PEC vergroot met hattrick van Ghoochannejhad problemen Willem II
TILBURG (ANP) - Willem II komt maar niet weg van de onderste plaatsten van de Eredivisie. De club uit Tilburg verloor ook de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (1-3). Invaller Reza Ghoochannejhad was de grote man bij de bezoekers. De aanvaller uit Iran scoorde driemaal.
Willem II is na de nederlaag de nummer voorlaatst van de ranglijst. Alleen FC Emmen staat er nog slechter voor. Die ploeg gaat zaterdag op bezoek bij ADO dat in punten gelijkstaat met Willem II, de nummer 5 van het vorige afgebroken seizoen van de Eredivisie.
Kwasi Wriedt schoot Willem II al na 10 minuten op voorsprong. De Ghanees maakte zijn vierde treffer in acht duels in de Eredivisie. Wriedt kreeg in blessuretijd van de eerste helft ook een rode kaart van scheidsrechter Sander van der Eijk. Hij speelde eerst de bal maar landde vervolgens hard, maar ogenschijnlijk onbedoeld, op een enkel van Mike van Duinen. De spits van PEC Zwolle kon niet meer verder en moest zich direct laten vervangen.
Met een man minder verloor Willem II de controle over de wedstrijd. Ghoochannejhad scoorde tweemaal binnen 18 minuten en completeerde zijn hattrick met een makkelijk toegekende strafschop.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli wilde donderdagavond niets kwijt over de situatie bij zijn oude werkgever. Dat zei de Italiaan bij de persconferentie na afloop van de Europa League-wedstrijd tegen FC Utrecht met zijn huidige club FC Porto die eindigde in 1-1.
38 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft na vier duels voor het eerst een punt overgehouden aan een Europa League-wedstrijd. Tegen het FC Porto van trainer Francesco Farioli werd het in een uitverkochte Galgenwaard 1-1. Utrecht-keeper Vasilis Barkas moest in de 66e minuut na de gelijkmaker met een rode kaart het veld verlaten na een opstootje met doelpuntenmaker Borja Sainz.
2 uur geledenSALZBURG (ANP) - Go Ahead Eagles heeft niet opnieuw gestunt in de Europa League. De laatste winnaar van de KNVB-beker verloor het uitduel met RB Salzburg (2-0) na een goede eerste helft en een minder optreden na rust .
2 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Gonçalo Borges begint om 21.00 uur met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De linksbuiten vormt een voorhoede met Ayase Ueda en Anis Hadj Moussa.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Alex Kroes vertrekt ook bij Ajax als de gewenste opvolger van de ontslagen John Heitinga alleen naar Amsterdam komt als de technisch directeur blijft. "Ik werd vanochtend met het gevoel wakker dat ik mijn functie ter beschikking moest stellen", vertelt hij in een gesprek met een aantal vaste volgers van de club uit de hoofdstad. "Ik voel me verantwoordelijk voor de staf en de spelers, maar doe alles met de mensen om me heen. Maar mijn gevoel is dat ik dit moest doen."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De supportersvereniging van Ajax betreurt het onmiddellijke vertrek van trainer John Heitinga. "We vinden het sneu voor hem, want we raken een echte clubman kwijt", zegt voorzitter Fabian Nagtzaam in reactie op het ontslag van de coach. "Het is ontzettend jammer dat hij als jongen met Ajax-DNA niet aan de hoge verwachtingen heeft kunnen voldoen."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet na het vertrek van John Heitinga op zoek naar de achtste trainer in nog geen 3,5 jaar. Erik ten Hag nam in de zomer van 2022 afscheid met de landstitel en vertrok naar Manchester United. Vervolgens diende geen coach zijn contract meer uit bij de club uit Amsterdam.
5 uur geleden