Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PEC verlaat laatste plek in Eredivisie na zege op Cambuur

PEC verlaat laatste plek in Eredivisie na zege op Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - PEC Zwolle is dankzij een uitzege op SC Cambuur (3-4) van de laatste plek af in de Eredivisie. Spits Daishawn Redan was met twee assists en een doelpunt belangrijk voor de Zwollenaren. Cambuur kreeg in de slotfase bij een 4-3 achterstand nog een strafschop vanwege hands, maar die werd op aanraden van de videoscheidsrechter geannuleerd.

Spits Oussama Darfalou opende al na 3 minuten de score. Na 6 minuten stond het al 2-0 voor de bezoekers door een doelpunt van Mees de Wit. Redan was bij beide treffers de aangever. Via een benutte strafschop van Cambuur-middenvelder Robin Maulun en een eigen doelpunt van PEC-doelman Kostas Lamprou, na een fout van de Griekse keeper, stond het bij rust gelijk.

In de tweede helft scoorden Redan en verdediger Bram van Polen nog voor PEC. Ook werd nog een doelpunt van Redan afgekeurd. Verdediger David Sambissa maakte voor de Friezen nog de aansluitingstreffer.

Sparta staat nu onderaan in de Eredivisie met 2 punten achterstand op nummer 17 PEC. Sparta speelt zondag nog wel tegen Willem II. Cambuur blijft 8e. De Friezen wonnen al sinds december niet meer.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Arsenal winnen eerste kwartfinaleduel van Chelsea

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.

4 uur geleden
Aanvoerder Diemers keerde terug naar Cambuur voor deze promotie

EMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."

5 uur geleden
Trainer De Jong trots na 'speciale' promotie met Cambuur

EMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."

5 uur geleden
SC Cambuur keert na drie seizoenen terug in Eredivisie

EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.

6 uur geleden
Beerensteyn bezorgt Wolfsburg zege op Olympique Lyon

WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.

7 uur geleden
Salah verlaat Liverpool na dit seizoen

LIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.

7 uur geleden
García Plaza volgt bij Sevilla ontslagen Almeyda op

SEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.

9 uur geleden