PEC verlaat laatste plek in Eredivisie na zege op Cambuur
LEEUWARDEN (ANP) - PEC Zwolle is dankzij een uitzege op SC Cambuur (3-4) van de laatste plek af in de Eredivisie. Spits Daishawn Redan was met twee assists en een doelpunt belangrijk voor de Zwollenaren. Cambuur kreeg in de slotfase bij een 4-3 achterstand nog een strafschop vanwege hands, maar die werd op aanraden van de videoscheidsrechter geannuleerd.
Spits Oussama Darfalou opende al na 3 minuten de score. Na 6 minuten stond het al 2-0 voor de bezoekers door een doelpunt van Mees de Wit. Redan was bij beide treffers de aangever. Via een benutte strafschop van Cambuur-middenvelder Robin Maulun en een eigen doelpunt van PEC-doelman Kostas Lamprou, na een fout van de Griekse keeper, stond het bij rust gelijk.
In de tweede helft scoorden Redan en verdediger Bram van Polen nog voor PEC. Ook werd nog een doelpunt van Redan afgekeurd. Verdediger David Sambissa maakte voor de Friezen nog de aansluitingstreffer.
Sparta staat nu onderaan in de Eredivisie met 2 punten achterstand op nummer 17 PEC. Sparta speelt zondag nog wel tegen Willem II. Cambuur blijft 8e. De Friezen wonnen al sinds december niet meer.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.
4 uur geledenLISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord betreurt de ongeregeldheden met fans tijdens de uitwedstrijd van donderdag tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De Duitse politie arresteerde zestien supporters van de club uit Rotterdam.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Luciano Valente is voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige middenvelder van Feyenoord opgeroepen voor de duels met Polen en Litouwen in het kwalificatietoernooi voor het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
9 uur geleden