Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

P.C. Hooft-prijs voor Maarten 't Hart

P.C. Hooft-prijs voor Maarten 't Hart

DEN HAAG (ANP) - De P.C. Hooft-prijs 2025 voor verhalend proza is voor Maarten 't Hart, meldt het organiserende Literatuurmuseum. De jury, onder wie collega en eerdere winnaar Arnon Grunberg, prijst hem als 'verteller'. "Zijn meesterschap blijkt met name uit zijn dialogen, hij heeft een uitstekend oor voor hoe mensen met elkaar praten en hij weet als geen ander dat spreektaal gestileerd moet worden wil die dialoog in een roman tot leven komen", oordeelt het gezelschap.

Maarten 't Hart, inmiddels 80 jaar, beleefde zijn grote doorbraak in 1978, met de later verfilmde roman Een vlucht regenwulpen. In het eerste jaar werden er al ruim 100.000 exemplaren van verkocht. Sindsdien heeft hij volgens de jury "een omvangrijk en kwalitatief indrukwekkend oeuvre opgebouwd, dat kritisch, schrijnend, liefdevol, spannend, kwetsbaar en geestig is". Het college noemt hem een "erudiete romancier".

Het gaat ervan uit dat de boeken van 't Hart "ook de hedendaagse lezer niet onberoerd laten". De laureaat is ontzettend blij met de grote onderscheiding: "Ik sta nu in hetzelfde rijtje als Simon Vestdijk, wat wil je nog meer?"

De prijs, waaraan een bedrag van 60.000 euro is verbonden, wordt in mei uitgereikt.

Meer uit Binnenland

Afsluitdijk in beide richtingen dicht vanwege storing aan brug

KORNWERDERZAND (ANP) - De Afsluitdijk is op snelweg A7 bij Kornwerderzand in Friesland in beide richtingen dicht door een storing aan de Zuidbrug. Dat meldt Rijkswaterstaat. Een monteur is onderweg. Het is volgens een woordvoerder niet duidelijk hoelang het gaat duren voordat er een oplossing is.

3 uur geleden
Weekend van de Wetenschap trekt 125.000 bezoekers

DEN HAAG (ANP) - Het Weekend van de Wetenschap, dat ieder jaar in het eerste weekend van oktober valt, trok deze editie 125.000 bezoekers. Ruim driehonderd organisaties door heel Nederland openden op 3 en 4 oktober hun deuren voor bezoekers en lieten ze kennismaken met wetenschap en technologie.

4 uur geleden
Op Schiphol opgepakte XR-activisten weer vrij

SCHIPHOL (ANP) - De op Schiphol voor huisvredebreuk gearresteerde demonstranten van Extinction Rebellion (XR) zijn weer vrijgelaten, meldt een woordvoerder van de actiegroep. Het gaat om 32 personen, in tegenstelling tot de 31 die de Koninklijke Marechaussee eerder meldde. De arrestanten zijn met een bus naar het dichtstbijzijnde station gebracht. Het is onduidelijk wat de arrestatie voor gevolgen heeft voor hen.

5 uur geleden
Twee restaurants krijgen twee sterren, zeven zaken een eerste

MAASTRICHT (ANP) - Twee restaurants zijn maandag onderscheiden met twee sterren en zeven zaken hebben een eerste Michelinster gekregen. De Librije blijft het enige restaurant in Nederland met drie Michelinsterren, zo werd duidelijk op de horecavakbeurs in MECC Maastricht.

6 uur geleden
VO-raad wil meer keuze voor scholen bij aanschaf schoolboeken

UTRECHT (ANP) - Middelbare scholen moeten kunnen kiezen uit betaalbare alternatieven en zelf kunnen bepalen of ze papieren schoolboeken, digitale boeken of een combinatie daarvan gebruiken. Dat vindt de VO-raad, de organisatie die de belangen van middelbare scholen behartigt. De raad steunt daarmee de oproep van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) om een einde te maken aan verplichte koppelverkoop. Scholieren moeten volgens de ACM nu nog te vaak zowel een papieren als een digitale versie aanschaffen.

6 uur geleden
Nog 21 gemeenten onder toezicht om te weinig opvang asielzoekers

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft 21 gemeenten onder toezicht gesteld, omdat ze te weinig asielzoekers opvangen. Ze moeten in de komende tijd duidelijk maken hoe ze alsnog aan de spreidingswet voldoen. Doen ze dat niet, dan kan de overheid een gemeente opzijschuiven en beslissen dat daar een asielopvang komt.

6 uur geleden
31 arrestaties bij actie Extinction Rebellion op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - 31 demonstranten van Extinction Rebellion (XR) zijn door de Koninklijke Marechaussee op Schiphol aangehouden voor huisvredebreuk. Zij zijn, volgens een woordvoerder, op "vreedzame wijze" naar de uitgang begeleid. De arrestanten worden met een bus weggebracht. Het is onbekend waarheen.

6 uur geleden