PAX: constatering Amnesty dat Israël genocide pleegt 'belangrijk'
UTRECHT (ANP) - Vredesorganisatie PAX noemt het "enorm belangrijk dat een gerenommeerde organisatie" als Amnesty International na grondig onderzoek heeft vastgesteld dat Israël zich schuldig maakt aan genocide op de Palestijnse bevolking in Gaza. De constatering laat volgens PAX "eens te meer zien dat de internationale gemeenschap veel meer moet doen" om het geweld te stoppen.
De vredesorganisatie wijst naast de vastgestelde genocide door Amnesty ook op eerdere uitspraken en oproepen van het Internationaal Gerechtshof om iets aan de situatie in Gaza te doen en de arrestatiebevelen voor onder meer de Israëlische premier Benjamin Netanyahu van het Internationaal Strafhof. "Er moet een onmiddellijk en permanent staakt-het-vuren komen en daarvoor zijn concrete maatregelen nodig", aldus PAX.
Zo moet Nederland volgens de vredesorganisatie onder meer stoppen met het leveren van schokdempers aan Israël en materiaal voor het luchtafweersysteem Iron Dome. Ook meldt PAX dat Nederland steeds meer wapens importeert uit Israël en daarmee de "Israëlische oorlogskas spekt".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
21 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.
22 uur geleden