PEC vergroot met hattrick van Ghoochannejhad problemen Willem II
TILBURG (ANP) - Willem II komt maar niet weg van de onderste plaatsten van de Eredivisie. De club uit Tilburg verloor ook de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (1-3). Invaller Reza Ghoochannejhad was de grote man bij de bezoekers. De aanvaller uit Iran scoorde driemaal.
Willem II is na de nederlaag de nummer voorlaatst van de ranglijst. Alleen FC Emmen staat er nog slechter voor. Die ploeg gaat zaterdag op bezoek bij ADO dat in punten gelijkstaat met Willem II, de nummer 5 van het vorige afgebroken seizoen van de Eredivisie.
Kwasi Wriedt schoot Willem II al na 10 minuten op voorsprong. De Ghanees maakte zijn vierde treffer in acht duels in de Eredivisie. Wriedt kreeg in blessuretijd van de eerste helft ook een rode kaart van scheidsrechter Sander van der Eijk. Hij speelde eerst de bal maar landde vervolgens hard, maar ogenschijnlijk onbedoeld, op een enkel van Mike van Duinen. De spits van PEC Zwolle kon niet meer verder en moest zich direct laten vervangen.
Met een man minder verloor Willem II de controle over de wedstrijd. Ghoochannejhad scoorde tweemaal binnen 18 minuten en completeerde zijn hattrick met een makkelijk toegekende strafschop.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
1 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
1 uur geledenGLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."
6 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
10 uur geleden