Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PEC verlaat ten koste van Fortuna de laatste plaats in Eredivisie

PEC verlaat ten koste van Fortuna de laatste plaats in Eredivisie

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft aan het kelderduel met PEC Zwolle een kater overgehouden. De Zwolse opponent verliet de laatste plaats in de Eredivisie door een doelpunt van Oussama Darfalou een kwartier voor tijd: 0-1.

Voor rust gebeurde weinig opzienbarends. Twee ploegen in degradatienood, met te weinig ideeën en te veel fouten. Ook het tempo voorspelde weinig goeds. De eerste mogelijkheden waren halverwege de eerste helft voor PEC. De Limburgse doelman Yanick van Osch zag tot drie keer toe een Zwolse inzet vlak voor zijn neus geblokt.

Het was een wake-upcall voor de thuisclub, die actiever werd. Zian Flemming, van wie de doelpunten worden verwacht zolang topscorer Mats Seuntjens geblesseerd is, creëerde een goede kans maar produceerde een slap rollertje dat sluitpost Konstantinos Lamprou kon oprapen. De Griek stond ook op de goede plaats bij een kopbal van Paul Gladon, die voor het eerst een basisplaats had en eigenlijk voor 1-0 had moeten zorgen.

Tweede helft

Na de hervatting liet Darfalou in vergelijkbare situatie na de 0-1 te laten oplichten op het scorebord. Hij kopte naast. Hoogstaand wilde het duel niet worden, maar door de onvoorspelbaarheid en het grote belang wel spannend. Charlison Benschop dacht even de matchwinner te worden voor eigen publiek, maar zijn treffer werd geannuleerd wegens buitenspel.

PEC demonstreerde aan de overzijde eerst grote moedeloosheid (gepruts Darfalou) en vervolgens offensieve dadendrang met een spervuur van schoten in kort tijdsbestek. Die werden telkens geblokkeerd. Op een voorzet van Daishawn Redan vanaf de achterlijn, kopte Darfalou zwaar gehinderd alsnog raak.

Meer uit Voetbal

Portugees Fernandes verkozen tot beste speler in Premier League

MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.

2 uur geleden
Eenhoorn nieuwe algemeen directeur Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.

2 uur geleden
FC Utrecht hoopt dat spits Min tegen Ajax weer beschikbaar is

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.

3 uur geleden
Voetballers Congo moeten van VS 21 dagen in quarantaine om ebola

NEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.

4 uur geleden
Mexico doet richting WK vertrouwen op met zege op Ghana

PUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.

6 uur geleden
Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

16 uur geleden
Voetbalsters Hera United degraderen na één seizoen uit Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.

16 uur geleden