Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PAX: Trump mogelijk verdere annexatie Jordaanoever toegezegd

PAX: Trump mogelijk verdere annexatie Jordaanoever toegezegd

UTRECHT (ANP) - De aanstaande Amerikaanse president Donald Trump heeft mogelijk in een onderhandse deal met Israël toegezegd dat het land verdere delen van de Westelijke Jordaanoever mag annexeren. In ruil daarvoor zou Israël akkoord zijn gegaan met het bestand met Hamas, meldde vredesorganisatie PAX donderdag.

"Het is een realistisch scenario dat het zo is gegaan", zei Thomas van Gool van PAX. Het is volgens hem opvallend dat Israël nu ineens wel akkoord lijkt te zijn met een deal die er al maanden lag, net nu Trump weer aan de macht komt. De aanstaande president liet in zijn vorige termijn duidelijk merken voor meer nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever te zijn.

Het is volgens PAX "belangrijk" dat verdere annexatie uitblijft. "Het is cruciaal dat de internationale gemeenschap nu doorpakt en zorgt dat internationaal recht nageleefd wordt. We blijven ons hiervoor inzetten", aldus de vredesorganisatie.

Het aanstaande staakt-het-vuren vindt PAX "goed nieuws", maar ook pas een begin. Er moet wat betreft de vredesorganisatie nu verder worden gekeken naar een duurzame toekomst. "De grondoorzaken moeten daarom worden aangepakt: een einde aan de gehele bezetting, ongelijkheid en apartheid."

Meer uit Buitenland

VK keurt komst Chinese 'mega-ambassade' goed

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse autoriteiten hebben toestemming gegeven voor de komst van een Chinese 'mega-ambassade' in Londen. Daarmee moet volgens Britse media voorlopig een einde komen aan het gesteggel over de omstreden diplomatieke post.

42 minuten geleden
VN-mensenrechtenraad houdt vrijdag spoedzitting over Iran

GENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenraad houdt vrijdag een spoedzitting over Iran, staat in een brief die persbureau Reuters in handen heeft. Bij de dodelijke protesten vielen volgens een Iraanse overheidsfunctionaris minstens 5000 doden. Landen willen de "alarmerende geweldpleging" tegen demonstranten bespreken.

1 uur geleden
Von der Leyen: Europa moet sneller onafhankelijk worden

DAVOS (ANP) - Europa moet sneller onafhankelijk worden, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie dinsdag in Davos. Het gaat daarbij van "veiligheid tot economie, van defensie tot democratie", aldus de politica tijdens haar speech op het World Economic Forum. De "seismische verandering" die Europa nu doormaakt, maakt dat volgens haar noodzakelijk.

1 uur geleden
Rusland wil in Davos met Amerikanen spreken over oorlog Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev wil tijdens het World Economic Forum in Davos met de Amerikaanse delegatie spreken over pogingen de oorlog in Oekraïne te beëindigen. "Ik kan bevestigen dat hij inderdaad dergelijke plannen heeft met enkele vertegenwoordigers van de Amerikaanse delegatie", zei een Russische regeringswoordvoerder. Hij trad niet in detail over welke Amerikanen de gezant dan wil ontmoeten.

1 uur geleden
Bezoek Oekraïense president Zelensky aan Davos onzeker

KYIV (ANP/RTR) - Het is onzeker of de Oekraïense president Volodymyr Zelensky deze week naar Davos gaat. Dat doet hij naar eigen zeggen alleen als er documenten getekend kunnen worden met de Verenigde Staten over veiligheidsgaranties of economische afspraken.

2 uur geleden
Israël begonnen met het slopen van UNRWA-hoofdkwartier

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is begonnen met het slopen van het hoofdkwartier van VN-hulporganisatie UNRWA in Oost-Jeruzalem. De hulporganisatie noemt het een "ongekende aanval" op UNRWA en een schending van het internationaal recht en "de privileges en immuniteiten van de Verenigde Naties".

2 uur geleden
Grootste partij EU-parlement: handelsdeal beste troef tegen Trump

STRAATSBURG (ANP) - De EVP, de grootste partij in het Europees Parlement, ziet de handelsdeal van de EU en de VS als grootste troef tegen intimidatie van de Verenigde Staten om Groenland. Dat zei de voorzitter van de EVP, Manfred Weber, dinsdag.

3 uur geleden