Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PEC neemt extra maatregelen om wangedrag fans te voorkomen

PEC neemt extra maatregelen om wangedrag fans te voorkomen

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft extra maatregelen genomen om "ontoelaatbaar gedrag" van de fans te voorkomen. Voor de resterende uitwedstrijden van de koploper in de eerste divisie geldt een verplichte buscombi. De supporters kunnen dus alleen met een zogeheten 'buskaart' de wedstrijden bezoeken.

Verder is het voor de fans onder de 21 jaar verboden om alcohol te nuttigen. Er zal zelfs helemaal geen drank meer verkrijgbaar zijn, meldt de club uit Overijssel op de website. Ook geldt een volledig verbod op het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het zwaaien met doeken en vlaggen.

Aanleiding zijn de ongeregeldheden na de uitwedstrijd van afgelopen vrijdag tegen FC Eindhoven. Ongeveer veertig aanhangers van PEC Zwolle bekogelden de politie met stenen en straatmeubilair. Ze mishandelden ook jongeren die op een hockeyveld in de buurt aan het voetballen waren. Daarbij liep zeker een van hen verwondingen aan het gezicht op.

Kleine groep

De club nam eerder nadrukkelijk afstand van de groep raddraaiers en kondigde al de extra maatregelen aan, die nu concreet zijn benoemd. "We blijven benadrukken dat het hier om een zeer kleine groep gaat die de club in diskrediet brengt. Het overgrote deel steunt de club week in, week uit fantastisch, en met hen willen we er een fantastisch slot van het seizoen van maken", schrijft PEC op de clubsite.

De eerstvolgende uitwedstrijd van PEC is volgende week vrijdag tegen Almere City FC. Supporters van PEC die voor die wedstrijd een zogeheten 'autokaart' hebben, krijgen de gelegenheid die om te zetten in een 'buskaart'.

Meer uit Voetbal

Real Sociedad ontslaat coach Francisco na slechte resultaten

SAN SEBASTIÁN (ANP/RTR) - Real Sociedad heeft trainer Sergio Francisco ontslagen. Dat gebeurde twee dagen na de nederlaag (1-2) op eigen veld tegen Girona. Sociedad is nummer 15 in La Liga. Girona, achttiende, naderde door de zege tot op 1 punt.

1 uur geleden
Ten Cate moet Surinaamse voetbalploeg naar WK leiden

PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.

11 uur geleden
Arsenal voorkomt in extra tijd puntenverlies tegen Wolverhampton

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.

13 uur geleden
PSV-trainer Bosz: alleen het eerste half uur was goed

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.

14 uur geleden
PSV wint moeizaam van Heracles (4-3) en boekt tiende zege op rij

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.

14 uur geleden
FC Groningen rekent af met tien Volendammers: 3-0

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.

16 uur geleden
Raphinha helpt Barcelona aan zege op Osasuna

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.

16 uur geleden