PEC verlaat laatste plek in Eredivisie na zege op Cambuur
LEEUWARDEN (ANP) - PEC Zwolle is dankzij een uitzege op SC Cambuur (3-4) van de laatste plek af in de Eredivisie. Spits Daishawn Redan was met twee assists en een doelpunt belangrijk voor de Zwollenaren. Cambuur kreeg in de slotfase bij een 4-3 achterstand nog een strafschop vanwege hands, maar die werd op aanraden van de videoscheidsrechter geannuleerd.
Spits Oussama Darfalou opende al na 3 minuten de score. Na 6 minuten stond het al 2-0 voor de bezoekers door een doelpunt van Mees de Wit. Redan was bij beide treffers de aangever. Via een benutte strafschop van Cambuur-middenvelder Robin Maulun en een eigen doelpunt van PEC-doelman Kostas Lamprou, na een fout van de Griekse keeper, stond het bij rust gelijk.
In de tweede helft scoorden Redan en verdediger Bram van Polen nog voor PEC. Ook werd nog een doelpunt van Redan afgekeurd. Verdediger David Sambissa maakte voor de Friezen nog de aansluitingstreffer.
Sparta staat nu onderaan in de Eredivisie met 2 punten achterstand op nummer 17 PEC. Sparta speelt zondag nog wel tegen Willem II. Cambuur blijft 8e. De Friezen wonnen al sinds december niet meer.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
12 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Penaltyheld Matvei Safonov van Paris Saint-Germain heeft in de finale van de Intercontinental Cup vermoedelijk twee strafschoppen tegengehouden met een gebroken hand. Dat vertelde coach Luis Enrique van de club uit Parijs, die het duel in Qatar won van de Braziliaanse club Flamengo.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal incidenten in en rond stadions van betaaldvoetbalclubs is voor het derde seizoen op rij gedaald. Dat schrijft demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten in een brief aan de Tweede Kamer. Hoewel dit de VVD'er "voorzichtig positief" stemt, blijft het afsteken van vuurwerk een "hardnekkig probleem".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sébastien Haller doet met titelverdediger Ivoorkust niet mee aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht is volgens de Ivoriaanse voetbalbond niet op tijd hersteld van de blessure die hij zondag tegen NAC Breda opliep. Evan Guessand (Aston Villa) is zijn vervanger.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie voelt veel vertrouwen van zijn spelers en de directie van Feyenoord. "Dat spreekt iedereen ook uit" , zei hij op een persconferentie voor het thuisduel van zondag met FC Twente. "Ze geven mij het gevoel dat we het samen gaan omdraaien."
4 uur geleden