PEC heft raad van commissarissen op en wil direct promoveren
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heft de raad van commissarissen op. Het stichtingsbestuur van de club neemt de rol van de commissarissen over. Dat is woensdag besloten na een advies van de aandeelhouders van de uit de Eredivisie gedegradeerde club.
Verder werkt Zwolle voortaan met twee directeuren, een algemeen directeur die gaat over niet-voetbalzaken en een technisch directeur die gaat over voetbalzaken. Het is nog niet bekend wie die functies in gaan vullen. De aandeelhouders van PEC Zwolle beslissen daar binnenkort over.
PEC Zwolle gaat komend seizoen ook werken met een kleinere groep spelers en stafleden, maar kwalitatief gezien moet het peil wel hoger komen te liggen, meldt de club.
Signaal
PEC degradeerde afgelopen seizoen na tien jaar uit de Eredivisie. De nieuwe organisatiestructuur moet ervoor zorgen dat Zwolle direct weer promoveert.
"Op financieel gebied is het uitgangspunt vanzelfsprekend een financieel gezonde en stabiele club", melden aandeelhouders Meine Breemhaar en Frans van der Kolk. "De massale steun van supporters en sponsoren voor komend seizoen is daarin een eerste belangrijke stap. Ook is dit een krachtig signaal naar iedereen die betrokken is bij de club, om er alles aan te doen om zo snel mogelijk terug te keren naar de Eredivisie."
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
20 uur geleden