PDC Home Tour begint vrijdag zonder topdarter Van Gerwen
LONDEN (ANP) - De internationale organisatie voor profdarters PDC lanceert vrijdag een nieuw evenement, de PDC Home Tour. Het thuistoernooi is onder meer opgezet om de vele fans overal ter wereld nog wat vermaak te bieden en de spelers een beetje actief te houden. Door de coronacrisis zijn ook de vele dartscompetities en toernooien stilgevallen.
Aan het nieuwe evenement doen 128 spelers mee, onderverdeeld in 32 groepen van vier spelers. In elke poule komen de darters tegen elkaar uit op dezelfde avond. Dat gebeurt vanuit eigen huis, met videocamera's op het bord gericht. De beelden en scores zijn online via een livestream te zien op de website van de PDC. De winnaar van de groep gaat door naar de volgende ronde. Vanaf vrijdag worden de pouleduels op 32 opeenvolgende avonden afgewerkt.
Wereldkampioen Peter Wright uit Schotland is een van de prominente deelnemers. Michael van Gerwen, de nummer 1 van de wereld, ontbreekt. De Brabander vindt onder meer zijn huidige privésituatie, met een pasgeboren baby, een peuter en een drietal honden, niet echt geschikt om aan het thuistoernooi mee te doen. Andere Nederlanders die in het bezit zijn van een PDC-tourkaart komen wel in actie.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
6 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
22 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
1 dag geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
2 dagen geleden