PEC verlaat ten koste van Fortuna de laatste plaats in Eredivisie
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft aan het kelderduel met PEC Zwolle een kater overgehouden. De Zwolse opponent verliet de laatste plaats in de Eredivisie door een doelpunt van Oussama Darfalou een kwartier voor tijd: 0-1.
Voor rust gebeurde weinig opzienbarends. Twee ploegen in degradatienood, met te weinig ideeën en te veel fouten. Ook het tempo voorspelde weinig goeds. De eerste mogelijkheden waren halverwege de eerste helft voor PEC. De Limburgse doelman Yanick van Osch zag tot drie keer toe een Zwolse inzet vlak voor zijn neus geblokt.
Het was een wake-upcall voor de thuisclub, die actiever werd. Zian Flemming, van wie de doelpunten worden verwacht zolang topscorer Mats Seuntjens geblesseerd is, creëerde een goede kans maar produceerde een slap rollertje dat sluitpost Konstantinos Lamprou kon oprapen. De Griek stond ook op de goede plaats bij een kopbal van Paul Gladon, die voor het eerst een basisplaats had en eigenlijk voor 1-0 had moeten zorgen.
Tweede helft
Na de hervatting liet Darfalou in vergelijkbare situatie na de 0-1 te laten oplichten op het scorebord. Hij kopte naast. Hoogstaand wilde het duel niet worden, maar door de onvoorspelbaarheid en het grote belang wel spannend. Charlison Benschop dacht even de matchwinner te worden voor eigen publiek, maar zijn treffer werd geannuleerd wegens buitenspel.
PEC demonstreerde aan de overzijde eerst grote moedeloosheid (gepruts Darfalou) en vervolgens offensieve dadendrang met een spervuur van schoten in kort tijdsbestek. Die werden telkens geblokkeerd. Op een voorzet van Daishawn Redan vanaf de achterlijn, kopte Darfalou zwaar gehinderd alsnog raak.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
9 uur geleden