PEC neemt extra maatregelen om wangedrag fans te voorkomen
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft extra maatregelen genomen om "ontoelaatbaar gedrag" van de fans te voorkomen. Voor de resterende uitwedstrijden van de koploper in de eerste divisie geldt een verplichte buscombi. De supporters kunnen dus alleen met een zogeheten 'buskaart' de wedstrijden bezoeken.
Verder is het voor de fans onder de 21 jaar verboden om alcohol te nuttigen. Er zal zelfs helemaal geen drank meer verkrijgbaar zijn, meldt de club uit Overijssel op de website. Ook geldt een volledig verbod op het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het zwaaien met doeken en vlaggen.
Aanleiding zijn de ongeregeldheden na de uitwedstrijd van afgelopen vrijdag tegen FC Eindhoven. Ongeveer veertig aanhangers van PEC Zwolle bekogelden de politie met stenen en straatmeubilair. Ze mishandelden ook jongeren die op een hockeyveld in de buurt aan het voetballen waren. Daarbij liep zeker een van hen verwondingen aan het gezicht op.
Kleine groep
De club nam eerder nadrukkelijk afstand van de groep raddraaiers en kondigde al de extra maatregelen aan, die nu concreet zijn benoemd. "We blijven benadrukken dat het hier om een zeer kleine groep gaat die de club in diskrediet brengt. Het overgrote deel steunt de club week in, week uit fantastisch, en met hen willen we er een fantastisch slot van het seizoen van maken", schrijft PEC op de clubsite.
De eerstvolgende uitwedstrijd van PEC is volgende week vrijdag tegen Almere City FC. Supporters van PEC die voor die wedstrijd een zogeheten 'autokaart' hebben, krijgen de gelegenheid die om te zetten in een 'buskaart'.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
11 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
12 uur geleden