Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PEC-manager: onverantwoord besluit en KNVB is aansprakelijk

PEC-manager: onverantwoord besluit en KNVB is aansprakelijk

ZWOLLE (ANP) - Volgens Mike Willems, manager technische zaken van PEC Zwolle, neemt het bestuur betaald voetbal van de KNVB een onverantwoord risico met het laten doorgaan van de Eredivisiewedstrijd van zijn club vrijdagavond tegen Willem II. "Ze blijven vasthouden aan die regel van twaalf spelers plus een keeper. Maar ik vind het onverantwoord", reageert Willems verbolgen.

De KNVB wees donderdag het verzoek van PEC Zwolle af om het thuisduel met Willem II uit te stellen vanwege het flinke aantal besmettingen in de Zwolse selectie. Volgens Willems kan zijn club momenteel nog net een elftal op de been brengen.

"Maar ik heb tegen de KNVB gezegd dat de verantwoordelijkheid bij hen ligt. Er wordt altijd gezegd dat het een zeer gevaarlijk virus is dat op je hart kan slaan. Daarnaast is het ook onverantwoord om spelers te laten invallen en minuten te laten maken, die zes weken of langer niet of nauwelijks hebben getraind. Je loopt dan het risico van spierblessures. En dan ben je ze weer zes weken kwijt. Of ik de KNVB dan aansprakelijk ga stellen? Zover zijn we nog niet gegaan, maar ik heb het ze wel medegedeeld."

Onverantwoord

Willems: "Er zitten nu echt spelers in onze wedstrijdselectie die normaliter nooit tot de selectie zouden behoren. En die moeten dan misschien vrijdag tegen Willem II invallen als een speler met een blessure moet uitvallen. Dat is onverantwoord, naar mijn idee."

Volgens Willems zitten er ook spelers in de Zwolse wedstrijdselectie die al corona hebben gehad. "En die zijn zeker nog niet helemaal speelklaar. Eentje is vanavond zelfs nog naar het ziekenhuis gegaan om een hartfilmpje te laten maken. Een ander was in december geblesseerd en kreeg daarna corona. Hij was pas woensdag weer terug in training. Die heeft een week of zes helemaal niets gedaan."

Een spoedprocedure aanspannen tegen het besluit van de KNVB heeft volgens Willems weinig zin. "Daarvoor is de tijd gewoon te kort. We hebben het geaccepteerd en we hebben elf spelers. We gaan voetballen en we gaan winnen ook. We zullen verder wel zien. Misschien komen er vrijdag nog wel wat positieve gevallen bij."

Meer uit Voetbal

UEFA straft Feyenoord voor racisme en bekergooien bij Barcelona

NYON (ANP) - De UEFA heeft Feyenoord meerdere straffen opgelegd vanwege het gedrag van de supporters in de uitwedstrijd tegen FC Barcelona in de Champions League op 9 september. Dat heeft de Europese voetbalbond bekendgemaakt. Zo krijgt de Rotterdamse club een boete van 25.000 euro vanwege racistisch en/of discriminerend gedrag van de supporters. Ook zijn er boetes voor het gooien van objecten (26.375 euro), spreekkoren (10.000 euro) en schade in het stadion (13.000 euro).

1 uur geleden
Oranje werkt laatste training voor duel met Servië af met 24 man

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de laatste training voor de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League met 24 spelers afgewerkt. De geblesseerde spits Brian Brobbey en verdediger Lutsharel Geertruida zijn er niet meer bij. Middenvelder Gjivai Zechiël, die vrijdag meedeed in het EK-kwalificatieduel van Jong Oranje tegen Jong Noorwegen (0-0), sluit maandag weer aan bij Oranje.

3 uur geleden
Mbappé valt uit bij nationaal elftal Frankrijk met knieblessure

İZMIT (ANP) - Kylian Mbappé is deze interlandperiode niet meer inzetbaar voor het Franse nationale elftal, nadat hij vrijdagavond in de wedstrijd tegen Turkije een knieblessure opliep. Dat heeft de Franse nationale voetbalbond (FFF) bevestigd. De sterspeler maakte in de 54e minuut het enige doelpunt van de avond, maar viel kort daarna geblesseerd uit.

5 uur geleden
Suriname verslaat Honduras bij debuut bondscoach Fraser

TEGUCIGALPA (ANP) - Het Surinaamse voetbalelftal heeft de eerste wedstrijd onder de nieuwe bondscoach Henk Fraser winnend afgesloten. In de Nations League werd de uitwedstrijd tegen Honduras met 3-2 gewonnen.

6 uur geleden
Van Bommel 'bijna 100 procent tevreden' na debuut bij België

N i e u w bericht, meer citaten en programma na 3e alinea

12 uur geleden
Frankrijk verslaat Turkije bij debuut bondscoach Zidane

İZMIT (ANP) - Bondscoach Zinedine Zidane heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Frankrijk gewonnen. De Fransen begonnen de Nations League in het Turkse İzmit met een 1-0-overwinning op Turkije. Aanvoerder Kylian Mbappé zorgde in de tweede helft voor het doelpunt, maar viel kort daarna geblesseerd uit.

16 uur geleden
Van Bommel debuteert als bondscoach van België met zege op Italië

ROME (ANP) - Mark van Bommel (49) heeft bij zijn debuut als bondscoach van het nationale voetbalelftal van België gewonnen van Italië in de Nations League. In het Stadio Olimpico in Rome waren de Belgen met 2-0 te sterk. Oud-Ajacied Mika Godts maakte de openingstreffer en scoorde zo voor het eerst in het shirt van België.

16 uur geleden