PEC neemt extra maatregelen om wangedrag fans te voorkomen
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft extra maatregelen genomen om "ontoelaatbaar gedrag" van de fans te voorkomen. Voor de resterende uitwedstrijden van de koploper in de eerste divisie geldt een verplichte buscombi. De supporters kunnen dus alleen met een zogeheten 'buskaart' de wedstrijden bezoeken.
Verder is het voor de fans onder de 21 jaar verboden om alcohol te nuttigen. Er zal zelfs helemaal geen drank meer verkrijgbaar zijn, meldt de club uit Overijssel op de website. Ook geldt een volledig verbod op het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het zwaaien met doeken en vlaggen.
Aanleiding zijn de ongeregeldheden na de uitwedstrijd van afgelopen vrijdag tegen FC Eindhoven. Ongeveer veertig aanhangers van PEC Zwolle bekogelden de politie met stenen en straatmeubilair. Ze mishandelden ook jongeren die op een hockeyveld in de buurt aan het voetballen waren. Daarbij liep zeker een van hen verwondingen aan het gezicht op.
Kleine groep
De club nam eerder nadrukkelijk afstand van de groep raddraaiers en kondigde al de extra maatregelen aan, die nu concreet zijn benoemd. "We blijven benadrukken dat het hier om een zeer kleine groep gaat die de club in diskrediet brengt. Het overgrote deel steunt de club week in, week uit fantastisch, en met hen willen we er een fantastisch slot van het seizoen van maken", schrijft PEC op de clubsite.
De eerstvolgende uitwedstrijd van PEC is volgende week vrijdag tegen Almere City FC. Supporters van PEC die voor die wedstrijd een zogeheten 'autokaart' hebben, krijgen de gelegenheid die om te zetten in een 'buskaart'.
Meer uit Voetbal
KINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.
34 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Trainer Unai Emery hoopt dat de winst van de Europa League het begin is van nieuwe gloriejaren van Aston Villa. De 54-jarige Spanjaard zei dat de club uit Birmingham de zege van 3-0 op SC Freiburg in de finale in Istanbul moet gebruiken als basis voor "een ambitieus nieuw tijdperk."
1 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
10 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
15 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
16 uur geleden