Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PayPal wint op hoger Wall Street na uitbreiding cryptodiensten

PayPal wint op hoger Wall Street na uitbreiding cryptodiensten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met winsten de handel uitgegaan na een wisselvallige handelssessie. Beleggers verwerkten nieuwe opmerkingen over inflatie en leken de zorgen over sterke prijsstijgingen van zich af te schudden. Betalingsverwerker PayPal steeg na een uitbreiding van zijn cryptodiensten.

De Amerikaanse minister voor Financiën Janet Yellen waarschuwde dat de inflatie voorlopig waarschijnlijk hoog blijft. Ze gaf ook toe dat ze de sterke prijsstijgingen vorig jaar beter niet als voorbijgaand fenomeen had kunnen omschrijven. Eerder op de dag waarschuwde de Wereldbank voor een periode van hoge inflatie en zwakke economische groei, ook wel bekend als stagflatie.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,8 procent hoger op 33.180,14 punten. De brede S&P 500 won 1 procent tot 4160,68 punten en techbeurs Nasdaq steeg 0,9 procent tot 12.175,23 punten.

Cryptomunten

PayPal staat klanten in de Verenigde Staten binnenkort ook toe om cryptomunten te verhandelen met mensen die geen account hebben bij het betalingsbedrijf. De fintechonderneming won ruim 2 procent.

Warenhuiswinkelketen Target leverde 2,3 procent in. De onderneming verlaagde voor de tweede keer in drie weken tijd de verwachting voor de winstmarge in het lopende kwartaal vanwege maatregelen om overtollige voorraden weg te werken. Andere winkelketens gingen mee omlaag. Zo verloor Walmart 1,2 procent.

Uranium

Mijnbouwbedrijven die uranium delven behoorden ook tot de winnaars. De Amerikaanse regering zou bij leden van het Congres steun zoeken voor een miljardenplan om meer verrijkt uranium uit eigen land te halen. Dit zou nodig zijn om de afhankelijkheid van Rusland te verkleinen, meldde persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Centrus Energy won 15 procent en branchegenoot Camco steeg ruim 8 procent.

Softwarebedrijf GitLab deed het goed met een koerswinst van 28 procent. GitLab kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten en een verhoging van de winstverwachting. De maker van fitnessapparatuur voor thuisgebruik Peloton Interactive kondigde een nieuwe financieel directeur aan. Het aandeel eindigde 0,4 procent lager.

Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent goedkoper op 118,37 dollar. Brentolie zakte 0,2 procent in prijs tot 119,41 dollar per vat. De euro was 1,0706 dollar waard, tegenover 1,0694 dollar bij het slot van de Europese beurzen.

Meer uit Financieel

Zorgen over OpenAI en duurdere olie duwen Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.

36 minuten geleden
Verliezen Chinese Longi Green groeien door overschot zonnepanelen

XIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.

2 uur geleden
VS beperkt leveringen chipapparatuur aan China, zeggen bronnen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.

3 uur geleden
Winst vliegtuigbouwer Airbus gehalveerd door productieproblemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Vertrek VAE uit OPEC drukt olieprijs voorlopig niet, zegt expert

DEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.

4 uur geleden
Shell bij winnaars op lager Damrak, PostNL daalt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Shell hoorde dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het olie- en gasbedrijf werd gesteund door de hogere olieprijzen. Pogingen om vredesbesprekingen over de oorlog in Iran te hervatten lijken vastgelopen, waardoor de belangrijke Straat van Hormuz vrijwel volledig gesloten blijft en de verstoring van de olietoevoer voortduurt. Het aandeel klom 1 procent.

4 uur geleden
ACM zet ANWB Energie onder verscherpt toezicht

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) houdt energieleverancier ANWB Energie strenger in de gaten. Door problemen met het automatiseringssysteem slaagt de organisatie er al maanden niet in om eind- en jaarafrekeningen van klanten binnen de termijn van zes weken te versturen, maakte de ACM bekend.

5 uur geleden