang topscorer Mats Seuntjens geblesseerd is, creëerde een goede kans maar produceerde een slap rollertje dat sluitpost Konstantinos Lamprou kon oprapen. De Griek stond ook op de goede plaats bij een kopbal van Paul Gladon, die voor het eerst een basisplaats had en eigenlijk voor 1-0 had moeten zorgen.
Tweede helft
Na de hervatting liet Darfalou in vergelijkbare situatie na de 0-1 te laten oplichten op het scorebord. Hij kopte naast. Hoogstaand wilde het duel niet worden, maar door de onvoorspelbaarheid en het grote belang wel spannend. Charlison Benschop dacht even de matchwinner te worden voor eigen publiek, maar zijn treffer werd geannuleerd wegens buitenspel.
PEC demonstreerde aan de overzijde eerst grote moedeloosheid (gepruts Darfalou) en vervolgens offensieve dadendrang met een spervuur van schoten in kort tijdsbestek. Die werden telkens geblokkeerd. Op een voorzet van Daishawn Redan vanaf de achterlijn, kopte Darfalou zwaar gehinderd alsnog raak.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.
49 minuten geledenSITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
7 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
12 uur geleden