PDC Home Tour begint vrijdag zonder topdarter Van Gerwen
LONDEN (ANP) - De internationale organisatie voor profdarters PDC lanceert vrijdag een nieuw evenement, de PDC Home Tour. Het thuistoernooi is onder meer opgezet om de vele fans overal ter wereld nog wat vermaak te bieden en de spelers een beetje actief te houden. Door de coronacrisis zijn ook de vele dartscompetities en toernooien stilgevallen.
Aan het nieuwe evenement doen 128 spelers mee, onderverdeeld in 32 groepen van vier spelers. In elke poule komen de darters tegen elkaar uit op dezelfde avond. Dat gebeurt vanuit eigen huis, met videocamera's op het bord gericht. De beelden en scores zijn online via een livestream te zien op de website van de PDC. De winnaar van de groep gaat door naar de volgende ronde. Vanaf vrijdag worden de pouleduels op 32 opeenvolgende avonden afgewerkt.
Wereldkampioen Peter Wright uit Schotland is een van de prominente deelnemers. Michael van Gerwen, de nummer 1 van de wereld, ontbreekt. De Brabander vindt onder meer zijn huidige privésituatie, met een pasgeboren baby, een peuter en een drietal honden, niet echt geschikt om aan het thuistoernooi mee te doen. Andere Nederlanders die in het bezit zijn van een PDC-tourkaart komen wel in actie.
Meer uit Sport
TILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
35 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiër Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Suzan Lamens is uitgeschakeld in de eerste ronde van de Australian Open. De beste tennisster van Nederland leed in Melbourne een pijnlijke nederlaag in drie sets (6-3 5-7 2-6) tegen de voor Oostenrijk uitkomende Russische Anastasia Potapova.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft na een aarzelende start de tweede ronde bereikt van de Australian Open. De nummer 3 van de wereld rekende in vier sets af met de Canadees Gabriel Diallo: 6-7 (1) 6-1 6-4 6-2.
7 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.
17 uur geleden