PEC heft raad van commissarissen op en wil direct promoveren
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heft de raad van commissarissen op. Het stichtingsbestuur van de club neemt de rol van de commissarissen over. Dat is woensdag besloten na een advies van de aandeelhouders van de uit de Eredivisie gedegradeerde club.
Verder werkt Zwolle voortaan met twee directeuren, een algemeen directeur die gaat over niet-voetbalzaken en een technisch directeur die gaat over voetbalzaken. Het is nog niet bekend wie die functies in gaan vullen. De aandeelhouders van PEC Zwolle beslissen daar binnenkort over.
PEC Zwolle gaat komend seizoen ook werken met een kleinere groep spelers en stafleden, maar kwalitatief gezien moet het peil wel hoger komen te liggen, meldt de club.
Signaal
PEC degradeerde afgelopen seizoen na tien jaar uit de Eredivisie. De nieuwe organisatiestructuur moet ervoor zorgen dat Zwolle direct weer promoveert.
"Op financieel gebied is het uitgangspunt vanzelfsprekend een financieel gezonde en stabiele club", melden aandeelhouders Meine Breemhaar en Frans van der Kolk. "De massale steun van supporters en sponsoren voor komend seizoen is daarin een eerste belangrijke stap. Ook is dit een krachtig signaal naar iedereen die betrokken is bij de club, om er alles aan te doen om zo snel mogelijk terug te keren naar de Eredivisie."
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem vindt dat "geweld en vuurwerk" uitgebannen moeten worden uit stadions in het Nederlands betaald voetbal. "Het is onacceptabel dat kinderen soms bang zijn als ze naar een voetbalwedstrijd gaan", zei Marcouch zondag tegen het ANP nadat het duel tussen Vitesse en De Graafschap in de eerste divisie niet doorging. Supporters van De Graafschap, die niet welkom waren in Arnhem, hielden de eigen spelersbus in Doetinchem tegen.
1 uur geledenNAPELS (ANP) - Lazio Roma blijft ondanks een gelijkspel (1-1) zondag bij Napoli de Serie A aanvoeren. De Romeinen hebben 29 punten uit elf wedstrijden. Napoli staat op 15 punten.
1 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap is "negatief verrast" door de afgelasting van de wedstrijd tegen Vitesse in Arnhem. De KNVB besloot het duel in de eerste divisie niet te laten doorgaan nadat supporters van de club uit Doetinchem de spelersbus blokkeerden. Het was een protestactie tegen het besluit vanuit Arnhem om geen supporters van De Graafschap toe te laten bij de wedstrijd in het GelreDome.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Feyenoord is dit seizoen in de Eredivisie niet langer ongeslagen. Het elftal van trainer Giovanni van Bronckhorst ging in Friesland, na een voorsprong van 2-0, onderuit bij sc Heerenveen: 5-3. Invaller Ringo Meerveld scoorde drie keer voor de thuisploeg.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Een afgelasting van een wedstrijd in het betaald voetbal door het blokkeren van een spelersbus is niet eerder voorgekomen. Dat laat de KNVB weten aan het ANP naar aanleiding van het definitief niet doorgaan van het duel in de eerste divisie tussen Vitesse en De Graafschap.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Willem van der Linden, algemeen directeur van Vitesse, noemt het "onacceptabel" dat het duel met De Graafschap door toedoen van supporters is geannuleerd. "Dit is heel vervelend voor onze supporters. Er waren 17.000 mensen in ons stadion", zei Van der Linden zondag tegen ESPN. "We hoopten er een feestje van te maken. Dit heb ik nog nooit meegemaakt."
3 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De wedstrijd tussen Vitesse en De Graafschap in de eerste divisie is definitief afgelast. Dat besloot de KNVB nadat boze supporters van De Graafschap de spelersbus tegenhielden bij het stadion van de club uit Doetinchem.
3 uur geleden