PayPal wint op hoger Wall Street na uitbreiding cryptodiensten
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met winsten de handel uitgegaan na een wisselvallige handelssessie. Beleggers verwerkten nieuwe opmerkingen over inflatie en leken de zorgen over sterke prijsstijgingen van zich af te schudden. Betalingsverwerker PayPal steeg na een uitbreiding van zijn cryptodiensten.
De Amerikaanse minister voor Financiën Janet Yellen waarschuwde dat de inflatie voorlopig waarschijnlijk hoog blijft. Ze gaf ook toe dat ze de sterke prijsstijgingen vorig jaar beter niet als voorbijgaand fenomeen had kunnen omschrijven. Eerder op de dag waarschuwde de Wereldbank voor een periode van hoge inflatie en zwakke economische groei, ook wel bekend als stagflatie.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,8 procent hoger op 33.180,14 punten. De brede S&P 500 won 1 procent tot 4160,68 punten en techbeurs Nasdaq steeg 0,9 procent tot 12.175,23 punten.
Cryptomunten
PayPal staat klanten in de Verenigde Staten binnenkort ook toe om cryptomunten te verhandelen met mensen die geen account hebben bij het betalingsbedrijf. De fintechonderneming won ruim 2 procent.
Warenhuiswinkelketen Target leverde 2,3 procent in. De onderneming verlaagde voor de tweede keer in drie weken tijd de verwachting voor de winstmarge in het lopende kwartaal vanwege maatregelen om overtollige voorraden weg te werken. Andere winkelketens gingen mee omlaag. Zo verloor Walmart 1,2 procent.
Uranium
Mijnbouwbedrijven die uranium delven behoorden ook tot de winnaars. De Amerikaanse regering zou bij leden van het Congres steun zoeken voor een miljardenplan om meer verrijkt uranium uit eigen land te halen. Dit zou nodig zijn om de afhankelijkheid van Rusland te verkleinen, meldde persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Centrus Energy won 15 procent en branchegenoot Camco steeg ruim 8 procent.
Softwarebedrijf GitLab deed het goed met een koerswinst van 28 procent. GitLab kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten en een verhoging van de winstverwachting. De maker van fitnessapparatuur voor thuisgebruik Peloton Interactive kondigde een nieuwe financieel directeur aan. Het aandeel eindigde 0,4 procent lager.
Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent goedkoper op 118,37 dollar. Brentolie zakte 0,2 procent in prijs tot 119,41 dollar per vat. De euro was 1,0706 dollar waard, tegenover 1,0694 dollar bij het slot van de Europese beurzen.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn woensdag verder opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor de tweede dag op rij met centen per liter gestegen. Hoeveel automobilisten precies meer kwijt zijn, verschilt per tankstation.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van woningen in Nederland kan flink versneld worden als er al wordt geïnvesteerd in warmtepompen voordat de woningen helemaal op en top zijn geïsoleerd. Dat stelt onderzoeksorganisatie TNO na een nieuwe studie waarin de effectiviteit van verschillende combinaties van isolatie en verwarmingsinstallaties is onderzocht.
32 minuten geledenSEOUL (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag opnieuw flink omlaag door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de olietoevoer uit de regio. De Kospi-index in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul dook tot wel 12 procent in de min na het scherpe verlies een dag eerder. Ook in Tokio waren de koersenborden weer dieprood.
51 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.
13 uur geleden