PAX: constatering Amnesty dat Israël genocide pleegt 'belangrijk'
UTRECHT (ANP) - Vredesorganisatie PAX noemt het "enorm belangrijk dat een gerenommeerde organisatie" als Amnesty International na grondig onderzoek heeft vastgesteld dat Israël zich schuldig maakt aan genocide op de Palestijnse bevolking in Gaza. De constatering laat volgens PAX "eens te meer zien dat de internationale gemeenschap veel meer moet doen" om het geweld te stoppen.
De vredesorganisatie wijst naast de vastgestelde genocide door Amnesty ook op eerdere uitspraken en oproepen van het Internationaal Gerechtshof om iets aan de situatie in Gaza te doen en de arrestatiebevelen voor onder meer de Israëlische premier Benjamin Netanyahu van het Internationaal Strafhof. "Er moet een onmiddellijk en permanent staakt-het-vuren komen en daarvoor zijn concrete maatregelen nodig", aldus PAX.
Zo moet Nederland volgens de vredesorganisatie onder meer stoppen met het leveren van schokdempers aan Israël en materiaal voor het luchtafweersysteem Iron Dome. Ook meldt PAX dat Nederland steeds meer wapens importeert uit Israël en daarmee de "Israëlische oorlogskas spekt".
Meer uit Binnenland
GENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.
28 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
5 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip Hondius die eerder deze week op de tweede en derde repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Bij aankomst zijn monsters afgenomen, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
8 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
9 uur geleden