PEC verlaat laatste plek in Eredivisie na zege op Cambuur
LEEUWARDEN (ANP) - PEC Zwolle is dankzij een uitzege op SC Cambuur (3-4) van de laatste plek af in de Eredivisie. Spits Daishawn Redan was met twee assists en een doelpunt belangrijk voor de Zwollenaren. Cambuur kreeg in de slotfase bij een 4-3 achterstand nog een strafschop vanwege hands, maar die werd op aanraden van de videoscheidsrechter geannuleerd.
Spits Oussama Darfalou opende al na 3 minuten de score. Na 6 minuten stond het al 2-0 voor de bezoekers door een doelpunt van Mees de Wit. Redan was bij beide treffers de aangever. Via een benutte strafschop van Cambuur-middenvelder Robin Maulun en een eigen doelpunt van PEC-doelman Kostas Lamprou, na een fout van de Griekse keeper, stond het bij rust gelijk.
In de tweede helft scoorden Redan en verdediger Bram van Polen nog voor PEC. Ook werd nog een doelpunt van Redan afgekeurd. Verdediger David Sambissa maakte voor de Friezen nog de aansluitingstreffer.
Sparta staat nu onderaan in de Eredivisie met 2 punten achterstand op nummer 17 PEC. Sparta speelt zondag nog wel tegen Willem II. Cambuur blijft 8e. De Friezen wonnen al sinds december niet meer.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
56 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim van Ajax heeft de hoop op de tweede plek in de Eredivisie nog niet opgegeven, na het teleurstellende gelijkspel bij PEC Zwolle van vorige week (0-0). "Dat lijkt me ook logisch, als je ziet hoeveel wedstrijden er nog zijn en hoeveel punten we achterstaan. Het valt binnen de marge", zei de coach een dag voor het uitduel met FC Groningen van zaterdag.
7 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetbalbond van Marokko heeft drie maanden voor het WK voetbal Mohamed Ouahbi aangesteld als nieuwe bondscoach. De Marokkaans-Belgische coach vervangt Walid Regragui, die donderdag afscheid nam.
9 uur geledenRABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.
18 uur geleden